4.5/5 - (2 امتیاز)

مقایسه اسپرد بروکرها

در بازار فارکس بروکرهای زیادی هستند که علی رغم تحریم‌های جهانی، به معامله‌گران ایرانی خدمات ارائه می‌دهند. بدون تردید برای شناخت بهترین بروکرها معیارهای زیادی باید مورد توجه قرار گیرند اما در این مقاله هدف ما معرفی بهترین بروکرها نیست بلکه فقط به مقایسه مقدار اسپرد بروکرها می‌پردازیم که در حساب‌های مختلف خود اعمال می‌کنند، اما قبل از پرداختن به این موضوع، بهتر است ببینیم اسپرد چیست و چرا در معاملات لحاظ می‌شود.

مقایسه اسپرد بروکرها

صرافی‌های فیزیکی برای ارزهای مختلف دو قیمت بسیار نزدیک به هم را در تابلو خود درج می‌کنند، یکی قیمت خرید و دیگری قیمت فروش. مقدار اختلاف قیمت خرید و فروش که معمولا بسیار کمتر از نیم درصد می‌شود، سود یا کارمزد صرافی است. به عنوان مثال یک صرافی فیزیکی اگر هر دلار آمریکا را ۵۱۰۰۰ تومان بفروشد، در همان لحظه ممکن است آن را حدود ۵۰۹۰۰ تومان بخرد. مقدار اختلاف قیمت خرید با فروش سود صرافی محسوب می‌شود.

مقایسه اسپرد بروکرهای فارکس
بررسی اسپرد بروکرهای فارکس قبل از سرمایه گذاری، به موفقیت شما در بازارهای مالی کمک می‌کند.

در بازار آنلاین فارکس نیز وقتی بخواهید یک جفت ارز را بخرید یا بفروشید، در پلتفرم معاملاتی خود با دو قیمت مواجه می‌شوید. یکی قیمت Ask (برای خرید) و دیگری قیمت Bid (برای فروش) است که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بررسی میزان اسپرد در دو نقطه از نمودار معاملاتی
بررسی میزان اسپردها، انتخاب بروکر مناسب را برای شما آسان تر می کند.

همان طور که در تصویر بالا کاملا مشخص است، میزان اسپرد را در دو نقطه می‌توانید مشاهده کنید. یکی در پنجره‌ Marketwatch و دیگری در دو کادر آبی رنگ گوشه سمت چپ بالای چارت که قیمت ها را هر دو به صورت آنی نمایش می‌دهند. در همین لحظه که عکس گرفته شده، قیمت EUR/USD برای Ask یا خرید (باز کردن پوزیشن Buy) عدد 1.10519 و برای Bid یا فروش (باز کردن پوزیشن Sell) عدد 1.10519 را می‌توانید مشاهده کنید. در ستون چهارم (از چپ) در پنجره Market Watch نیز که علامت «!» در مربع بالای ستون قابل مشاهد است، میزان اختلاف خرید و فروش که 15 پیپت دیده می‌شود. این اعداد چه چیزی را نشان می‌دهند؟

این اعداد نشان می‌دهند که اگر شما جفت ارز UERUSD را بخرید، یعنی Buy بزنید، شما ارز یورو (EUR) را می‌خرید. درنتیجه برای خرید هر یک یورو باید 1.10519 دلار آمریکا بپردازید. اما اگر بخواهید معامله Sell باز کنید یعنی تمایل دارید دلار آمریکا (USD) را بفروشید (بدهید) و یورو (EUR) بخرید (بگیرید). همان طور که مشاهده می‌شود به ازای هر یک لات مبادله (تفاوتی ندارد که بفروشید یا بخرید) بروکر از شما ۱۵ پیپت یا 1.5 پیپ سود می‌گیرد. این مقدار سود یا کارمزد بروکر، اسپرد (Spread) نام دارد. حال اگر شما یک معامله یک لاتی باز کنید، کارمزد بروکر حدود ۱۵ دلار می‌شود که به محض باز کردن پوزیشن، مشاهده خواهید کرد که ترید شما در ۱۵ دلار زیان قرار دارد.

اکنون برای تریدرها و به خصوص کسانی که در بازار فارکس زیاد معامله انجام می‌دهند، بروکری مناسب‌تر است که میزان اسپرد کمتری بگیرد. در ادامه میزان اسپرد بروکرهای مختلف را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم تا شما بتوانید به آسانی بروکری را برای معامله‌گری انتخاب کنید که مقدار اسپرد کمتری را روی حساب‌هایی که ارائه می‌دهد، اعمال کند.

بروکرهای فارکس دو نوع اسپرد را روی حساب‌های خود قرار می‌دهند:

 1. اسپرد ثابت: این نوع اسپرد را بروکرهای دارای میز معاملاتی ارائه می‌کنند و مقدار آن یک عدد ثابت است و در طول روی تغییر نمی‌کند.
 2. اسپرد شناور: به اسپردی گفته می‌شود که مقدار آن در طول روز متغیر است، یعنی معمولا زمانی که بازار نوسان چندانی ندارد (مشتری برای معامله کم است) مقدار اسپرد نیز پایین است و در زمان اوج نوسان بازار که تریدرهای زیادی معامله می‌کنند، مقدار اسپرد افزایش می‌یابد.

در ادامه میزان اسپرد در 20 بروکر برتری که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهند را بررسی می‌کنیم:

بروکر

حساب با کمترین اسپرد

میزان اسپرد

آلپاری

Pro ECN

0


آمارکتس

استاندارد

1.3

آرون گروپس

VIP ECN

ارانته

Tailor Made

0

یو اس جی اف ایکس

VIP-low

0.5

فارکس چیف

DirectFx

کپیتال اکستند

PLATINUM

0.2

فیبوگروپ

MT4 NDD

0

لایت فایننس

ECN

0

اف ایکس چویس

اپتیموم

اینگات

ECN

0

اوربکس

Starter

0

آی اف سی مارکتس

استاندارد

1.8

نورد اف ایکس

Zero

0

دلتا اف ایکس

ECN

0

تریدرز وی

ECN MT4

0

نیکس

CUSTOM

0

اپوفایننس

ECN

0.8

اچ وای سی ام

Raw

0.1

بروکر آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری که یکی از محبوب‌ترین بروکرها نزد تریدرهای ایران است. این بروکر با سابقه زیاد، ۴ نوع حساب را با اسپردهای متفاوت ارائه می‌دهد:

انواع حساب در بروکر آلپاری عبارتند از:

 1. حساب نانو: دارای اسپرد شناور از 1.7 به بالا است.
 2. حساب استاندارد: دارای اسپردی شناور از 1.2 به بالا است.
 3. حساب ECN: دارای اسپرد شناور از 0.4 به بالا است.
 4. حساب Pro ECN: دارای اسپرد شناور از 0 به بالا است.
بررسی میزان بروکر آلپاری
بروکر آلپاری دارای 4 نوع حساب با اسپردهای متفاوت است.

بروکر آلپاری از باسابقه ترین کارگذاری‌های بازار فارکس است که با ارائه 4 حساب مختلف با اسپردهای عالی در بین معامله گران ابرانی محبوب است.

بروکر ارانته (Errante )

ارانته نیز یکی از بروکرهای شناخته شده برای ایرانیان است. این بروکر تاکنون عملکرد خوبی ارائه داده و مشکلی گزارش نشده است. ارانته نیز ۴ نوع حساب را برای تریدرهای ایرانی ارائه می‌کند:

 1. حساب ECN Standard: اسپرد این حساب از 1 پیپ شروع می‌شود و معاملات آن کمیسیون ندارد.
 2. حساب ECN Premium: اسپرد این حساب از 0.7 شروع می‌شود و  معاملات آن بدون کمیسیون است.
 3. حساب VIP: اسپرد این حساب شناور است و از 0.2 شروع می‌شود. معاملات این حساب کمیسیون دارد که به ازای هر لات 3 دلار محاسبه می‌شود.
 4. حساب Tailor Made: اسپرد این حساب از 0.0 پیپ شروع می‌شود و کمیسیون آن 3 دلار به ازای هر لات است.

بروکر اچ وای سی ام (HYCM)

بروکر اچ ‌وای ‌سی ‌ام نیز به تریدرهای ایرانی خدمات بازار فارکس را ارائه می‌کند. هرچند که این بروکر به اندازه آلپاری و برخی دیگر، شناخته شده نیست اما از بروکرهای معتبر به حساب می‌آید. بروکر اچ وای سی ام سه نوع حساب را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. حساب Fixed: این حساب از اسپرد ثابت با نرخ 1.5 پیپ بهره می‌برد. شما در این حساب نیاز به پرداخت کمیسیون یا کارمزد ندارید.
 2. حساب Classic: اسپرد این حساب به صورت شناور و از 1.2 پیپ به بالا شروع می‌شود.
 3. حساب Raw: این حساب دارای اسپرد‌ شناور است که از 0.1 شروع می‌شود. این حساب که بهترین حساب این بروکر محسوب می‌شود، دارای 4 دلار کمیسیون برای 1 لات معامله است.

بروکر آمارکتس (AMarkets)

بروکر آمارکتس نیز یکی دیگر از بروکرهای مورد اعتماد تریدرهای ایرانی است که موفق شده معامله‌گران بسیاری را جذب کند. از این بروکر نیز تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است. آمارکتس ۴ نوع حساب را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. حساب Fixed: حساب Fixed یا حساب ثابت بروکر آمارکتس همان طور که از نامش پیداست، دارای اسپرد ثابت معادل 3 پیپ است.
 2. حساب استاندارد: میزان اسپرد در این حساب متغیر بوده و از 1.3 پیپ شروع می‌شود.
 3. حساب ECN: این حساب دارای کمیسیون 2.5 دلار برای هر لات معامله است.
 4. حساب کریپتو: اسپرد در این حساب اسپرد شناور بوده از 1.3 پیپ شروع می‌شود.
بررسی اسپردهای بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس که معامله گران زیادی دارد، داری 4 نوع حساب و اسپرد متفاوت می‌باشد.

اسپرد حساب‌های بروکر آمارکتس از 1.3 پیپ شروع می شود و تا 3پیپ ادامه دارد.

بروکر فارکس چیف (Forex Chief)

بروکر فارکس چیف یکی از بروکرهای معتبر فارکس است که در سال‌های اخیر در میان تریدرهای ایرانی معروف شده است. این بروکر علاوه بر این که خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد، اسپرد و کارمزد معقولی روی حساب‌های خود اعمال می‌کند. فارکس چیف ۴ نوع حساب را برای شما ارائه می‌دهد که عبارتند از:

 1. حساب DirectFx؛
 2. حساب Classic؛
 3. حساب DirectFx Cent؛
 4. حساب Cent Classic.

این بروکر دراکثر حساب‌های خود کمیسیون نمی‌گیرد، همچنین مقدار اسپرد در حساب‌های مختلف به صورت شناور است و از اعداد متفاوتی شروع می‌شود. برای این که میزان واقعی کمیسیون یا اسپرد حسابتان را بدانید باید به حساب معامله‌گری خود مراجعه کنید.

بروکر یو اس جی اف ایکس (USGFX)

این بروکر اگرچه در مقایسه با بروکرهایی مانند آلپاری یا ای‌مارکتس از مشتریان ایرانی کمتری بهره می‌برد اما تریدرهایی که عضو آن هستند، از عملکرد آن رضایت دارند. بروکر یو اس جی اف ایکس پنج حساب معاملاتی با ویژگی‌های مختلف را به شما ارائه می‌کند:

 1. حساب Mini: اسپرد این حساب از 2.8 پیپ شروع می‌شود.
 2. حساب استاندارد: اسپرد این حساب به صورت شناور از 2.2 پیپ آغاز می‌شود.
 3. حساب PRO ECN: این حساب اسپرد شناور 1.5 پیپ به بالا دارد.
 4. حساب VIP: این حساب اسپرد شناور حداقل 1.3 پیپ دارد.
 5. حساب VIP-low: برای این حساب اسپرد شناور بسیار پایین از 0.5 پیپ محاسبه می‌شود.

بروکر کپیتال اکستند (Capitalxtend)

بروکر کپیتال اکستند نیز موفق شده تا با عملکرد مناسب خود توجه بسیاری از تریدرهای ایرانی را به خود جلب کند. کپیتال اکستند ۴ نوع حساب مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. حساب استاندارد: با اسپرد شناور از ۳ پیپ؛
 2. حساب ECN:با اسپرد شناور از 1.6 پیپ؛
 3. حساب PRO ECN: با اسپرد شناور از 0.2 پیپ؛
 4. حساب PLATINUM: با اسپرد شناور از 0.2 پیپ.

بروکر فیبوگروپ (FiboGroup)

بروکر فیبو گروپ یکی از بروکرهای شناخته شده و معتبر در نزد تریدرهای ایرانی محسوب می‌شود. عملکرد این بروکر تاکنون کاملا رضایت‌بخش بوده و مشکل خاصی نیز مشاهده نشده است. فیبوگروپ مجموعه جالبی از ۶ نوع حساب را در دسترس شما قرار می‌دهد تا هر کدام را که تمایل داشتید انتخاب کنید.

 1. حساب سنتی MT4: این حساب تنها با کمتر از یک دلار نیز افتتاح می‌شود و اسپرد شناور از 0.6 پیپ روی آن اعمال می‌شود و کمیسیون نیز ندارد.
 2. حساب MT4 FIX: این حساب از نوع Market Maker بوده و اسپرد آن نیز از ۲ پیپ شروع می‌شود و کمیسیون هم ندارد.
 3. حساب MT4 NDD: این حساب جالب نیز از اسپرد شناور از 0 پیپ با کمیسیون ناچیز 0.003 درصد مبلغ معامله پشتیبانی می‌کند.
 4. حساب MT4 NDD no commission: این حساب کمیسیون ندارد و اسپرد شناور 0.8 به بالا به آن تعلق می‌گیرد.
 5. حساب C Trader NDD: اسپرد این حساب که در پلتفرم C trader ارائه می‌گردد، از ۰ پیپ شروع می‌شود اما کمیسیونش ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله است.
 6. حساب Mt5 NDD: این حساب روی متاتریدر ۵ قابل اجرا است و اسپرد آن از ۰ پیپ شروع می‌شود اما کمیسیون این حساب ۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله است.

بروکر لایت فایننس (LiteFinance)

بروکر لایت فایننس یکی از بروکرهای محبوب طیف وسیعی از تریدرهای ایرانی است که در سال‌های اخیر موفق شده با عملکر رضایت‌بخش خود نگاه بسیاری از معامله‌گران را به سوی خود جلب کند. این بروکر با ارائه ۳ حساب معاملاتی نیازهای شما را برآورده می‌کند:

 1. حساب ECN: این حساب دارای اسپرد صفر است اما به ازای هر لات معامله تا ۵ دلار کمیسیون دارد.
 2. حساب کلاسیک: در حساب کلاسیک کمترین میزان اسپرد معادل با 1.8 پیپ است.
 3. حساب CENT: اسپرد این حساب نیز به صورت شناور محاسبه می‌شود.
تحلیل میزان اسپرد بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس با 3 حساب و 3 اسپرد مختلف به معامله گران خدمات می‌دهد.

بروکر لایت فایننس از قدیمی ترین بروکرهای بازار است که اسپردهای قابل توحهی به معامله گران ارائه می‌دهد.

بروکر اف ایکس چویس (FX Choice)

بروکر اف ایکس چویس دیگر جای خود را در میان تریدرهای ایرانی باز کرده است و گروه کثیری از معامله‌گران عضو این بروکر هستند. تاکنون عملکرد این بروکر مناسب بوده و در جلب رضایت مشتریان خود موفق بوده است. این کارگزاری سه نوع حساب را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. حساب اپتیموم؛
 2. حساب کلاسیک؛
 3. حساب پرو یا حرفه‌ای.

این بروکر برای تمام حساب‌های خود اسپرد شناور بسیار پایین در نظر می‌گیرد که یک دلیل استقبال تریدرها از بروکر اف ایکس چویس همین موضوع است.

سعی کنید، بیش از آن که به دنبال بروکری بگردید که اسپرد کمتری می‌گیرد، در جستجوی بروکری باشید که صادقانه‌تر رفتار می‌کند و می‌تواند تشویش و نگرانی شما را بابت سرمایه‌ای که در حسابش دارید، کاهش دهد.

بروکر اینگات (INGOT)

بروکر اینگات که از سال ۲۰۰۶ با افتتاح دفتر خود در استرالیا شروع به فعالیت کرد، یکی دیگر از کارگزاری‌های معتبر برای ایرانیان است. بروکر اینگات فقط دو حساب را ارائه می‌دهد:

 1. حساب استاندارد: اسپرد شناور از یک پیپ دارد.
 2. حساب ECN: اسپرد شناور از صفر پیپ اعمال می‌شود.

بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس با داشتن زبان فارسی موفق شده تا طیف مناسبی از کاربران ایرانی را به سوی خود جذب کند. بروکر اوربکس سه حساب معاملاتی با اسپردهای بسیار رقابتی از صفر پیپ را ارائه می‌دهد که می‌توانید با انتخاب آن‌ها به ترید بپردازید:

 1. حساب استارتر Starter: اسپرد شناور از صفر پیپ دارد.
 2. حساب حرفه‌ای Premium: این حساب نیز اسپرد شناور از صفر پیپ را ارائه می‌دهد.
 3. حساب فوق پیشرفته Ultimate: اسپرد شناور از صفر پیپ دارد.

بروکر آی اف سی مارکتس (IFC Markets)

بروکر آی اف سی مارکتس حدود ۱۷ سال سابقه کاری دارد. این بروکر با عملکرد مناسب خود موفق شده تا طیف وسیعی از تریدرهای حرفه‌ای را جذب کند. در این بروکر می‌توانید از پلتفرم‌های متاتریدر ۴ و ۵ یا NetTrade x بهره ببرید. مقدار اسپرد در حساب‌های بروکر آی اف سی مارکتس عبارتند از:

 1. حساب استاندارد: این حساب با میزان اسپرد ثابت 1.8 پیپ ارائه می‌شود.
 2. حساب میکرو: مقدار اسپرد این حساب نیز به طور ثابت و 1.8 پیپ است.
 3. حساب پم: در این حساب نیز اسپرد به صورت ثابت به میزان 1.8 پیپ وجود دارد.

بروکر نورد اف ایکس (Nord FX)

شاید تصور کنید نورد اف ایکس بروکر مهمی نیست اما جالب است بدانید که این کارگزاری به ظاهر گمنام حتی موفق شده تا جوایز بین‌المللی مهمی را در این زمینه کسب کند اما اعلام این موضوع به معنی تایید آن از سوی این سایت یا پیشنهاد عضویت در آن نیست و شما نیز بهتر است قبل از عضویت در هر بروکری تحقیقات لازم را انجام دهید. بروکر نورد اف ایکس ۴ نوع حساب معاملاتی را ارائه می‌دهد که عبارتند از:

 1. حساب Fix: اسپرد این حساب شناور و بالای 2 پیپ است اما کمیسیون ندارد.
 2. حساب Pro: اسپرد این حساب نیز شناور بوده و از 0.9 پیپ آغاز می‌شود.
 3. حساب Zero: اسپرد این حساب نیز شناور اما جالب اینجاست که مقدار آن از 0 پیپ شروع می‌شود.
 4. حساب پس‌انداز: این یک حساب معاملاتی نیست بلکه فقط پس‌انداز است.

بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)

این بروکر که چندان هم ناشناخته نیست فعالیت جدی خود را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است و آن را می‌توان یکی از کارگزاری‌های حرفه‌ای در زمینه تکنولوژی‌های جدید دانست که با تمرکز بر ارائه خدمات به ساکنین خاورمیانه و به خصوص ایرانیان راه‌اندازی شده است. این کارگزاری در چند سال اخیر فعالیت‌های خود را افزایش داده و تاکنون نیز موفق شده تا عملکرد مناسبی را ارائه دهد. دلتا اف ایکس ۴ نوع حساب معاملاتی برای شما تدارک دیده است که عبارتند از:

 1. حساب نانو: این حساب که با مبالغ اندک ۱۰ دلار نیز می‌توان دایر کرد، اسپرد شناور از صفر پیپ دارد اما کمیسون به آن تعلق نمی‌گیرد.
 2. حساب استاندارد: این حساب نیز با سرمایه ۵۰ دلاری افتتاح می‌شود و با اسپرد شناور از صفر پیپ و عدم اخذ کمیسیون، جذاب به نظر می‌رسد.
 3. حساب ECN: این حساب برای افتتاح به ۲۰۰ دلار سرمایه لازم دارد. اسپرد شناور از صفر پیپ بعلاوه کمیسیون ۵ دلاری در هر لات از مشخصات آن است.
 4. حساب FIX Spread: این حساب اسپرد ثابت ۳ پیپ دارد اما کمیسیون صفر است.حساب FIX Spread: این حساب اسپرد ثابت ۳ پیپ دارد اما کمیسیون صفر است.
بررسی مقدار اسپرد بروکر دلتا اف ایکس
بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)، با ارائه 4 نوع حساب معاملاتی و اسپرد‌های متنوع، عملکرد خوبی در بین کارگذاری‌ها داشته است.

بروکر دلتا اف ایکس باتوجه به تجربه کم نسبت به دیگر بروکرها، حساب‌های متنوعی را در اختیار کاربران گذاشته است.

بروکر تریدرز وی (Tradersway)

شاید تاکنون نام بروکر تریدرز وِی را نشنیده باشید اما این کارگزاری ۱۲ سال سابقه فعالیت را در کارنامه خود دارد. هرچند که مقدار کمیسیون و اسپرد معقولی روی حساب‌های خود دارد اما جامعه تریدری ایران به دلیل عدم وجود وب‌سایت فارسی، چندان شناخت مناسبی از این بروکر ندارد. باتوجه به این که این بروکر هیچ‌گونه رگوله‌ای را دریافت نکرده و مجوزهای خود را نیز ارائه نمی‌دهد، تریدرهای زیادی رغبت چندانی به فعالیت در این بروکر ندارند. بنابراین، قبل از ثبت نام تحقیقات لازم را انجام دهید.

انواع حساب های معاملاتی بروکر تریدرز وی عبارتند از:

 1. حساب ECN MT4: این حساب دارای اسپرد شناور از 0 پیپ به بالا است.
 2. حساب VAR MT4: این حساب دارای اسپرد شناور از 0.7 پیپ به بالا است.
 3. حساب ECN MT5: این حساب دارای اسپرد شناور از 0 پیپ به بالا است.
 4. حساب CT MT4: این حساب دارای اسپرد شناور از 0 پیپ به بالا است.

بروکر نیکس (NYX Broker)

این بروکر تازه تاسیس در سال ۲۰۱۹ دایر شده است اما به دلیل استفاده از فناوری‌های روز، جزو بروکرهای پیشتاز خاورمیانه به شمار می‌رود. این بروکر به رغم این که تاکنون چند جایزه بین‌المللی را با عنوان بهترین بروکر خاورمیانه و بهترین بروکر ارائه دهنده حساب ECN، کسب کرده است اما همچنان در حال توسعه خدمات و تکمیل زیرساخت‌های لازم است و به همین دلیل در حال حاضر فقط پلتفرم متاتریدر ۵ را ارائه می‌دهد که برای تمام بازارها ازجمله فارکس، قابل استفاده است. انواع حساب معاملاتی در بروکر نیکس عبارتند از:

 1. حساب سنتی: با واریز تنها ۵ دلار می‌توانید این حساب را افتتاح کنید و اسپرد آن به صورت شناور از ۱.۵ پیپ شروع می‌شود.
 2. حساب ECN: با واریز ۳۰۰ دلار و اسپرد شناور آن از ۰.۲ پیپ شروع می‌شود اما ۶ دلار کارمزد به ازای هر لات دارد.
 3. حساب ECN VIP: با واریز ۲۰۰۰ دلار سرمایه، اسپرد شناور از ۰.۱ پیپ شروع می شود و ۶ دلار کارمزد به ازای هر لات معامله، هزینه دارد.
 4. حساب PRO VIP: با واریز ۲۰۰۰ دلار افتتاح و اسپرد از ۰.۲ پیپ شروع می‌شود و کارمزد ۶ دلار به ازای هر لات دارد.
 5. حساب توافقی CUSTOM: این حساب اسپردی از ۰ پیپ به بالا دارد اما هزینه شبانه، میزان کارمزد، مارجین، استاپ اوت، حداکثر حجم لات معامله و همه موارد آن از طریق مذاکره و بر اساس شرایط شما تعیین می‌شود.

بروکر اپوفایننس (opofinance)

این بروکر با بیش از یکصد هزار مشتری، مدعی است که اکانت کاربری مشتریان را در برابر هر نوع خطای احتمالی که از طرف کارگزاری رخ دهد تا سقف 20 هزار یورو بیمه کرده است. بروکر اپوفایننس نیز با ۳ سال فعالیت بروکری نوپا است و رگوله متوسطی دارد. پشتیبانی از حساب اسلامی، زبان فارسی و اسپردهای رقابتی از مزایای آن به شمار می‌رود و بزرگترین ایراد آن عدم واریز ریالی است. انواع حساب در بروکر اپوفایننس عبارتند از: 

 1. حساب استاندارد: این حساب دارای اسپردی شناور از 1.8 پیپ است اما بابت معاملات کمیسیون دریافت نمی‌کند.
 2. حساب ECN: اسپرد این حساب به صورت شناور از 0.8 شروع می‌شود و به ازای هر لات معامله ۶ دلار کارمزد می‌گیرد.
 3. حساب ECN PRO: برای افتتاح این حساب ۵۰۰۰ دلار لازم است اما اسپرد ندارد و برای هر لات معامله ۴ دلار کارمزد دریافت می‌کند.
 4. حساب SOCIAL TRADE: این حساب مخصوص کپی ترید است و اسپرد شناور ۱.۵ پیپ دارد.

بروکر آرون گروپس (Aron Groups)

آرون گروپس یک بروکر معتبر در میان تریدرهای ایرانی به شمار می‌رود که شرکت اصلی در انگلستان قرار دارد اما این شعبه خدمات دهنده به ایرانیان آفشور محسوب می‌شود. این بروکر اگرچه ۱۰ سال سابقه کاری دارد اما در سال ۲۰۲۰ با پشتیبانی از زبان فارسی به طور رسمی وارد جامعه تریدری ایرانیان شد. این بروکر در نمایشگاه اکسپو دبی توانسته چندین جایزه معتبر را دریافت کند. انواع حساب در بروکر آرون گروپس عبارتند از:

 1. حساب نانو: بهترین حساب برای معامله‌گران مبتدی زیرا این حساب اسپرد ثابت دارد، سواپ نمی‌گیرد، کمیسیون ندارد، از اهرم معاملاتی ۱:۱۰۰۰ بهره می‌برد و تنها با سرمایه ۱ دلار نیز می‌توانید دایر کنید. علاوه بر آزمایش استراتژی‌های خود، با کمترین میزان واریزی، در معاملات خود بدون استرس تجربه کسب کنید زیرا حتی در صورت لیکوئید شدن تنها یک دلار از دست می‌دهید که ارزش تجربه ترید واقعی را دارد.
 2. حساب استاندارد ECN: برای افتتاح این حساب ۵۰ دلار واریز کنید. به میانگین مانده حساب سالی ۰.۵٪ سود سود تعلق می‌گیرد که این سود به صورت روزانه به حساب شما واریز می شود اما اسپرد شناور  و سواپ شبانه دارد.
 3. حساب نقدی اسلامی ECN: این حساب نیاز به ۵۰۰ دلار سرمایه اولیه دارد. کمیسیون ندارد، سواپ شبانه نیز درییافت نمی‌شود اما مشکل اینجاست که از اهرم یا لوریج نیز نمی‌توانید استفاده کنید.
 4. حساب VIP ECN: برای افتتاح نیاز به ۱۰۰۰ دلار واریزی دارد و سالانه ۱٪ سود تعلق می‌گیرد که به صورت روزشمار به حساب شما واریز می‌شود.
بررسی میزان اسپرد بروکر آرون گروپس
بروکر آرون گروپس، 4 حساب معاملاتی با اسپردهای متفاوت را برای کاربران در نظر گرفته است.

بروکر آرون گروپس با حساب‌های متنوع خود، کار را برای معامله گران بازار فارکس بسیار آسان کرده است.

بروکر کلایمکس پرایم (Climax Prime)

توجه: طبق گزارش وب‌سایت ایران ریبیت (iranrebate) بروکر کلایمکس پرایم (Climax Prime) شکایت های زیادی دارد که بهتر است فعلا از این بروکر استفاده نکنید.

آنچه در مقاله مقایسه اسپرد بروکرها خواندیم:

همان طور که مشاهده کردید، در این مقاله مقدار اسپرد بر روی حساب‌های ۲۰ بروکر مورد نقد و بررسی قرار گرفت. برخی از بروکرها اسپردهای بسیار پایین دارند اما با گرفتن کمیسیون و کارمزدهای بالاتر، جبران می‌کنند و برخی دیگر با اسپرد بالاتر مقدار کمیسیون و کارمزد خود کاهش می‌دهند. تعدادی نیز هر دو را منصفانه‌تر محاسبه می‌کنند. سعی کنید قبل از انتخاب بروکر به طور کامل درباره آن تحقیق کنید و پول خود را به دست باد نسپارید!

با این حال، شاید نه اسپرد پایین زیاد مهم باشد نه کمیسیون و کارمزد کم، بلکه به تجربه ثابت شده که از همه این موارد، آنچه برای تریدرهای ایرانی بیشتر اهمیت دارد، اعتبار بروکر است که می‌تواند از تشویش و نگرانی شما برای سرمایه‌ای که در حساب آن بروکر دارید، بکاهد.  بنابراین شاید انتخاب بروکرهایی که سابقه‌ی زیادتری دارند و در این مدت توانسته‌اند رضایت مشتریان ایرانی خود را بیش از دیگران جلب کنند و برداشت بدون دغدغه را ارائه داده‌اند، از هر مقدار اسپرد و کمیسیونی که می‌گیرند، مهم‌تر باشد.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *