ماشین حساب فارکس آنلاین

ماشین حساب‌های فارکس آنلاین، در واقع ابزار کمکی هستند که با استفاده از آن‌ها بسیاری از محاسبات خود را می‌توانید خیلی سریع انجام دهید. مثلاً اگر بخواهید میزان ریسک به پاداش یک معامله را بدانید، یا اینکه بفهمید از یک‌ترید چقدر کش بک به‌حساب شما واریز خواهد شد، خیلی سریع با استفاده از ماشین حساب‌های فارکس می‌توانید این محاسبات را انجام دهید. در واقع ماشین حساب فارکس آنلاین به شما در محاسبه بیشتر موارد محاسباتی مورد نیاز در فارکس کمک بزرگی خواهد کرد.

ماشین حساب محاسبه پیپ

ماشین حساب محاسبه سود و ضرر

ماشین حساب محاسبه لات

ماشین حساب محاسبه مارجین

نحوه استفاده از ماشین حساب‌های فارکس

امروزه سرعت محاسبات در فارکس آن‌قدر با ارزش شده که شما نمی‌توانید زمان زیادی از وقت خود را صرف محاسبه برخی اطلاعات مورد نیاز در فارکس کنید. برای همین ابزارهای کمکی برای معامله گران به شکل ماشین حساب فارکس آنلاین یا قابل دانلود طراحی شده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید محاسبات مد نظر خودتان را انجام دهید. همچنین امکان دانلود ماشین حساب فارکس برای اندروید، ویندوز و آی او اس در بیشتر وب‌سایت‌ها فراهم است. ما در ادامه فهرستی از بهترین ماشین حساب‌های فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد.

ماشین حساب محاسبه ارزش هر پیپ

ماشین حساب محاسبه ارزش پیپ یا Pip Calculator در واقع ماشین‌حسابی است که ارزش هر پیپ حرکت را در حساب‌های مختلفی براساس نوع حساب شما محاسبه می‌کند. معامله‌گری که می‌خواهد ارزش پیپ را قبل از باز کردن معامله‌ خود بداند باید از ماشین حساب محاسبه پیپ کند.

ماشین حساب محاسبه حجم معامله

این ماشین حساب اندازه مناسب (حجم) را بر اساس جفت ارز، میزان ریسک (از نظر درصد یا پول) و به اهرم معاملاتی برای شما محاسبه می‌کند. ماشین حساب محاسبه لات کمک می‌کند تا مدیریت مالی بهتری برای محاسبه حجم قابل معامله در هر پوزیشن داشته باشید.

ماشین حساب محاسبه میزان سود

ماشین حساب میزان سود به شما کمک می‌کند تا اندازه دلاری سود و زیان احتمالی را بسته به میزان حرکت پیپ، حجم، اهرم، جفت ارز و ... را محاسبه کنید. ماشین حساب محاسبه سود میزان سود یکی از مهم‌ترین ابزارها برای مدیریت مالی است.

ماشین حساب فیبوناچی

ماشین حساب فیبوناچی در واقع نقاط مهم بر اساس اصول فیبوناچی را که اعداد 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8%, 76.4%, 100%, 138.2% هستند را پیدا می‌کند. فقط کافی است اعداد سقف و کف منطقه‌ای که فیبوناچی آن را لازم دارید در ماشین حساب وارد کنید. ماشین حساب بازگشتی فیبوناچی یا همان Extensions نیز می‌تواند نقاط مهم و اعداد اصلی فیبوناچی برگشتی را در منطقه مورد نظر شما به سرعت پیدا کند.​ برای مطالعه بیشتر روی مقاله ماشین حساب فیبوناچی کلیک کنید.

ماشین حساب محاسبه ریسک به پاداش

ریسک به پاداش در واقع فاصله نقطه ورود تا استاپ لاس و فاصله نقطه ورود تا حد سود را اندازه‌گیری می‌کند. با استفاده از این ماشین حساب خواهید فهمید، معامله‌ای که قرار است باز کنید چه نسبت ریسک به پاداشی دارد و آیا اصلاً این معامله ارزشمند است یا خیر. اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید و می‌خواهید ماشین حساب فارکس را در موبایل خود نصب کنید می‌توانید مقاله ماشین حساب فارکس برای اندروید را مطالعه کنید.

ماشین حساب محاسبه مارجین

زمانی که می‌خواهید از ماشین حساب محاسبه مارجین استفاده کنید، می‌توانید بر اساس ارز حسابتان، جفت ارزی که می‌خواهید معامله کنید، اهرم و اندازه معامله؛ میزان مارجین مورد نیاز برای این موقعیت معاملاتی را به‌ آسانی محاسبه کنید.

ماشین حساب محاسبه دراودان

ماشین حساب دراودان کمک می‌کند تا شما بتوانید فرایند میزان دراودان در گذشته یا در آینده را بر اساس معاملات خود به دست بیاورید. مثلا در ماشین حساب محاسبه دراودان اگر می‌خواهید 10 معامله انجام دهید و هر معامله قرار است 1% حد ضرر داشته باشد، می‌توانید پیش‌بینی کنید که ضررهای متوالی شما نسب به بالانس اولیه، چه میزان دراودان ایجاد خواهد کرد.

ماشین حساب نقاط محوری

ماشین حساب نقاط محوری می‌تواند پیوت پوینت‌های اصلی بین دو نقطه مهم مد نظر شما را محاسبه کند. یعنی اگر شما یک عدد باز شدن و یک عدد بسته شده قیمت که عموماً مربوط به کندل روزانه روز قبل است را در آن وارد کنید. می‌توانید نقاط پیوت پوینت روز جاری را برایتان محاسبه کند. برای مطالعه بیشتر روی مقاله ماشین حساب پیوت کلیک کنید.

ماشین حساب کش بک یا ریبیت

ماشین حساب کش بک ریبیت برای شما محاسبه خواهد کرد که چه میزان پول، به‌عنوان بازگشت نقدی از این معامله‌ای که قرار است در یک نوع حساب خاص، با حجم خاص باز کنید به شما بازمی‌گردد. ماشین حساب کش بک ریبیت مناسب تریدرهایی است که حجم معاملات بالایی دارند. اگر از سیستم عامل iOS استفاده می‌کنید و می‌خواهید ماشین حساب فارکس را در موبایل خود نصب کنید می‌توانید مقاله ماشین حساب فارکس برای iOS را مطالعه کنید.

شرایط استفاده از ماشین حساب‌ فارکس آنلاین

شما هم می‌توانید به‌صورت آنلاین از ماشین حساب فارکس آنلاین استفاده کنید و هم دانلود ماشین حساب فارکس برای ویندوز را انجام دهید. مسئله مهم در ماشین حساب‌ها، نحوه صحیح ورود اعداد داخل آن است تا بتوانید نتیجه درست را بگیرید. اکثراً پارامترهای مانند نوع حساب، نوع ارز حساب، حجم، اهرم و ... را از شما می‌خواهند که برای دقیق شدن اندازه‌گیری ماشین حساب فارکس باید آن‌ها را به‌دقت وارد کنید. برای استفاده از ماشین حساب در ویندوز وارد صفحه ماشین حساب فارکس برای ویندوز شوید