5/5 - (1 امتیاز)

استراتژی اسکالپ 1 دقیقه‌ای

اسکلپ کردن به معنای دریافت سودهای کوچک از معاملات بسیار کوتاه استراتژی‌های معاملاتی که به روش اسکلپ انجام می‌شوند، عموماً از چند ثانیه تا نهایتاً 5 دقیقه هستند. ما در این مقاله قصد داریم چند استراتژی معاملاتی اسکلپ را که در تایم فریم 1 دقیقه‌ای اجرا می‌شوند به شما آموزش دهیم. لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای

اسکلپ چیست؟

اسکلپ در فارکس شامل معاملاتی است که بر پایه تحلیل تکنیکال رخ می‌دهد. در این نوع معاملات تریدرها هدفشان این است که سودهای بسیار کوچکی را با تعداد معاملات بالا و حجم زیاد کسب کنند. اسکالپ نیازمند توانایی بسیار بالا در تحلیل سریع و باز و بسته کردن سریع یک معامله است. شما برای اینکه بتوانید یک اسکلپر موفق باشید ضمن داشتن یک استراتژی خوب، باید حساب معاملاتی مناسبی را نیز انتخاب کنید که هزینه‌های معاملاتیان کم باشد تا به راحتی اسکالپ کنید.

نکات مهم برای انجام استراتژی اسکالپ در تایم فریم 1 دقیقه

از آنجا که تایم فریم 1 دقیقه بسیار نوسانی است و اصطلاحاً نویز بازار در آن بسیار شدید است، باید قبل از طراحی و شروع کار با استراتژی خود، حتماً نکات مهمی را به دقت در نظر بگیرید که به شرح زیر است:

  • انتخاب بروکر: شما باید یک بروکر مناسب با قیمت دهی صحیح را پیدا کنید. برای انتخاب بروکر به صفحه بروکرهای معتبر مراجعه کنید.
  • حساب مناسب: داشتن یک حساب سریع از دسته ECN و همچنین اجرای بدون اسلیپیج معاملات مهم‌ترین نکته در حساب مناسب اسکلپ است.
  • اسپرد و کمیسیون: اسپرد و کمیسیون حساب معاملاتی شما باید پایین باشد در غیر این صورت هزینه‌های معاملاتی بخش مهمی از سود شما را کاهش می‌دهد.
  • نماد معاملاتی: باید نمادی با نوسان مناسب در طول روز را انتخاب کنید، نماد طلا می‌تواند یک انتخاب صحیح باشد. اگر هم به دنبال جفت ارز مناسب اسکلپ هستید به مقاله بهترین جفت ارز برای اسکالپ را مطالعه کنید.

بهترین استراتژی برای تایم فریم 1 دقیقه

همان‌طور که گفتیم استراتژی‌های اسکلپ عموماً زیر 5 دقیقه هستند و هرچه استراتژی کوتاه‌تر باشد اجرای آن سخت‌تر خواهد بود. ما در ادامه این پاراگراف چند استراتژی معاملاتی 1 دقیقه‌ای برای اسکلپ را به شما معرفی خواهیم کرد:

  1. استراتژی اسکلپ خطوط حمایت مقاومت؛
  2. استراتژی اسکلپ با RSI؛
  3. استراتژی اسکلپ با MACD؛
  4. استراتژی اسکلپ پارابولیک سار Parabolic sar.

در ادامه به بررسی کامل این استراتژی ها می‌پردازیم:

استراتژی اسکلپ خطوط حمایت مقاومت

یکی از بهترین استراتژی‌های کوتاه مدت برای ترید به صورت اسکلپ استفاده از حمایت و مقاومت است. شما می‌توانید با شناسایی بخش‌های اصلی بازار یک استراتژی 1 دقیقه‌ای به صورت اسکلپ داشته باشید. برای اینکار ابتدا نماد طلا که نوسان کافی دارد را انتخاب کنید. خطوط حمایت و مقاومت را در تایم فریم 5 دقیقه و یک دقیقه بکشید و آنجایی که خط مقاومت مناسبی که ترکیب هر دو تایم فریم است را پیدا کردید محل اصلی شما برای ورود به معامله است، سپس از طریق EMA هم روند بازار را مشخص کنید.

استراتژی یک دقیقه ای
در اینجا بعد از پولبک قیمت به سمت بالا می‌رود.

سپس اگر بازار به سطح مشخص شده شما برخورد اول را کرد، منتظر پولبک یا برخوردهای دیگر تاییدکننده باشید که مقاومت یا حمایت شما کار می‌کند. بعد از آن می‌توانید وارد یک معامله شوید. مشاهده می‌کنید که این معامله در 5 دقیقه آینده وارد سود شده، حد ضررتان را چند پیپ زیر سایه بخشی که حمایت را شکل داده قرار دهید و نسبت سود به ضررتان را 1:2 یا 1:3 بگذارید.

استراتژی اسکلپ با RSI

در این استراتژی شما باید وارد تایم فریم 1 دقیقه شوید، سپس RSI و EMA را روی نماد خود فعال کنید، بعد از آن مشاهده می‌کنید که RSI مثلاً به منطقه اشباع وارد شده و در حال خروج از آن است. هم‌زمان کندل شما باید بالای EMA برود. 

ترکیب اندیکاتور مویینگ اوریج نمایی و RSI
اندیکاتور مویینگ اوریج نمایی و RSI را در چارت فعال کنید.

در اینجا دو سیگنال صعودی دارید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها وارد یک معامله صعودی شوید. نهایتاً 5 کندل صبر کنید و معامله خود را ببندید، حد ضرر را نیز زیر آخرین کف بازار که قبل از ورود RSI به منطقه اشباع تشکیل‌شده قرار دهید.

استراتژی‌های مختلفی برای اسکالپ کردن در تایم فریم 1 دقیقه وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده از EMA برای پیدا کردن روند و همچنین RSI و MACD برای دریافت سیگنال ورود و خروج اشاره کرد.

استراتژی اسکلپ با MACD

وارد تایم فریم 1 دقیقه‌ای شوید. MACD را در حالت دیفالت روی چارت فعال کنید، سپس یک EMA نیز برای پیدا کردن روند بگذارید. حالا به سه عامل نیاز دارید. یعنی اول باید منتظر باشید خط‌های MACD بالا قرار بگیرد، سپس خط آبی خط سیگنال زرد رنگ را به سمت پایین قطع کند، همچنین هیستوگرام‌ها نیز باید قرمز شده و بعد از آن کندل شما نیز باید زیر خط EMA بسته شود.

استراتژی یک دقیقه ای با مکدی
دو خط اندیکاتور مکدی وقتی یکدیگر را قطع می‌کنند یک سیگنال معاملاتی می‌دهند برای ورود.

بعد از آن می‌توانید وارد یک معامله SELL شوید و حد ضرر را بالای آخرین قله قرار دهید و حد سود را به میزان 1:2 یا 1:3 قرار دهید.

استراتژی اسکلپ پارابولیک سار Parabolic sar

پارابولیک سار یکی دیگر از اندیکاتورهای مناسب است که با استفاده از آن می‌توان یک استراتژی معاملاتی اسکلپ در تایم فریم 1 دقیقه با زمان کوتاه ایجاد کرد. پارابولیک همان‌طور که مشخص است نقطه‌هایی را در بالا و پایین کندل‌ها می‌گذارد. اگر نقطه‌ها زیر کندل باشند یعنی روند صعودی است و اگر بالای کندل باشند یعنی روند نزولی است. البته با نقطه اول معامله را نباید شروع کنید. صبر کنید تا کندل دوم هم بسته شود و حداقل دو نقطه زیر ببینید، سپس کندل شما هم برای یک معامله صعودی باید بالای خط EMA که روند را مشخص می‌کند باشد. 

استراتژی پارابولیک سار یک دقیقه ای
با ترکیب اندیکاتور مویینگ اوریج و پارابولیک سار در تایم فرم 1M می‌توان سیگنال ورود دریافت کرد.

بعد از آن می‌توانید وارد یک معامله شوید، استاپ خود را زیر آخرین کف بازار بگذارید. هر زمان که دیدید نقطه‌ها به بالا رفتند معامله خود را ببندید چون یک‌ترید نزولی شروع شده است. برای معامله SELL نیز باید به همین ترتیب عمل کنید، فقط کافی است دو نقطه در بالای کندل اول و دوم ببینید و همچنین کندل‌ها زیر EMA باشند.

آنچه در مقاله استراتژی اسکالپ 1 دقیقه‌ای خواندیم:

در این مقاله آموختیم که اسکالپ کردن به روشی گفته می‌شود که کاربر در آن در تایم فریم‌های بسیار پایین مثلاً 1 دقیقه معاملاتی بر اساس تحلیل تکنیکال به صورت سریع و کوتاه مدت با حجم بالا انجام می‌دهد. معامله‌گران اسکالپ در طول روز ممکن است بیش از 100 معامله ایجاد کنند تا به سود مد نظرشان برسند.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

سوالات متداول
فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *