5/5 - (1 امتیاز)

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

اسکلپ یک روش معاملاتی بسیار سخت و پیچیده است که تریدرها در آن سعی می‌کنند، کوچک‌ترین نوسانات بازار را شکار کنند. اسکلپ کردن تنها به توانایی فنی محدود نمی‌شود، بلکه عوامل مختلفی مانند بروکر مناسب، حساب معاملاتی مناسب و همچنین جفت ارز مناسب این کار را لازم دارد. ما در این مقاله به طور کامل بهترین جفت ارزها برای اسکلپ کردن را به شما معرفی خواهیم کرد و بررسی می‌کنیم که جفت ارز مناسب اسکلپ چه ویژگی باید داشته باشد.

جفت ارز مناسب برای اسکالپ کدام است

اسکلپ چیست؟

اسکالپ یا اسکلپ به روش معاملاتی گفته می‌شود که در آن کمترین حرکات بازار توسط یک معامله‌گر ترید می‌شود. در این روش که می‌توان به آن نوسان‌گیری هم گفت، معامله‌گران در محدوده‌های مهمی که فکر می‌کنند ممکن است یک جفت ارز واکنش سریعی از خود نشان دهد منتظر ورود به معامله می‌مانند. 

اسکلپ چیست؟
اسکالپ یا اسکلپ به روش معاملاتی گفته می‌شود که در آن کمترین حرکات بازار توسط یک معامله‌گر ترید می‌شود.

اسکلپ کردن به این صورت است که شما در هر معامله که در تایم فریم‌های زیر 5 دقیقه انجام می‌شود، ممکن است تنها چند پیپ مختصر را کسب کنید، اما در طول روز شاید صدها بار اسکالپ را انجام می‌دهید تا به حد سود مد نظرتان برسید.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ چه ویژگی باید داشته باشد؟

همان‌طور که گفتیم شما روی هر جفت ارزی نمی‌توانید اسکلپ انجام دهید، در واقع نماد معاملاتی که استفاده می‌کنید، باید حتماً دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتوان در آن اسکلپ کرد. مهم‌ترین عواملی که یک نماد معاملاتی برای اسکلپ لازم دارد به شرح زیر است:

 • حجم: نمادهای معاملاتی که حجم پایینی دارند مناسب اسکلپ نیستند زیرا حرکات آن‌ها کم است. در مقابل نمادهایی که در حجم بالا معامله می‌شوند (مانند EUR/USD) شرایط کاملاً مناسبی برای اسکلپ دارند.
 • نوسان: جفت ارزهایی که نوسان بالایی دارند مناسب اسکلپ هستند، یعنی ساختار آن‌ها به‌گونه‌ای است که حرکت‌های ناگهانی و سریعی را از خود نشان می‌دهند تا در زمان بسیار کوتاه در یک موقعیت مناسب بتوانید یک حرکت سریع را از آن نماد شکار کنید.
 • اسپرد و کمیسیون: از آنجا که اسکلپرها میزان کمی از پیپ را برداشت می‌کنند، پس باید حتماً دقت داشته باشند که اسپرد و کمیسیون نمادی که آن را معامله می‌کنند به صورت فشرده و بسیار پایین باشد. در غیر این صورت بخش مهمی از سود معاملاتی خود را از دست خواهند داد. نمادهایی با اسپرد زیاد اصلاً مناسب اسکلپ نیست.
 • ATR: در واقع ATR به میزان حرکت روزانه یک نماد گفته می‌شود، یعنی نمادی که برای اسکلپ انتخاب می‌کنید، حداقل باید بیش از 50 پیپ حرکت کند. اگر نمادی ATR پایینی داشته باشد، اصلاً برای شما مناسب نیست، زیرا نداشتن حرکت در بازار نمی‌تواند کمک کند که شما یک معامله اسکلپ در سطوح مختلف انجام دهید.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

حالا که با ویژگی‌های مهم برای انتخاب بهترین جفت ارزهای فارکس برای اسکلپ آشنا شدید، ما در ادامه این نمادهای معاملاتی مناسب اسکلپ را به شما معرفی خواهیم کرد:

جفت ارزهایی مانند نمادهای ماژور که یک طرف آن‌ها USD است به دلیل اهمیت، حجم و نوسانی که روی دلار آمریکا در بازار وجود دارد. بهترین نمادهای معاملاتی برای ترید در فارکس به صورت اسکلپ هستند. همچنین هزینه معاملاتی این نمادها هنگام باز بودن سشن نیویورک بسیار پایین است.

به طور قطع می‌توان گفت که بهترین جفت ارزها برای اسکلپ جفت ارزهای ماژور هستند که فهرست آن‌ها به شرح زیر است:

جفت ارزهای ماژور
به طور قطع می‌توان گفت که بهترین جفت ارزها برای اسکلپ جفت ارزهای ماژور هستند.

 • EUR/USD: یورو / دلار آمریکا؛
 • USD/JPY: دلار آمریکا / ین ژاپن؛
 • GBP/USD: پوند انگلیس (استرلینگ) / دلار آمریکا؛
 • USD/CHF: دلار آمریکا / فرانک سوئیس؛
 • USD/CAD: دلار آمریکا / دلار کانادا؛
 • AUD/USD: دلار استرالیا / دلار آمریکا.

اما شاید سوال شما این باشد که چرا به جفت ارزهای ماژور، جفت ارزهای اصلی بازار گفته می‌شوند که یک طرف آن‌ها دلار آمریکا قرار دارد. دلار آمریکا بیشترین حجم و سهم معاملات در بازار را به خود اختصاص داده و زمانی که سشن نیویورک باز می‌شود، بیشترین حجم به بازار فارکس تزریق شده و حرکت اصلی نمادها آغاز می‌شود. پس متوجه می‌شوید که جفت ارزهای ماژور تمام ویژگی‌های مهم معاملاتی برای استفاده در استراتژی اسکالپ را دارند. یعنی حجم آن‌ها مناسب است، نوسان خوبی دارند و حرکت‌های بزرگی را در بازار انجام می‌دهند.

نماد EUR/GBP

ارزهای مناسب اسکلپ تنها به نمادهای دلاری خلاصه نمی‌شود، نماد EUR/GBP نیز یکی از بهترین نمادهای معاملاتی است که می‌توان برای اسکلپ استفاده کرد. میانگین ATR این نماد 60 پیپ است پس حرکت مناسبی دارد. در ضمن برای معامله‌گرانی که از ساعت 10:30 صبح بعد از باز شدن بازار لندن می‌خواهند معاملات خود را انجام دهند. این نماد جز مهم‌ترین نمادهای معاملاتی بین ساعت 10:30 تا 16:30 است، زیرا دو طرف نماد در بازار اروپایی قرار دارند و شرایط اقتصادی حوزه یورو را تعیین می‌کنند. نوسان‌ها و اخباری که روی این جفت ارز رخ می‌دهد، کاملاً مناسب اسکلپ است.

نماد GBP/JPY و EUR/JPY

به دلیل وجود ین ژاپن در یک طرف این نماد، می‌تواند EUR/JPY را یک نماد مناسب برای اسکالپ دانست. به طور کلی نمادهای که یک طرف آن‌ها ین ژاپن قرار دارد در طول روز که بازار ژاپن بسته است (یعنی از سشن لندن به بعد) نوسانات زیادی دارند. پس نماد دیگری که می‌توان با برای اسکلپ مشخص کرد GBP/JPY است که شما پوند را در برابر ین ژاپن معامله می‌کند. حجم پوند در بازار بسیار زیاد است و از نوسانات خوبی در طول روز برخوردار است. پس این دو نماد را می‌توانیم جز نمادهای معاملاتی مناسب اسکلپ بدانیم.

نماد طلا XAUUSD

اما اسکلپرهای حرفه‌ای فقط روی نماد طلا معامله می‌کنند. ارزش پیپ این نماد تقریباً 10 برابر میانگین ارز نمادهای مختلف است، میزان حرکت‌های سریع و نوسان‌های نماد طلا بسیار بالاست و به همین دلیل از آن به عنوان یک نماد سرکش یاد می‌شود. طلا را تقریباً می‌توان برای تریدرهای حرفه ای بهترین نماد معاملاتی نام برد که مناسب اسکلپ است، زیرا واکنش‌های زیادی به سطوح مختلف نشان می‌دهد و میزان نوسان آن در سطوح اصلی بسیار بالاست.

آنچه در مقاله بهترین جفت ارز برای اسکالپ خواندیم:

در این مقاله متوجه شدیم که برای اسکالپ کردن، انتخاب نماد معاملاتی مناسب بسیار مهم است. شما باید نمادی را انتخاب کنید که حتماً نوسان بالایی داشته باشد، حجم معاملاتی آن زیاد باشد و از حداقل اسپرد و کمیسیون برخوردار باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که در کنار بهترین جفت ارزی که برای اسکالپ انتخاب می‌کنید، باید حتماً حساب معاملاتی صحیح از یک بروکر معتبر داشته باشید.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

سوالات متداول
فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

 • سلام میخاستم بدونم به چه جفت ارزهای ماژور می گن؟ چه ویژگی هایی داره؟ با توجه به توضیحات شما میشه یه توضیحی بدید که چرا اسپرد و کمیسیون هر نماد برای اسکلپرها مهم و حیاتی است؟

  • سلام و عرض ادب، ماژور به جفت ارزهایی می گویند که یک طرف آن‌ها دلار آمریکا قرار دارد. دلار آمریکا بالاترین حجم معاملات در بازار را به خود اختصاص داده و زمانی که سشن نیویورک باز می‌شود، بیشترین حجم به بازار فارکس تزریق شده و حرکت اصلی نمادها آغاز می‌شود. در مورد اسپرد و کمیسیون هم باید بهتون بگم که چون اسکلپرها مقدار کمی از پیپ را برداشت می‌کنند، باید به این نکته توجه کنند که اسپرد و کمیسیون نمادی که آن را معامله می‌کنند به طور فشرده و بسیار پایین باشد. در غیر این صورت بخش مهمی از سود معاملاتی خود را از دست خواهند داد. نمادهایی با اسپرد زیاد اصلاً مناسب اسکلپ نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *