حساب دمو چیست؟

بهترین راه برای یادگیری فارکس، یادگیری آن در یک محیط واقعی و امن است. اکثر کارگزاری‌ها (بروکرها) فارکس حساب‌های دمو (مجازی یا آزمایشی) فارکس را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد بازار فارکس را بدون واریز هیچ پولی آزمایش کنید. در این مقاله بیشتر درباره حساب دمو فارکس خواهیم آموخت. پس با ما همراه باشید.

حساب دمو چیست؟

حساب دمو فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس یک حساب معاملاتی مجازی است که در آن می توانید با وجوه مجازی معامله کنید. این حساب به یک پلتفرم معاملاتی واقعی متصل است، بنابراین اطلاعات واقعی بازار را در دریافت می‌کند. اکثر کارگزاری‌های فارکس پس از ثبت نام یک حساب آزمایشی ارائه می‌دهند.

حساب دمو فارکس چیست؟
حساب دمو فارکس یک حساب معاملاتی مجازی است که در آن می توانید با وجوه مجازی معامله کنید.

استفاده از یک حساب دمو به این معنی است که می‌توانید معاملات فارکس را بدون ریسک پول واقعی آزمایش کنید و هنگامی که با نیازهای اساسی آشنا شدید و احساس کردید که می توانید با اطمینان در یک حساب واقعی فارکس استفاده کنید، به ترید با پول واقعی بپردازید. برای اینکه بدانید برای شروع ترید باید چکار کنید مقاله چگونه آموزش ترید را شروع کنیم را مطالعه کنید.

چگونه حساب دمو فارکس باز کنیم؟

باز کردن حساب دمو یک فرایند ساده است. اکثر بروکرها از شما می‌خواهند که برای ثبت نام، اطلاعات اولیه خود از جمله نام کامل، تاریخ تولد و آدرس ایمیل خود را ارائه دهید و پس از آن، یک رمز عبور دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را در هر زمان تغییر دهید. پس از انجام مراحل ثبت نام، شما می‌توانید حساب مدنظر خود اعم از آزمایشی یا حقیقی را افتتاح کنید. اگر قصد ترید باحساب دمو را دارید حتما مقاله چگونه به صورت دمو ترید کنیم؟ را مطالعه کنید.

مزایا حساب دمو فارکس

معامله گران مبتدی می توانند از یک حساب دمو برای تمرین و تجربه در بازارهای مالی از جمله فارکس استفاده کنند. استفاده از یک حساب دمو فارکس به شما این امکان را می‌دهد که با پول غیرواقعی اما در یک محیط کاملا واقعی معامله کنید. در واقع حساب مجازی فارکس تمامی معاملات فارکس را شبیه‌سازی می‌کند و به شما فرصت می‌دهد تا نحوه استفاده از ویژگی‌ها و عملکردهای پلتفرم را یاد بگیرید.

در این حساب به شما مقدار زیادی پول مجازی برای ترید اختصاص داده می‌شود. شما به عنوان یک معامله‌گر مبتدی، باید قبل از معامله با پول واقعی، حداقل 50 معامله دمو انجام دهید. چندین بار تکرار این فرآیند تضمین می‌کند که متوجه شوید چگونه به سرعت معاملات را باز و بسته کنید و به شما امکان می‌دهد در سفارش‌گذاری مهارت کسب نمایید.

حساب دمو فارکس یک حساب معاملاتی مجازی است که در آن می توانید با وجوه مجازی معامله کنید. این حساب به یک پلتفرم معاملاتی واقعی متصل است، بنابراین اطلاعات واقعی بازار را در دریافت می‌کند.

معایب حساب دمو فارکس

یک حساب آزمایشی راهی عالی برای تمرین مهارت‌های معاملاتی بدون هدر دادن پول واقعی است، با این حال برخی از معایب نیز برای این حساب وجود دارد که باید در نظر گرفت.

معایب حساب دمو فارکس
حساب های دمو فارکس می‌تواند مقدار بیشتری از پول را ارائه کند که یک معامله‌گر در طول یک معامله واقعی از آن استفاده می‌کند.

اولاً، حساب های دمو فارکس می‌تواند مقدار بیشتری از پول را ارائه کند که یک معامله‌گر در طول یک معامله واقعی از آن استفاده می‌کند. در این حساب، یک معامله‌گر می‌تواند هر مقدار پول را برای تمرین خود انتخاب کند، اما اغلب افراد معمولا بیشتر از آنچه که در حساب واقعی با آن معامله می کنند، انتخاب می‌کنند. همچنین آنها برای ضررهای خود مدام سرمایه را افزایش می‌دهند، اما در حساب واقعی فارکس، معامله‌گران سرمایه زیادی ندارند و وقتی هم که ضرر کنند، نمی‌توانند به راحتی و به سرعت آن را افزایش دهند. پس با چنین سرمایه بزرگی، یک معامله‌گر ضرر واقعی را درک نمی‌کند.

ثانیا، ترید در حساب دمو، فاقد احساسات واقعی است. وقتی چیزی برای از دست دادن ندارید هیچ ترسی وجود هم ندارد. ترس بر رفتار معامله‌گران تاثیر می گذارد و نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند. در نتیجه، زمانی که نمی‌دانید در شرایطی که تحت فشار زیادی قرار دارید، چگونه رفتار کنید، تمرین با حساب دمو فارکس چندان منطقی نیست.

بهترین بروکرها برای حساب دمو

همه بروکرها حساب دمو دارند ولی اگر به دنبال ایجاد حساب دمو هستید ازحساب های زیر استفاده کنید:

  1. حساب دمو لایت فایننس؛
  2. حساب دمو آلپاری؛
  3. حساب دمو آمارکتس.

بروکرهای گفته شده معتبرترین بروکر های فارکس هستند که به ایرانیان خدمات ارائه می‌کنند.

آنچه در مقاله حساب دمو چیست؟ خواندیم:

با کمک حساب آزمایشی فارکس، می‌توانید در بازار واقعی تمرین کنید، اما بدون خطر از دست دادن سرمایه واقعی. به این ترتیب شما قادر خواهید بود همه چیزهایی را که برای حرفه‎‌ای شدن در فارکس نیاز دارید بسیار سریعتر یاد بگیرید. برای امتحان این حساب، پس از ثبت حساب در بروکر باید افتتاح حساب دمو را انتخاب کنید. البته باید بدانید که حساب دمو معایبی هم دارد که از آن جمله می‌توان به عدم  احساسات واقعی و غیرواقعی بودن سرمایه اشاره کرد.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *