5/5 - (1 امتیاز)

استراتژی اسکالپ طلا

نماد طلا یا همان XAUUSD را می‌توان به عنوان محبوب‌ترین نماد فارکس برای اسکلپرها دانست. این نماد که حجم بالایی از معاملات روی آن انجام می‌شود، به دلیل واکنش‌های فراوان و همچنین نوسان‌های زیاد خود، سبب شده تا به یک نماد معاملاتی ایده‌آل برای اسکلپ کردن تبدیل شود. به همین دلیل ما در این مقاله چند استراتژی موثر و مناسب برای اسکالپ روی نماد طلا را به شما معرفی خواهیم کرد.

استراتژی اسکالپ چیست؟

اسکلپ چیست؟

اسکالپ یا اسکلپ به روش معاملاتی گفته می‌شود که در آن تریدهای کوتاه مدت که عموماً زیر 5 دقیقه هستند از طریق تحلیل تکنیکال انجام می‌شود. اسکلپرها یا افرادی که نوسان‌گیری می‌کنند قصد دارند تا کوچک‌ترین حرکات بازار را شکار کنند. افرادی که اسکالپ می‌کنند در طور روز ممکن است بیش از 50 معامله انجام دهند و دائم با جمع کردن سودهای بسیار کوچک به هدف معاملاتی خود برسند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نکات مهم اسکالپ روی طلا

قبل از اینکه درباره بهترین استراتژی اسکالپ روی طلا کار کنید، باید ابتدا درک صحیحی از وضعیت طلا داشته باشید به همین دلیل ما مواردی را از طلا برای شما ذکر خواهیم کرد که بعداً کمک می‌کند تا اسکالپ روی طلا را با پیش فرض‌های بهتری انجام دهید:

  1. امنیت دارایی؛
  2. نوسانات بالا؛
  3. عوامل بنیادی.

در ادامه به بررسی کامل بیشتر موارد ذکر شده می‌پردازیم:

امنیت دارایی

باید بدانید که طلا یک دارایی امن برای کل جهان است، به این معنی که هر بار یک شرایط بحرانی به وجود بیاید، همه می‌خواهند پول‌های خود را به طلا تبدیل کنند. پس زمانی که می‌خواهید روی طلا اسکلپ کنید و مشغول تحلیل آن هستید، هرگاه با خبری درباره جنگ یا مشکلات ژئوپلیتیکی روبه‌رو شدید، باید بدانید که احتمالاً سرمایه‌گذاران و بانک‌های جهان فوراً به سمت خرید طلا هجوم می‌برند و ارزش این نماد به سرعت بالا می‌رود. پس در چنین شرایطی شما باید فقط روی BUY کردن طلا تمرکز داشته باشید.

نوسانات بالا

طلا نوسانات قیمتی قابل توجهی از خود نشان می‌دهد و آن را برای معامله گران جذاب می‌کند. با این حال، این نوسان می‌تواند منجر به حرکت سریع قیمت و افزایش ریسک شود که مستلزم یک استراتژی خوب ساختار یافته است تا از خطرات احتمالی این مسئله جلوگیری شود.

عوامل بنیادی

عواملی مانند سیاست‌های بانک مرکزی، تورم، نرخ بهره و رویدادهای جهانی می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر قیمت طلا داشته باشند. معامله گران باید در مورد این محرک‌های اساسی مطلع باشند. هرچند که به دلیل شما احتمالاً می‌خواهید اسکلپ کنید نیازی به تمرکز روی تحلیل فاندامنتال ندارید، اما از زمان اخبار و رویدادها برای بروز مشکل در معاملات باید مطلع باشید.

به دلیل ارزش بالای نماد طلا، ارزش ده برابری هر پیپ آن نسبت به ارزهای دیگر، امن بودن و همچنین نوسانات بالا، این نماد XAUUSD را می‌توان بهترین نماد برای استفاده استراتژی‌های اسکلپ نامید.

بهترین استراتژی اسکالپ طلا

همان‌طور که گفتیم بهترین نماد برای اسکالپ کردن طلا است. طلا نوسانات و حرکت زیادی در طول روز دارد و ارزش هر پیپ آن تقریباً 10 برابر یک نماد معمولی است. بنابراین اگر بخواهید به صورت تخصصی اسکلپ کنید، بهتر است روی این نماد تمرکز داشته باشید، اما برای اسکلپ کردن در XAUUSD استراتژی‌های متفاوتی وجود دارد که ما سعی داریم ابتدا بهترین استراتژی و سپس چند استراتژی دیگر را به شما معرفی کنیم. البته فراموش نکنید که به دلیل وجود تیپ‌های شخصیتی، انتظار از بازار و همچنین میزان سرمایه، بهترین استراتژی اسکالپ برای هر شخص متفاوت باشد.

استراتژی که قصد داریم به شما آموزش دهیم، استراتژی اسکالپ با استفاده از سطوح حمایت و مقاومت در طلا است. طلا در شرایط مناسب، وابستگی شدیدی به قیمت‌های مهم خود دارد و به راحتی آن‌ها را رد نخواهد کرد. برای این کار در قدم اول باید خطوط حمایت و مقاومت رو در این نماد پیدا کنید. توصیه می شود تایم فریم بالا به پایین حرکت کنید. هر نقطه از بازار که یک منطقه حمایت یا مقاومت جدی می‌بینید آن بخش را مشخص کنید و چون به تایم فریم‌های پایین‌تر می‌آیید باید روی خطوط آن تایم فریم را بنویسید تا گیج نشوید.

اسکلپ طلا
یکی از بهترین استراتژی های اسکالپ استفاده از سطوح حمایت و مقاومت است.

در نهایت پس از اینکه همه خطوط حمایت و مقاومت را مشخص کردید، در بخش‌هایی که تراکم خطوط وجود دارد و حمایت یا مقاومتی از چند تایم فریم مشاهده می‌کنید، آنجا منطقه خوبی برای در نظر گرفتن معامله است.

در مرحله دوم استراتژی از طریق اندیکاتور pivot point این نقاط را نیز در بازار مشخص کنید، پیوت پوینت‌ها نیز قیمت‌هایی هستند که بازار روی آن‌ها واکنش مناسبی نشان می‌دهد، سپس به دنبال خطوط حمایت و مقاومتی باشید که با خطوط پیوت پوینت‌ها هماهنگ است.

استراتژی اسکالپ طلا
پیوت پوینت‌ها قیمت‌هایی هستند که بازار روی آن‌ها واکنش مناسبی نشان می‌دهد.

همچنین می‌توانید با استفاده از کشیدن فیبوناچی روی چارت یک سری خطوط مهم‌تر را نیز پیدا کنید.

اسکالپ طلا
استفاده از فیبوناچی نیز برای پیدا کردن نقاط مهم چارت مناسب است.

حالا پس از اینکه از این سه روش شما مهم‌ترین قیمت‌های ممکن در بازار طلا را که احتمالاً کندل ها به آن‌ها واکنش نشان خواهند داد را پیدا کرده‌اید. هر جا که تقابل خطوط بیشتر و بهتر باشد، احتمالاً واکنش و نوسان در آن منطقه بیشتر است و شانس داشتن یک معامله باکیفیت بالا بیشتر است.

در مرحله بعدی اندیکاتور RSI را نیز با تنظیمات دیفالت آن به چارت اضافه کنید، سپس به دنبال تجمع خطوط باشید. همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید ما یک خط 0.618 فیبوناچی داریم به همراه دو حمایت 30 دقیقه و 5 دقیقه‌ای.

rsi و اسکلپ طلا
اندیکاتور RSI را با تنظیمات دیفالت آن به چارت اضافه کنید، سپس به دنبال تجمع خطوط باشید.

در اینجا منتظر هستیم که دوباره بازار به این محدوده برگردد، بین 2 تا 3 برخورد صبر می‌کنیم، اگر بازار نتوانست منطقه حمایت ما را رد کند، به RSI نگاه کنید، اگر کراس RSI به سمت بالا را نیز مشاهده کردید، باید وارد معامله شوید.

سفارش خرید خود را در همان نقطه قرار دهید، کمتر از 5 پیپ پایین‌تر زیر آخرین شدو در آن منطقه حد ضررتان را بگذارید و حداقل ریسک به ریوارد را 1:3 تعیین کنید. به این صورت کافی است از هر 3 معامله‌ای که باز می‌کنید فقط یکی از آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد تا شما سودده شوید. در طول روز در تمام خطوط مهمی که در بازار روی نماد طلا تشکیل می‌شود باید این مدل ترید را در جهت بای یا سل انجام دهید.

اندیکاتور برای اسکالپ طلا

اینکه بهتر است برای اسکالپ طلا از چه اندیکاتورهایی استفاده کنید، کاملاً به روش معاملاتی شما بستگی دارد. در استراتژی که بالاتر ما شرح دادیم، شما فقط به اندیکاتور RSI و FIBONACCI نیاز دارید، اما اگر برایتان پیدا کردن خطوط حمایت و مقاومت سخت است، از طریق اندیکاتورهای رایگان خطوط حمایت و مقاومت را می‌توانید پیدا کنید.

اسکالپ طلا بدون اندیکاتور

حقیقتاً بسیار سخت و پیچیده است که بخواهید بدون استفاده از اندیکاتور روی نماد طلا معاملات اسکالپ انجام دهید، اما غیر ممکن نیست. برای این کار فقط کافی است از قیمت‌های مهم طلا استفاده کنید. یک سری از قیمت‌های مهم طلا؛ قیمت‌های رند است. مثلاً قیمت‌هایی مانند 2024000، 2020000، 2040000 وجود دارد که در طلا مهم است. به طور کلی قیمت‌های کاملاً رند می‌تواند به لحاظ روانی نیز باعث واکنش در بازار شود. پس می‌توانید بدون اینکه از اندیکاتورها استفاده کنید. بعد از این کار می‌توانید این نقاط را به عنوان خطوط حمایت و مقاومت در نظر بگیرید. سپس در آن محل‌ها منتظر دیدن الگوهای کندل استیک باشید.

اسکلپ طلا بدون اندیکاتور
برای اسکلپ طلا بدون اندیکاتور فقط کافی است از قیمت‌های مهم طلا استفاده کنید.

همان‌طور که در این عکس مشاهده می‌کنید، در عدد رند 1900.000 برای طلا سه بار واکنش نشان داده شده است. اما در واکنش دوم می‌توانید یک الگوی چکش را مشاهده کنیم، این الگو به ما خبر از صعودی شدن روند بازار را می‌دهد، بعد از دیدن این الگو می‌توانید یک معامله BUY به صورت اسکلپ باز کنیم و حد ضررش را زیر سایه همان الگوی چکش قرار دهیم و حد سود 3 برابری برای آن در نظر بگیریم. پس اگر بخواهید بدون اندیکاتور در طلاترید کنید باید به کلیه پترن ها و الگوهای کندل استیک مسلط باشید.

آنچه در مقاله استراتژی اسکلپ طلا خواندیم:

در این مقاله متوجه شدیم که نماد طلا یا همان XAUUSD یکی از مهم‌ترین نمادهای فارکس و بهترین نماد برای معاملات اسکلپ است. نوسان نماد طلا آنقدر بالاست که هر تریدر می‌تواند در روز بیش از 100 معامله اسکلپ روی نماد طلا شکار کند. از آنجا که طلا احترام زیادی برای قیمت‌های خود قائل است، پس خطوط حمایت و مقاومت در طلا به شدت قوی عمل می‌کنند. پس از طریق استراتژی‌های معاملاتی مبتنی بر خطوط حمایت و مقاومت می‌توان اسکلپ های حرفه‌ای روی این نماد انجام داد.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

سوالات متداول
فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

  • سلام باید چه زمانی باید فقط روی BUY کردن طلا کار کنیم؟ نوسانات بازار چه تاثیری روی اسکالپ طلا داره؟ ممنون میشم یه توضیحی بدید

    • سلام و عرض ادب، هرگاه خبری در مورد جنگ یا مشکلات ژئوپلیتیکی ترند شد باید بدانید که احتمالاً سرمایه‌گذاران و بانک‌های جهان فوراً به سمت خرید طلا هجوم می‌برند و ارزش این نماد به سرعت بالا می‌رود. پس در چنین شرایطی شما باید فقط روی BUY کردن طلا تمرکز داشته باشید.معمولا نماد طلا نوسانات قیمتی قابل توجهی از خود نشان می‌دهد و آن را برای معامله گران جذاب می‌کند. نوسانات بالای بازار طلا می‌تواند منجر به حرکت سریع قیمت و افزایش ریسک شود که مستلزم یک استراتژی خوب ساختار یافته است تا از خطرات احتمالی این مسئله جلوگیری شود. ما با ارائه بهترین استراتژی اسکالپ قصدم داریم کاری کنیم تا تریدرها از این نوسانات بهترین سود رو داسته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *