4.7/5 - (3 امتیاز)

اسپرد طلا چیست؟

اسپرد طلا، درواقع تفاوت بین قیمت خود نماد XAU/USD و قیمتی است که معامله شما در آن باز می‌شود. به طور کلی تفاوت تکنیکی بین اسپرد طلا و سایر اسپرد نمادهای دیگر وجود ندارد، مگر در میزان آن که عموماً به صورت شناور در هر لحظه از بازار مشخص می‌شود. پس برای اینکه بیشتر درباره اسپرد طلا بدانید باید به صورت کلی با ساختار و ویژگی‌های اسپرد آشنا شوید.

اسپرد طلا در فارکس

اسپرد طلا در فارکس

به طور کلی اسپرد به فاصله بین قیمت واقعی نماد و قیمتی که معامله شما در آن باز می‌شود می‌گویند. اسپرد با پیپ سنجیده می‌شود. در واقع میزان ASK و BID را اگر از هم کم کنید اسپرد شما به دست می‌آید.

اسپرد طلا در فارکس
به طور کلی اسپرد به فاصله بین قیمت واقعی نماد و قیمتی که معامله شما در آن باز می‌شود می‌گویند.

همان‌طور که در چارت بالا (طلا) مشاهده می‌کنید فاصله بین دو خط Ask و Bid به وضوح مشخص است. این فاصله همان اسپردی است که در نماد طلا توسط شما پرداخت می‌شود.

اسپرد طلا چگونه محاسبه می‌شود؟

اسپرد چه در طلا و چه در هر نماد دیگری به یک شکل محاسبه می‌شود. برای درک آسان اسپرد طلا به عکس زیر دقت کنید. شما در اینجا دو قیمت را مشاهده می‌کنید، دو رقم آخر بعد از اعشار را که در نماد XAU/USD از یک دیگر تفریق کنیم، میزان اسپرد به دست می‌آید. اما در نظر داشته باشید، اسپرد معمولاً به صورت شناور است یعنی با سرعت در هر ثانیه از بازار در حال تغییر است و شما زمانی برای اینکه آن را محاسبه کنید ندارید.

اسپرد طلا چگونه محاسبه می‌شود؟
اسپرد چه در طلا و چه در هر نماد دیگری به یک شکل محاسبه می‌شود.

البته در حساب معاملاتی که باز می‌کنید، به عنوان مثال نوشته شده است که اسپرد 1.4 به صورت شناور می‌باشد. این بدین معناست که شما حداقل اسپردی که تجربه می‌کنید 1.4 به بالا است. بنابراین در هنگام ترید کردن فقط باید چشمتان به میزان اسپرد طلا باشد، بخصوص اگر می‌خواهید به صورت اسکلپ ترید کنید که اسپرد برایتان بسیار مهم‌تر هم خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر به مقاله میزان اسپرد در بروکرهای فارکس مراجعه کنید.

اسپرد طلا مانند اسپرد سایر نمادهای معاملاتی از تفریق قیمت بعد از اعشار Ask و Bid به دست می‌آید. شما از طریق سایت ایران ریبیت می‌توانید بخش مهمی از اسپرد خود را به صورت پول نقد در قالب ریبیت پس بگیرید.

اسپرد طلا را چطور پس بگیریم؟

اسپرد و کمیسیونی که پرداخت می‌کنید جز هزینه‌های معاملاتی است که در جیب بروکرها می‌رود و درآمد کارگزاری‌ها از همین جا تامین می‌شود. اما می‌دانستید که می‌توانید بخش بزرگی از آن را پس بگیرید؟ برای این کار باید از طریق یک IB طرف قرارداد با بروکر اقدام کنید. آی بی های حرفه‌ای مانند “ایران ریبیت” کمک می‌کنند که بین 55 تا 85% هزینه‌های معاملاتی خود را در قالب ریبیت به صورت پول نقد پس بگیرید. یعنی در پایان هر ماه هرچقدر که کمیسیون و اسپرد پرداخت کرده‌اید، دوباره به شما برمی‌گردد و این کار صرفه‌جویی عظیمی در هزینه‌های ترید شما به همراه خواهد داشت. برای دریافت ریبیت خود کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد طلا خواندیم:

در این مقاله آموختیم که اسپرد طلا به طور کلی تفاوت معنایی با اسپرد دیگر نمادهای معاملاتی ندارد. البته میزان اسپرد طلا به دلیل شرایط خاص این نماد به اخبار، وضعیت بازار و حجم بازار وابسته است و می‌تواند با سرعت و نوسان بیشتری نسبت به اسپرد سایر نمادهای معاملاتی تغییر کند. همان‌طور که در این مطلب نیز اشاره کردیم، شما این امکان را دارید که از طریق IB مثل ایران ریبیت، بخش بزرگی از هزینه‌های معاملاتی که در قالب اسپرد یا کمیسیون پرداخت می‌کنید را به صورت پول نقد پس بگیرید.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

سوالات متداول

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب
مطالب مرتبط آموزش فارکس

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *