اکوییتی چیست؟

اکوئیتی یکی از اصطلاحات مهم و ساده در فارکس است که نشان‌دهنده وضعیت بالانس یا پول شما به همراه محاسبه سود و ضرر شناور معاملات باز است. ما در این مقاله اکوئیتی و نحوه مشاهده آن را در متاتریدر برای شما شرح خواهیم داد.

اکوییتی چیست

Equity چیست؟

اگر تازه وارد دنیای فارکس شده باشید احتمالا یکی از سوال‌هایتان این است که اکوئیتی در فارکس چیست؟ اکوئیتی یک مفهوم نسبتاً مهم است که باید با آن آشنا شوید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اگر بدانید متاتریدر چیست؟ و با آن کار کرده باشید، می‌دانید که در بخش پایین متاتریدر چند عنوان نوشته شده است، همان‌طور که در تصور زیر می‌بینید بالانس Balance و اکوییتی Equity دو مورد از آن‌ها است که این دو مورد با هم در ارتباط هستند. فرض کنید شما هنوز هیچ معامله بازی ندارید و مقداری پول در حسابتان واریز کرده‌اید، آن میزان پول به‌عنوان بالانس در حساب شما نوشته می‌شود و جلوی اکوئیتی هم همان میزان پول نوشته شده است. به‌محض اینکه یک معامله را باز کنید همچنان بالانس شما ثابت است اما میزان اکوئیتی به‌صورت شناور شروع به تغییر می‌کند. در واقع اکوئیتی در حال نمایش میزان پول در جریان شماست که حاصل پول اولیه و میزان سود یا ضرری است که به دلیل باز شدن یک معامله در حال رخ دادن است.

مثلاً اگر پول اولیه شما 1000 دلار بوده حالا معامله‌ای باز کرده‌اید که وارد 200 دلار ضرر شده است، بنابراین اکوئیتی شما عدد 800 دلار را نمایش می‌دهد. تا زمانی که معاملات باز شما بسته نشود اکوئیتی شناور می‌ماند. هر معامله‌ای که ببندید آن میزان ضرر یا سود به بالانس اصلی شما اضافه می‌شود و زمانی که کل معاملات شما بسته شده باشد و هیچ معامله بازی نداشته باشید، میزان اکوئیتی و بالانس شما به‌اندازه هم و براساس آخرین سود یا ضرر شما نوشته می‌شود. پس اکوئیتی میزان دارایی واقعی شما در لحظه را نمایش می‌دهد.

تفاوت بالانس و اکوئیتی چیست؟

در حالتی که هیچ معامله بازی نداشته باشید، اکوئیتی و بالانس شما یک عدد واحد را نمایش می‌دهند، اما تفاوت این دو در این است که بالانس فقط میزان پول و دارایی که حاصل معاملات بسته شده است را نمایش می‌دهد اما اکوئیتی میزان در لحظه و شناور درآمد شما + بالانس اولیه را نمایش می‌دهد.

اکوییتی میزان سود و ضرر + بالانس اولیه شما را در لحظه نمایش می‌دهد و به نوعی دارایی خود را به صورت شناور در هر لحظه از بازار در بخش اکوئیتی خواهید دید.

مثلاً اگر شما قبل از باز کردن یک معامله 1000 دلار پول داشتید و حالا با باز کردن چند معامله 1400 دلار در سود هستید، بالانس شما همان 1000 دلار را نشان می‌دهد، اما اکوئیتی 1400 را نمایش خواهد داد.

این مسئله تا زمانی است که شما معاملات باز دارید و هر معامله‌ای که بسته شود، سود و ضرر آن روی بالانس شما نمایش داده خواهد شد.

آنچه در مقاله اکوییتی چیست خواندیم:

همان‌طور که در مقاله اکوئیتی چیست خواندید، اکوییتی یک فاکتور بسیار مهم است که میزان بالانس اولیه شما به همراه سود و ضرر لحظه‌ای از معاملات بازی که دارید را نمایش می‌دهد. در واقع اکوییتی دارایی شما در آن لحظه بر اساس معاملات بازشده است و زمانی که هیچ معامله بازی نداشته باشید بالانس و اکوئیتی شما برابر خواهد بود.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *