بالانس چیست؟

به میزان پولی که در حساب شماست در فارکس بالانس گفته می‌شود. سود و ضرر شناور مربوط به معاملات باز روی بالانس تاثیری ندارد و فقط زمانی بالانس در حسابتان محاسبه و آپدیت می‌شود که معامله باز با تعیین نتیجه‌اش بسته شده باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا بالانس و تأثیر آن در معاملات فارکس را مورد بررسی قرار دهیم.

بالانس چیست

بالانس در فارکس چیست؟

تعریف بالانس در فارکس بسیار ساده است. در واقع موجودی حساب شما در فارکس بالانس نامیده می‌شود.

اگر هیچ معامله بازی نداشته باشید، کل دارایی شما همان عددی است که جلوی بالانس نوشته شده است. زمانی که یک یا چند معامله باز داشته باشید عدد بالانس شما روی آخرین موقعیت‌های بسته‌ای که داشتید ثابت مانده است و بعد از بسته شدن معاملات میزان جدید بالانس شما نمایش داده می‌شود.

نحوه مشاهده بالانس حساب

برای مشاهده بالانس در متاتریدر به تصویر زیر مراجعه کنید. در بخش زیرین متاتریدر همان‌جایی که با هایلایت قرمز مشخص کرده‌ایم، اگر دقت کنید کلمه Balance و عددی روبه‌روی آن مشخص است.

نحوه مشاهده بالانس حساب
در زمان معاملات فارکس شما می‌توانید بالانس در متاتریدر مشاهده کنید

در زمان معاملات در فارکس شما می‌توانید بالانس خود را از بخش بالا مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر راجب متاتریدر توصیه می‌کنیم مقاله متاتریدر چیست؟ را مطالعه کنید.

بالانس میزان پول و دارایی است که در حسابتان دارید. اگر هیچ معامله بازی نداشته باشید میزان اصلی و حقیقی دارایی که دارید در بخش بالانس مشخص است.

ارتباط بالانس حساب با اکوییتی چیست؟

همان‌طور که گفتیم بالانس میزان پولی است که سیو شده و نتیجه کل معاملات بسته شده را نمایش می‌دهد، اما اکوییتی میزان پولی است که به‌واسطه معاملات باز از بالانس شما در حال کم شدن یا زیاد شدن است. یعنی به نوعی بالانس پول اصلی شما و اکوییتی پول شناور شما به همراه نتیجه در جریان است. مثلاً اگر بالانس شما 100 دلار باشد و یک معامله کنید که به مرور وارد سود شود، آن میزان سود + بالانس اولیه را در بخش اکوییتی مشاهده می‌کنید. فرضاً می‌بینید که اکوییتی شما 110 دلار شده است (در لحظه)، اما بالانس شما 100 دلار مانده، به‌محض اینکه معامله بازتان را ببندید بالانس شما نیز 110 دلار ثابت خواهد شد. 

آنچه در مقاله بالانس چیست خواندیم:

همان‌طور که در مقاله بالانس چیست خواندیم، در واقع بالانس میزان حقیقی و اصلی دارایی شما است که فقط جمع معاملات بسته را نمایش می‌دهد. زمانی که هیچ معامله‌ای باز نداشته باشید بالانس شما میزان دارایی حقیقی‌تان خواهد بود.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *