کدام جفت ارز بیشترین نوسان را دارد؟

هر جفت ارز در فارکس رفتار خاص معاملاتی خود را دارد، برخی از آنها نوسانی‌تر هستند و برخی دیگر کمتر از خود جابجایی و نوسان ناگهانی نشان می‌دهند. هرچقدر جفت ارزی مهم‌تر باشد و حجم معاملاتی بیشتری روی آن باشد، نوسان آن نیز بیشتر خواهد بود و برای ترید به روش نوسان‌گیری و همچنین اسکالپینگ نتیجه بهتری روی چنین ارزهایی خواهید دید. ما در این مقاله پر نوسان‌ترین جفت ارزهای بازار فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد.بروکر یو اس جی اف ایکس مربوط به حساب مینی و استاندارد با 2.8 پیپ است.

بهترین جفت ارز برای نوسان گیری

ارزهای پرنوسان برای چه سبک معاملاتی مناسب است؟

نوسان یعنی تغییرات ناگهانی و سریع و واکنش به اخبار، سطوح مهم و رویدادهای درون بازار بالا باشد، پس ارزهایی که نوسانی هستند فقط مناسب استفاده در استراتژی‌های اسکالپ می‌باشند.

ارزهای پرنوسان برای چه سبک معاملاتی مناسب است؟
نوسان یعنی تغییرات ناگهانی و سریع و واکنش به اخبار است.

به این معنی که زمانی که شما قصد دارید روی ارزهای پر نوسان معامله کنید، باید به فکر اسکالپینگ یا به زبان ساده‌تر نوسان‌گیر باشید تا بتوانید از حرکات کوچک آن‌ها در طول بازار سودهای کم، اما با تعداد بالا را کسب کنید.

پر نوسان‌ترین سشن معاملاتی

هرچقدر حجم بالاتر برود نوسان سشن معاملاتی نیز بیشتر می‌شود. مثلاً در سشن توکیو چون حجم بسیار پایین است و بازار اروپا و آمریکا فعال نیست، ما کمترین نوسان را تجربه خواهیم کرد. اما در سشن معاملاتی مانند لندن و نیویورک بخصوص زمانی که هردو سشن باز هستند و با هم همپوشانی دارند بالاترین و پرنوسان ترین سشن معاملاتی را تجربه خواهیم کرد. سشن لندن از ساعت 11:30 به وقت تهران باز می‌شود و سشن نیویورک از ساعت 16:30. یعنی از ساعت 16:30 تا 19:30 که هر دو سشن همزمان باز هستند بیشترین سطح نوسان در بازار فارکس رخ می‌دهد.

کدام جفت ارز بیشترین نوسان را دارد؟

همه به خوبی می‌دانیم که جفت ارزهای ماژور که یک طرف آن همیشه USD آمریکاست، بیشترین حجم معاملاتی در بازار را به خود اختصاص می‌دهند و نوسان‌های بالایی را می‌توان روی آنها مشاهده کرد. اما جفت ارزهایی خاص وجود دارند که بسیار بی ثبات‌تر اند، یعنی حجم معاملات آنها خیلی بالا نیست اما میزان بی ‌آنها سبب شده تا نوسانشان بسیار بیشتر باشد. ما در ادامه این نمادها را معرفی خواهیم کرد:

  1. جفت ارز USD/ZAR؛
  2. جفت ارز AUD/JPY؛
  3. جفت ارز CAD/JPY؛
  4. جفت ارز USD/MXN.

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده می‌پردازیم:

جفت ارز USD/ZAR

این نماد به معاملات دلار در برابر پول آفریقای جنوبی است که یکی از پرنوسان و بی ثبات‌ترین جفت ارزهای بازار فارکس را تشکیل داده است. این نماد به شدت نوسان دارد و دلیل آن وضعیت ضعیف و شکننده اقتصاد آفریقای جنوبی در برابر دلار آمریکاست.

جفت ارز AUD/JPY

آنچه AUD/JPY (دلار استرالیا در برابر ین ژاپن) را به یک جفت ارز خوب برای نوسان‌گیری تبدیل می‌کند، رابطه معکوس بین این دو ارز اصلی است. دلار استرالیا زمانی که معامله‌گران ریسک‌پذیری دارند تقاضای زیادی دارد، در حالی که ین ژاپن یک ارز سنتی امن است که مردم در مواقع آشفتگی به آن روی می‌آورند.

جفت ارز AUD/JPY
جفت ارز دلار استرالیا به ین ژاپن پر نوسان است.

این جفت ارز نوسانات بالایی را دارد، زیرا به تغییرات در بازار بسیار حساس است.

جفت ارزهای پر نوسان به نمادهای معاملاتی گفته می‌شود که به دلایل مختلفی، واکنش‌های زیادی را به کوچک‌ترین شرایط بازار دارند. از جمله این جفت ارزها می‌توان به نمادهای ماژور اشاره کرد که بیشترین حجم معاملات روی آنهاست.

جفت ارز CAD/JPY

دلار کانادا مانند دلار استرالیا رابطه معکوس با ین ژاپن دارد. با توجه به اینکه کانادا یک تولید کننده عمده نفت است، CAD نسبت به تغییر قیمت نفت حساس است. نوسانات نفت از ابتدای همه‌گیری (کرونا) به طور قابل توجهی افزایش یافته است و بنابراین CAD/JPY – را به طور فزاینده‌ای نوسانی کرده است.

جفت ارز USD/MXN

پزو مکزیک یکی از نقدشونده‌ترین ارزهای بازارهای نوظهور است، اما همچنان یک ارز پرنوسان است. قیمت نفت تاثیر بسزایی در جهت‌‎گیری این ارز دارد. از آنجا که نوسانات این نماد معاملاتی به شدت بالاست، بنابراین یک جفت ارز مناسب برای نوسان گیری محسوب می‌شود که اسکلپرها می‌توانند از آن استفاده کنند.

آنچه در مقاله کدام جفت ارز بیشترین نوسان را دارد؟ خواندیم:

همانطور که متوجه شدید جفت ارزهای فارکس که شامل حجم بالا هستند یا اینکه از یک بی‌ثباتی اقتصادی خط می‌گیرند، بیشترین حجم نوسانات در روز را تجربه خواهند کرد. این نوسانات به معامله‌گرانی مانند اسکالپرها و نوسان‌گیران کمک می‌کند تا بتوانند از این نوسان‌ها نهایت بهره لازم را ببرند. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر نوسان بازار، سشن معاملاتی است که تریدها در آن رخ می‌دهد. بهترین زمان برای معامله از نظر نوسان همپوشانی و باز بودن هم زمان سشن آمریکا و لندن است که بین ساعت 16:30 تا 19:30 رخ می‌دهد کاربران می‌توانند بیشترین حد نوسان را در آن زمان مشاهده کنند.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

سوالات متداول

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *