5/5 - (1 امتیاز)

حساب زیرو اسپرد چیست؟

اسپرد مدل‌های مختلفی دارد که شامل اسپرد شناور و اسپرد ثابت می‌شود، در برخی از حساب‌ها شاید دیده باشید که عنوان زیر اسپرد (Zero Spread) آمده است، زیرو اسپرد جز اسپرد شناور است که البته فوق فشرده محسوب می‌شود و در بیشتر مواقع نزدیک به صفر است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را از نظر تکنیکی کمی بیشتر با زیرو اسپرد آشنا کنیم.

حساب زیرو اسپرد چیست

اسپرد چیست؟

اسپرد بخشی از هزینه معاملاتی است که بروکرها از آن کسب درآمد می‌کنند. زمانی که شما می‌خواهید یک نماد معاملاتی را خریداری کنید، دو قیمت را مشاهده می‌کنید که چند پیپ باهم فاصله دارند. یکی قیمت اصلی نماد است و دیگری قیمتی است که شما می‌توانید وارد معامله شوید. به عکس زیر نگاه کنید:

اسپرد چیست؟
تفاوت قیمت اصلی نماد معاملاتی با قیمتی که می‌توانید وارد معامله شوید، اسپرد می‌گویند.

همان‌طور که می‌بینید دو خطر سبز و قرمز در تصویر بالا می‌بینید، اگر شما بخواهید Buy را روی این نماد بزنید، معامله شما کمی بالاتر و از روی خط قرمز باز می‌شود، اگر هم بخواهید Sell باز کنید خط قیمت نماد قرمز در نظر گرفته می‌شود و خط سبز معامله شما باز می‌شود. این ساده‌ترین مدل توضیح اسپرد بود.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چه حسابی اسپرد صفر دارد؟

به طور کلی دو نوع اسپرد وجود دارد، اسپرد ثابت و اسپرد متغیر. اسپرد ثابت به اسپردی گفته می‌شود که عددان در طول روز ثابت است و هیچ تغییری نمی‌کند. اما اسپرد شناور یا متغیر اسپردی است که دائماً در هر ثانیه در حال تغییر است و بر اساس حجم بازار یک اسپرد را نشان می‌دهد.

چه حسابی اسپرد صفر دارد؟
حساب اسپرد صفر مناسب تریدرهای حرفه‌ای با سرمایه بالا می‌باشد.

اما اسپرد صفر یا Zero اسپرد در دسته‌بندی اسپرد شناور قرار می‌گیرد. واقعاً باید بگوییم که ما هیچ نماد معاملاتی نداریم که اسپرد آن همیشه صفر باشد، اما زمانی که گفته می‌شود اسپرد یک حساب زیرو است یعنی این حساب دارای اسپرد فوق فشرده است که در 80% مواقع صفر یا نزدیک به صفر است. البته دقت داشته باشید، معمولاً حساب‌هایی که اسپرد صفر هستند هم برای ایجادشان حجم بالایی از واریزی اولیه را برای ایجاد می‌خواهند و مناسب تریدرهای حرفه‌ای با سرمایه بالا هستند. مسئله دوم نیز درباره اسپرد صفر این است که قطعاً چنین حسابی بجای اسپرد دارای کمیسیون است. کمیسیون‌ها نیز می‌تواند بسته به نوع کارگزاری متفاوت باشد ولی به طور میانگین بین 3 تا 6 دلار است. بنابراین اگر حسابی با اسپرد صفر باز می‌کنید حتماً کمیسیون پرداختی را در محاسبات خود حساب کنید. برای مشاهده بروکرهای زیرو اسپرد به مقاله چه بروکرهایی اسپرد صفر دارند مراجعه کنید.

زیرو اسپرد به اسپردی گفته می‌شود که صفر یا نزدیک به صفر است. فراموش نکنید که می‌توانید از طریق IB هایی مانند "ایران ریبیت" اسپرد و کمیسیون پرداختی را به صورت ریبیت و پول نقد پس بگیرید.

چطور اسپرد پرداختی را پس بگیریم؟

در اوایل این مقاله گفتیم که اسپرد جزئی از درآمد بروکرها از معاملات کاربران است. به طور کلی هزینه‌های معاملاتی که شامل کمیسیون و اسپرد می‌شود را می‌توانید از طریق طرحی به نام ریبیت پس بگیرید. برای دریافت ریبیت نقدی از بروکرها لازم است تا زیرمجموعه IB طرف قرارداد با بروکر شوید. ایران ریبیت به عنوان بزرگترین آی بی ایران که با همه بروکرهای اصلی که به ایرانیان خدمات می‌دهند در ارتباط است، می‌تواند به شما کمک کند که بین 55 تا 85% هزینه‌های معاملاتی خود را از بروکر پس بگیرید. برای دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله حساب زیرو اسپرد خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله آموختید، اسپرد زیرو به اسپردی گفته می‌شود که معمولاً صفر یا نزدیک به صفر است. یعنی شما در یک حساب زیرو اسپرد عموماً اسپردی پرداخت نمی‌کنید یا اسپرد شما بسیار اندک است. البته چنین حساب‌هایی معمولاً شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. بیشتر کاربرانی که می‌خواهند با حجم بالا معاملات کوتاه و اصطلاحاً اسکلپی را باز کنند بهتر است از این حساب‌های زیرو اسپرد استفاده کنند.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

سوالات متداول

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مطالب مرتبط آموزش فارکس

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *