ماشین حساب محاسبه فیبوناچی

Pivot Point Calculator

افزوده‌ها (Retracements)

درصد مقدار

افزوده‌ها (Extensions)

درصد مقدار
.

تبلیغات

ماشین حساب فیبوناچی در فارکس

سطوح اصلاحی فیبوناچی سطوح حمایت و مقاومتی هستند که با استفاده از چندین نقطه مهم در یک سری قیمت به دست می‌آیند، این سطوح بر اساس کارکرد دنباله‌های فیبوناچی محاسبه می‌شوند. ماشین حساب فیبوناچی یکی از ماشین حساب های فارکس است که با استفاده از آن می‌توانید سطوح مهم فیبوناچی را بدست آورید. زمانی که شما به عنوان یک تریدر می‌خواهید خیلی سریع خطوط فیبوناچی را بین دو نقطه مهم به دست بیاورید، می‌توانید از ماشین حساب فیبوناچی که ویژه این کار طراحی شده است استفاده کنید. برای آموزش بیشتر و نحوه استفاده از این ماشین حساب لطفاً تا پایان مطلب با ما همراه شوید.

نحوه محاسبه فیبوناچی در فارکس

به دلیل فرمول ریاضی که در فیبوناچی وجود دارد، بسیاری از تریدرها معتقد هستند که این فرمول می‌تواند برای پیدا کردن سطوح مهم و همچنین دنباله‌های برگشتی بازار نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

نحوه محاسبه فیبوناچی
در محاسبه فیبوناچی اعداد 61.8%، 78.6% اهمیت بسیار زیادی دارند.

در فیبوناچی اعداد مهمی چون 161.85%، 78.6%، 261.8%، 50%، و 100% وجود دارد، اما محاسبه این سطوح قطعاً به صورت دستی برای کاربران بسیار سخت و پیچیده است به همین دلیل با استفاده از یک ماشین حساب ویژه فیبوناچی، با وارد کردن اعداد خواسته شده می‌توانید سطوح اصلی مد نظرتان را به دست بیاورید.

ماشین حساب فیبوناچی فرآیند محاسبه و به دست آوردن سطوح فیبوناچی را در کسری از ثانیه برای شما انجام خواهد داد و شما زودتر می‌توانید به بررسی معامله خود بپردازید.​

آموزش کار با ماشین حساب فیبوناچی

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک ماشین حساب فیبوناچی از 2 بخش اصلی تشکیل شده است؛ در قسمت High می‌توانید عدد (قیمت) بالایی که مد نظرتان است، در قسمت Low عدد پایینی که می‌خواهید بین آن دو سطح محاسبه انجام شود را وارد نمایید. سپس روی دکمه محاسبه کلیک کنید تا نقاط اصلی فیبوناچی (سطوح درصدی) برای شما محاسبه شود.

برای کار با ماشین حساب فیبوناچی شما باید دو سطح high و low را بدهید تا اعداد مهم را به شما بدهد.

هرکدام از این سطوح مدل معامله و ارزش خاص خود را دارند پس اگر می‌خواهید با سطوح فیبوناچی ترید کنید باید حتماً روش‌های معاملاتی آن را نیز بیاموزید.

دانلود ماشین حساب فیبوناچی

ماشین حساب فیبوناچی عموماً به صورت آنلاین و کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و بسیاری از وب سایت‌های فارکس امکان استفاده از آن را فراهم کرده‌اند. اما ممکن است نسخه‌های ویندوز و موبایل آن نیز برای دانلود در دسترس باشد، همچنین اندیکاتورهای زیادی در این زمینه وجود دارد که با آن‌ها نیز می‌توانید انواع مختلف فیبوناچی را روی چارت محاسبه کنید. اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن Fibonacci روی تلفن همراه خود یا اگر از ویندوز استفاده می‌کنید از Calculator برای محاسبه فیبوناچی استفاده کنید.

آنچه در مقاله ماشین حساب فیبوناچی خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، دنباله فیبوناچی به اعدادی گفته می‌شود که درصدهای مهم را بین دو نقطه از بازار مشخص می‌کند. این اعداد به اعتقاد برخی تریدرها سطوح حمایت و مقاومت مهمی هستند که بازار به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد. برای محاسبه و به دست آوردن این سطوح می‌توانید از ماشین حساب فیبوناچی استفاده کنید.

تبلیغات