5/5 - (1 امتیاز)

استاد بیژن مهربان

بیژن مهربان به عنوان مدرس در بازارهای فارکس و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. او چند دوره آموزشی دارد و علاوه بر این وب‌سایت «ارز دیجیتال» و «آکادمی ارز دیجیتال» نیز متعلق به او است. مهربان این وب‌سایت را در سال ۱۳۹۶ دایر کرده است و در آن به طور اختصاصی به مباحث «ارزهای دیجیتال» می‌پردازد.

استاد بیژن مهربان

نگاهی به بیوگرافی بیژن مهربان

از بیژن مهربان بیوگرافی چندانی در دست نیست. او نه کانال یوتیوب و تلگرام و نه در اینستاگرام یا وب‌سایت هیچ‌گونه اشاره‌ای به این موضوع نمی‌کند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مزایا و معایب معاملات فارکس را مطالعه کنید.

رزومه بیژن مهربان

بیژن مهربان رزومه‌ای شاخص دارد که مهم‌ترین وجه تمایز آن با بسیاری دیگر، میزان دانش او در زمینه‌ای است که آموزش می‌دهد. این مدرس، تحلیلگر و معامله‌گر بازار ارزهای دیجیتال و فارکس حداقل هفت دوره آموزشی دارد که عبارتند از:

 1. اطلس ارز دیجیتال پلاس (دوره آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال)؛
 2. دوره جامع ارزهای دیجیتال؛ ورود به دنیای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال؛
 3. دوره NFT101؛ آموزش جامع ساخت، معامله و تحلیل NFT‌ها؛
 4. دوره معامله‌گری به سبک ICT؛
 5. دوره جامع کار با سامانهٔ دستیار معامله‌گری اطلس ارز دیجیتال (ATA)؛
 6. تحلیل تکنیکال.

در ادامه به صورت کامل به بررسی موارد ذکر شده خواهیم پرداخت:

اطلس ارز دیجیتال پلاس (دوره آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال):

در این دوره، بیژن مهربان درباره فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال اطلاعات جامعی را ارائه می‌کند. سپس به پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازد و پس از آن تحلیل تکنیکال را آموزش می‌دهد. تحلیل تکنیکال تنها مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست بلکه در تمام بازارهای مالی مانند فارکس و حتی بورس ایران نیز می‌توان از آن استفاده کرد و با شناخت روند، نقاط مهم عرضه و تقاضا و دیگر موارد، نقاط خرید یا فروش دقیقی را به دست آورد.

دوره جامع ارزهای دیجیتال؛ ورود به دنیای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال:

در این دوره می‌توانید اطلاعات جالب و جامعی درباره ارزهای دیجیتال به دست آورید. شاید شما نیز علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این زمینه باشید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، چه ارز دیجیتالی را بخرید، از کجا بخرید، چطور بخرید و… پاسخ به تمام این سوال‌ها را در این دوره می‌توانید به دست آورید.

دوره NFT101؛ آموزش جامع ساخت، معامله و تحلیل NFT‌ها:

همان طور که از عنوان این دوره می‌توانید حدس بزنید، در این دوره هر آنچه را که برای کسب‌ درآمد از NFT‌ها نیاز است، به طور کامل یاد می‌گیرید.

دوره معامله‌گری به سبک ICT:

بیژن مهربان این دوره را «پیشرفته» می‌نامد. بنابراین اگر تمایل به خرید این دوره داشته باشید لازم است که اطلاعات نسبتا جامعی درباره تحلیل تکنیکال داشته باشید. سبک پرایس اکشن ICT که بیشتر با مایکل هادلستون شناخته می‌شود یکی از سبک‌های پرطرفدار بازار فارکس است که این روزها در میان تریدرهای ایرانی از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.

دوره جامع کار با سامانه دستیار معامله‌گری اطلس ارز دیجیتال (ATA):

بیژن مهربان یک دستیار ترید یا به عبارت ساده‌تر یک ربات تریدر طراحی کرده است که بدون نیاز به حضور شما در پای چارت، برای شما نواحی ورود به معامله‌گری را مشخص می‌کند. او در این دوره، درباره این ربات تریدر و کارایی آن، صحبت می‌کند.

دوره آموزش ChatGPT (کاربردی):

ظهور چت‌جی‌پی‌تی آنقدر مهم و هیجان‌انگیز است که تحلیلگران از امکان کنار رفتن گوگل صحبت می‌کنند و بیژن مهربان نیز در صدد آن برآمد که این موضوع را در یک دوره آموزشی بررسی کند. این دوره به رایگان عرضه شده است، اما هزینه صدور لایسنس ۲۰ هزار تومان است.

تحلیل تکنیکال:

دوره آموزشی تحلیل تکنیکال در اصل دوره‌ای آنچنان مهم و حتی مینی دوره هم نیست بلکه در واقع ۳۰ ویدیوی یک تا ۴ دقیقه‌ای تبلیغاتی است که بیژن مهربان در هر قسمت یک نکته تکنیکالی را به اختصار بیان می‌کند و در انتهای هر آموزش دستیار معاملاتی خود را تبلیغ می‌کند.

حوزه فعالیت بیژن مهربان

بیژن مهربان نشان داده که شخصی بسیار فعال است و در سه حوزه بسیار مهم بازارهای مالی فعالیت می‌کند. شاید بتوان گفت حوزه اصلی فعالیت او ارزهای دیجیتال باشد و وب‌سایت او در این زمینه بسیار پربار عمل می‌کند. این وب‌سایت با استفاده از تیمی از نویسندگان جوان، کوشا، بادانش و بسیار فعال در زمینه‌های مختلف رمز ارزها می‌تواند مرجعی معتبر برای تمام کسانی باشد که در این حوزه فعالیت می‌کنند یا به خبرهای آن علاقه‌مند هستند.

سبک کاری بیژن مهربان
بیژن مهربان یک دوره آموزشی پرایس اکشن سبک ICT دارد که یکی از مدرن‌ترین سبک‌های پرایس اکشن به شمار می‌رود.

او چند دوره آموزشی درباره ارزهای دیجیتال دارد. همچنین یک دوره آموزشی نیز درباره NFT دارد که آموزش جامع ساخت، معامله و تحلیل NFTها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد. مهربان، در این زمینه‌ها یکی از افراد قابل اعتماد و بسیار با دانش به شمار می‌رود که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به یادگیری رمزارها هستند.

بیژن مهربان همچنین یک دوره آموزشی پرایس اکشن سبک ICT دارد که یکی از مدرن‌ترین سبک‌های پرایس اکشن به شمار می‌رود. سبک پرایس اکشن ICT و اسمارت مانی دو سبکی هستند که با یکدیگر مشترکات بسیار زیادی دارند و حتی استراژی‌ها و مباحث کلی آن‌ها به یکدیگر بسیار شبیه است. این دو سبک آموزشی در کنار دو سبک‌ دیگر پرایس اکشن مدرن یعنی RTM و Supply & Demand هم‌اکنون طرفداران بسیار زیادی دارند.

سبک کاری بیژن مهربان

بیژن مهربان در سال‌های اخیر روی دستیار معامله‌گری خود تمرکز کرده است و به احتمال زیاد به آن صورت در بازارهای ارزهای دیجیتال یا فارکس فعالیت معامله‌گری چندانی نداشته باشد، زیرا دستیاری که ارائه داده نیاز به پشتیبانی مداوم دارد. علاوه بر این، در بازاری که اسمارت‌مانی‌ها با استفاده از بهترین تریدرهای جهان در کنار بهره‌بردن از ابر کامپیوترها در حال خلق استراتژی‌های جدید هستند، بدون شک دستیار مهربان نیز نیاز به ارتقا و رفع نقاط ضعف دارد.

البته اطلاعات دقیقی از سبک معاملاتی او در دست نیست، اما در بازار فارکس اگر مجالی برای او دست دهد، به احتمال زیاد براساس دوره آموزشی که ارائه کرده، از سبک معاملاتی ICT استفاده می‌کند که یکی از پرطرفدارترین سبک‌های معاملاتی پرایس اکشن مدرن به شمار می‌رود.

استراتژی بیژن مهربان

استراتژی‌های بیژن مهربان همان استراتژی‌های معمول سایر معامله‌گران سبک ICT است. مهربان از این استراتژی‌ها در دستیار معاملاتی خود نیز بهره می‌برد. تعداد استراتژی‌های او بسیار زیاد است که از هرکدام در موقعیت‌های خاصی که دست می‌دهد بهره می‌برد، اما مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • استراتژی قیمت داخل ناحیه اردر بلاک صعودی یا نزولی؛
 • استراتژی قیمت نزدیک اردر بلاک نزولی یا صعودی (شاید منظور ناحیه FVG باشد)؛
 • استراتژی سه پوش + واگرایی Rsi؛
 • استراتژی کانال؛
 • استراتژی پولبک؛
 • استراتژی کندل استیک؛
 • استراتژی پری‌مارکت؛
 • استراتژی هارمونیک.

او از این استراتژی‌ها با عناوین کلی نام می‌برد، اما هرکدام از آن‌ها دارای قوانینی هستند که به احتمال زیاد در دوره آموزش فارکس خود به هنرجویان آموزش می‌دهد.

راه ارتباطی بیژن مهربان

راه‌های ارتباطی با بیژن مهربان از طریق وب‌سایت با چت آنلاین و ارسال پیام امکان‌پذیر است. همچنین او در تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام با مخاطبین خود ارتباط دارد.

آیا بیژن مهربان کلاهبردار است؟

بیژن مهربان تاکنون متهم به کلاهبرداری نشده است و هیچ شکایتی از ایشون نشده است.

چرا دوره جامع معامله گری بیژن مهربان؟

دوره‌های بیژن مهربان به دلیل اشراف نسبتا کاملی که او به بازارهای معامله‌گری در حوزه‌های ارزهای دیجیتال و فارکس دارد، می‌توانند برای دانشجویان و علاقه‌مندان به معامله‌گری در این بازارها مفید باشد.

آنچه در مقاله بیژن مهربان خواندیم:

بیژن مهربان در سه زمینه ارزهای دیجیتال، فارکس و ربات کمک معامله‌گر فعالیت دارد. او بیش از آن که به عنوان یک تریدر موفق شناخته شود، به عنوان یک مدرس یاد می‌شود. مهربان چندین دوره آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال و فارکس عرضه کرده است که هیچکدام رایگان نیستند، اما با توجه به اطلاعات بالایی که در این زمینه‌ها دارد، آموزش‌های او برای کسانی که قصد معامله‌گری در این بازارها را دارند، می‌توانند مفید باشند. وب‌سایت ارز دیجیتال که در سال ۹۶ توسط او دایر شد و آکادمی او می‌توانند در زمینه خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال به شما کمک کنند.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *