5/5 - (1 امتیاز)

استاد هومن مقراضی

مسلما شما که در بازار فارکس یا بورس فعالیت می‌کنید، یکی از اولین اسامی را که در صدر فهرست اساتید موفق بورس و فارکس می‌بینید، نام هومن مقراضی است. آنچه بیش از پیش شما را مشتاق می‌کند تا به جستجوی آموزش‌های او برآیید، رزومه‌ا‌ی است که او را میلیاردر معرفی می‌کند، آن هم میلیاردر دلاری، سخنی که شاید کمی بلندپروازانه به نظر برسد!

هومن مقراضی

نگاهی به بیوگرافی هومن مقراضی

«هومن مقراضی از یک خانواده سطح متوسط ایرانی در بیست و چند سالگی برای ادامه تحصیل و ساختن یک زندگی باشکوه، با دست خالی به اروپا رفت و درس خود را در لندن به اتمام رساند. سپس با ممارست فراوان توانست در یکی از 100 شرکت برتر دنیا کارش را به عنوان تحلیلگر مالی شروع کند.

وی به طور مدام با افزایش سطح دانش و توانایی اش توانست کارهای بهتری بگیرد به طوری که ظرف فقط 3 سال درآمدش تقریبا 3 برابر شد و به جای یک تحلیلگر مالی در یکی از ۱۰۰ شرکت برتر، به مقام مشاور ارشد مالی یکی از ۵ شرکت برتر دنیا رسید و برای برند کوکاکولا کار کرد و سپس در حالی که در اوج درآمد بود استعفا داد تا شرکت مشاوره مالی خودش را راه اندازی کند.  در همین حال در بازارهای بورس و فارکس پول هایش را سرمایه گذاری می‌کرد و می دانست که بدون سرمایه‌گذاری هرچقدر هم حقوق خوب بگیری، باز هم رشد کردن آسان نیست.

این زندگی‌نامه و موفقیت‌های رویایی می‌تواند بسیاری از کسانی را که به امید سودهای کلان از فارکس وارد این وادی می‌شوند به وسوسه بیندازد تا دوره های آموزشی او را تهیه کنند تا شاید موفق شوند به ثروت زیادی برسند، اما غافل از این که هومن مقراضی سرمایه خود را نه از راه ترید در فارکس بلکه از راه مشاوره برای شرکت‌های مانند کوکاکولا در زمینه بازاریابی و سپس سرمایه‌گذاری در بورس و دیگر بازارهای مالی ایران و جهان به دست آورده است.

در ابتدا اگر می‌خواهید می‌توانید مقاله مزایا و معاملات فارکس را مطالعه کنید.

رزومه هومن مقراضی

هومن مقراضی به نقل از مطلب وب‌سایتش رزومه‌ای بسیار پربار و درخشان دارد. او مدیر شرکت سرمایه گذاری Compound Investment در لندن با بیش از 15 سال سابقه ی فعالیت موفق در بازارهای مالی ایران و جهان است که امروزه میلیون ها دلار سرمایه را در صندوق سرمایه گذاری تحت مدیریتش در بازارهای مالی مدیریت می‌کند. مقراضی دارای معتبرترین مدرک‌های تحلیل تکنیکال (CFTe) و تحلیل فاندامنتال (CIMA) و همچنین عضو انجمن تحلیلگران انگلستان (STA) است. (پرایس اکشن هم دارد؟) وی در ابتدای سال 2016 مجموعه‌ی «آموزش ساده بورس» را تاسیس کرد و طی این سال‌ها با آموزش استراتژی‌های معاملاتی به روز دنیا، از جمله استراتژی‌های موفق شخصی خود مثل استراتژی CTS، دانشجویان موفق زیادی را به درآمد بالا رسانده است. مجموعه آموزشی او به خاطر پیاده‌سازی متدهای روز دنیا و کیفیت بالای آموزش‌ها از سال ۲۰۱۷، برنده نشان استاندارد CPD از انگلستان شده است.

مقراضی دوره‌های آموزشی بسیار زیادی دارد که پرداختن به تمام آن‌ها فرصتی دیگر را می‌طلبد، اما عجالتا با برخی از دوره‌ها و قیمت‌هایی که در سایت مقراضی ذکر شده آشنا می‌شویم:

  1. دوره فارکس با استراتژی سی تی اس: 29 میلیون تومان؛
  2. دوره جامع Master of Trading in Financial Markets: هر ماه ۲۹۹ دلار و در مجموع حدود ۳۶۰۰ دلار و با دلار تقریبا ۵۰ هزار تومانی حدود ۱۸۰ میلیون تومان!؛
  3. دوره جامع رشد اقتصادی با متد SMI چیست: ۲۲ میلیون تومان (فعلا با ۳ میلیون تومان تخفیف، ۱۹ میلیون تومان)؛
  4. دوره آموزش جامع سرمایه گذاری هوشمندانه در طلا و سکه: ۴ میلیون تومان؛
  5. دوره اقتصاد کلان به همراه فاندامنتال فارکس: ۱۰ میلیون تومان؛
  6. دوره کوچینگ ترید و ساخت استراتژی معاملاتی فارکس: ۲۹ میلیون تومان؛
  7. آموزش تابلو خوانی، نوسان گیری: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان؛
  8. دوره ثروت آفرینی خارج از بازارهای مالی: ۶ میلیون تومان.

همان‌طور که مشاهده می‌شود، هومن مقراضی بیش از این که در فارکس فعالیت داشته باشد، بیشتر به عنوان یک مشاور موفق بازاریابی و مشاور مالی برای سرمایه‌گذاری معرفی می‌شود. با این حال او دوره آموزش فارکس نیز دارد که در ادامه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

حوزه فعالیت هومن مقراضی

همچنان که در بیوگرافی و رزومه مقراضی مشاهده می‌شود، او بیشتر در حوزه بازرگانی و مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های بزرگ شناخته می‌شود. مقراضی این شانس را داشته که به انگلستان برود و به زبان انگلیسی نیز مسلط شود. سپس موفق شده تا در آنجا به بهترین منابع آموزشی اساتید بزرگ دنیای معامله‌گری فارکس دسترسی داشته باشد.

در زندگی‌نامه هومن مقراضی به یادگیری معامله‌گری در فارکس یا حتی بورس کوچک‌ترین اشاره‌ای نمی‌شود. او بیشتر مشغول یادگیری تحلیل بازارهای بزرگ مالی بوده تا بتواند به عنوان تحلیلگر در شرکت‌های بزرگ کار کند که موفق می‌شود به عنوان « مقام مشاور ارشد مالی » در شرکت کوکاکولا مشغول به خدمت شود که هیچ ربطی به بازار فارکس یا بورس ندارد.

هومن مقراضی
هومن مقراضی بیشتر مشغول یادگیری تحلیل بازارهای بزرگ مالی بوده تا بتواند به عنوان تحلیلگر در شرکت‌های بزرگ کار کند.

هومن مقراضی، البته که با فارکس و بورس ناآشنا و بیگانه نیست، اما در بورس، بیشتر سرمایه‌گذاری انجام داده است و در بازار فارکس هم که هیچ اطلاعات دقیقی از او در دست نیست. این ابر میلیاردر همیشه موفق که آموزش‌هایی با هزینه‌های گزاف را ارائه می‌دهد، هیچ استیتمنتی از دوره‌های سالانه، شش ماهه یا حتی ماهانه را در طی ۱۵ سال فعالیت خود ارائه نمی‌دهد. آنچه بیشتر به ذهن متبادر می‌شود این است که هومن مقراضی در زمینه معامله‌گری در بازار فارکس نیز تلاش‌های خستگی‌ناپذیری داشته که در دوره آموزشی فارکس او نیز به چشم می‌آید، اما ظاهرا موفق نشده تا از فارکس سود چشمگیری به دست آورد، زیرا از دوره آموزشی او کاملا مشخص است که آموزش‌هایی که دیده در زمینه تحلیل تکنیکال بوده و بسیار هم خوب هم تدریس می‌کند ولی از نظر دانش پرایس اکشن، نه تنها آموزش‌ها بلکه اطلاعات او نیز لنگ می‌زند.

سبک کاری هومن مقراضی

سبک کاری هومن مقراضی تا حدی که از دوره آموزشی فارکس او مشاهده می‌شود بر اساس تحلیل تکنیکال استوار است. این مدرس میلیاردر در دوره آموزشی خود به زیبایی رفتار چارت‌های فارکس را تحلیل تکنیکی انجام می‌دهد و به نکات ریز و درشت کاربردی بسیار زیادی اشاره می‌کند، اما در حال حاضر که نهنگ‌های بازار از ابر کامپیوترها و هوش مصنوعی برای استاپ کردن تریدرها بهره می‌برند آیا دیگر تحلیل تکنیکال و مووینگ‌اوریج‌ها، RSI، و مکدی آقای مقراضی می‌توانند به کمک خرده تریدرها بیایند تا از این بازار سود کنند؟ مسلما خیر!

تکنیک‌هایی که آقای مقراضی با استفاده از اندیکاتورها آموزش می‌دهد دیگر منسوخ شده و به تاریخ پیوسته‌اند. این نوع ترید چندین سال است که دیگر در این بازار جواب نمی‌دهند. امروز اگر می‌خواهید از بازار فارکس سود مستمر بگیرید به سبک‌های پرایس اکشن مدرن مانند RTM، ICT، Supply & Demand و  Smart Money یا پرایس اکشن «تیرکس» (تریگر پرایس اکشن استاد خاکستر) نیاز است تا با شناخت روند بازار و استراتژی‌های جدید بتوان در مسیر اسمارت‌مانی‌ها ورود کرد و سهمی خود را گرفت و از چارت خارج شد.

حتی آپدیت‌های گام‌های ۱ تا ۴ آقای مقراضی باز هم هیچ نکته جدیدی به آموزش او نمی‌افزاید. با این حال برای تریدرهای مبتدی که هنوز تحلیل تکنیکال فارکس را یاد ندارند، این دوره به زیبایی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در این زمینه به اطلاعات بسیار خوبی دست پیدا کنند، زیرا مقراضی نشان می‌دهد که حداقل بر تحلیل تکنیکال فارکس کاملا احاطه دارد و مسلط است و همچنین به روش کاملا مناسبی می‌تواند آن داده‌ها را به هنرجو انتقال دهد.

استراتژی هومن مقراضی

استراتژی هومن مقراضی که برای آموزش آن هزینه ۵۰۰ دلاری تقاضا می‌کند بر اساس تحلیل تکنیکال بنا شده است. البته این به آن معنا نیست که تحلیل تکنیکال را باید دور انداخت و استراتژی‌های آن به هیچ عنوان جواب نمی‌دهد بلکه برعکس، تحلیل تکنیکال پایه و اساس پرایس اکشن را تشکیل می‌دهد، اما استراتژی‌هایی که بر مبنای این نوع تحلیل بنا می‌شوند، عمر مفید چندانی ندارند و میزان درصد موفقیت آن‌ها پایین است.

شاید به دلیل اصرار زیاد مقراضی به استفاده‌ از تحلیل تکنیکال باشد که علی رغم این که موسسه او میزان رضایت دانشجویان از دوره را به طور شگفت‌انگیزی بیش از حدود ۹۶ درصد اعلام می‌کند و صدها ویدیو از مصاحبه‌های رضایت‌مندانه هنرجویان در آن وب‌سایت وجود دارد، اما هنوز حتی یک استاد یا تریدر نسبتا قابل قبولی جزو خروجی موسسه او مشاهده نمی‌شود!

راه ارتباطی هومن مقراضی

موسسه آموزشی مقراضی تقریبا در اکثر شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مثل اینستاگرام حضور فعالی دارد. کافی است که سری به وب‌سایت او با نام «آموزش ساده بورس» بزنید تا علاوه بر تیم پشتیبانی که به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به شما هستند، سایر راه‌های ارتباطی را نیز می‌توانید مشاهد کنید.

آیا هومن مقراضی کلاهبردار است؟

طبق بررسی هایی که داشتیم تاکنون از استاد هومن مقراضی هیچ شکایتی نشده است.

چرا دوره جامع معامله گری هومن مقراضی؟

دوره هومن مقراضی در زمینه آموزش تحلیل تکنیکال، یکی از دوره‌های بسیار خوب به شمار می‌رود که هومن با صدای گرم و گیرا و لحنی بسیار جذاب مطالب فوق را به زیبایی شرح می‌دهد. کسانی که می‌خواهند فارکس را به طور اصولی یاد بگیرند، لازمه آن یادگیری تحلیل تکنیکال است که دوره مقراضی می‌تواند یکی از گزینه‌های خوب در این زمینه باشد، اما فراموش نکنید که با این دوره ممکن است به سود نرسید یا سودهایی را که انتظار دارید، با این استراتژی‌ها نتوانید به دست آورید.

آنچه در مقاله معرفی هومن مقراضی خواندیم:

هومن مقراضی شخصی بسیار موفق در مشاوره برای شرکت‌های مالی است. او در زمینه بازاریابی و سرمایه‌گذاری، هوش فوق‌العاده‌ای دارد که باعث شده تا در یکی از ۵ شرکت بزرگ دنیا به عنوان مشاور ارشد مالی منصوب شود و حتی شرکت خودش را دایر کند. او فردی بسیار زیرک و آشنا به بازارهای مالی است، با این حال دوره‌های آموزشی او بیشتر برای سرمایه‌گذاری، بازاریابی و فعالیت در این زمینه‌ها و کسانی که پول هنگفتی دارند، اما نمی‌دانند کجا سرمایه‌گذاری کنند، مناسب است. مقراضی در دوره فارکس خود به خوبی نشان می‌دهد که اطلاعات وسیعی از تحلیل تکنیکال دارد، اما در زمینه پرایس اکشن که لازمه موفقیت در بازار فارکس است، حرفی برای گفتن ندارد.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *