3.8/5 - (13 امتیاز)

استاد سعید خاکستر

سعید خاکستر یکی از پرآوازه‌ترین اساتید پرایس اکشن در ایران است که برای آگاهی تریدرهای ایرانی زحمات فراوانی کشیده و دوره‌های بسیار ارزشمندی را ارائه کرده است. خاکستر در زمینه آموزش و ترید یکی از استادان صاحب سبک به شمار می‌رود. او دوره‌های آموزشی خود را به رایگان در اختیار تشنگان این علم قرار می‌دهد. خاکستر، در سال ۹۹ از فعالیت‌های آموزشی در بازارهای مالی کناره‌گیری کرد و حتی کانال تلگرامی خود را نیز به امور خیریه اختصاص داد.

سعید خاکستر

نگاهی به بیوگرافی استاد خاکستر

استاد سعید خاکستر در دی ماه ۱۳۵۰ در سوسف از توابع شهرستان رودبار استان گیلان و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. نام اصلی او «سیف الله دلیری سوسفی» است که با نام مستعار «سعید خاکستر» در جامعه تریدری ایران شناخته می‌شود. او با نگاهی تازه به مقوله «آموزش بازار فارکس» انقلابی در سبک‌های معاملاتی این بازار – حداقل در ایران – ایجاد کرد.

او هم‌اکنون در قزوین سکونت دارد در سال ۸۴ از طریق استاد جعفریان با بازارهای مالی و ترید آشنا شد. سعید خاکستر از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را در کانال‌های تلگرامی به عنوان مدرس آغاز کرد. او یکی از ادمین‌های گروه شیرالی و سالیوان (سلمان انفرادی) بود که تریدرهای زیادی در سبک RTM از آن بیرون آمدند و اکنون به تدریس مشغول هستند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

خاکستر در سال ۱۳۹۵ با روش سم سایدن (Sam Seiden) آشنا شد و چنان مجذوب او گردید که همیشه با لقب «حضرت سم سیدن» از او یاد می‌کند. سپس از تلفیق سبک سم سایدن و استیو وارد (Stive Ward) بعلاوه‌ی آنچه از آموزش‌های استاد خود، جعفریان آموخته بود به نتایج درخشانی در این زمینه دست یافت که سرانجام منجر به کدنویسی اندیکاتور ATR اختصاصی او شد.

در ابتدا اگر می‌خواهید می‌توانید مقاله مزایا و معاملات فارکس را مطالعه کنید.

سبک کاری استاد خاکستر

استاد خاکستر سبک کاری اختصاصی خود را دارد که تلفیقی از پرایس اکشن کلاسیک و پرایس اکشن عرضه و تقاضا را تحت عنوان کلی سبک RTM می‌نامند. هرچند که از پرایس اکشن کلاسیک بیشتر مباحث «پیوت شناسی» و «بریک اوت» (Break Out) را بر مبنای تایم‌فریم‌های فرکتالی که از توماس ان بولکوفسکی (Thomas N. Bulkowski) و لنس بگز (Lance Beggs) استرالیایی وام می‌گیرد، بهینه‌سازی کرده است. او برای این منظور تایم فریم ۳۰ دقیقه را از چارت خود حذف کرد تا ضرایب فرکتال در تایم‌فریم‌های موجود در متاتریدر کارایی لازم را داشته باشند.

سبک معاملاتی RTM
سبک استاد خاکستر در فارکس RTM است.

خاکستر برای تحلیل و نقطه ورود به یک پوزیشن از تایم‌فریم‌های متوالی سه‌گانه استفاده می‌کند. تایم بالا را تایم تحلیل، تایم میانی را تایم الگوها و پترن و تایم پایین را تایم تریگر می‌نامد. تریگر یعنی چکاندن ماشه و منظور بهترین لحظه برای ورود به ترید است.

رزومه استاد خاکستر

سعید خاکستر از سال ۹۴ تا ۹۹، تنها پنج سال به تربیت تریدرها همت گمارد که مسلما مدت زمانی بسیار ناچیز به شمار می‌رود. شاید برای یک فوتبالیست این تصمیمی بسیار تحسین‌برانگیز باشد که در اوج عزت خداحافظی کند، اما در بازار فارکس اساتیدی مانند البروکس (Al Brooks) فعالیت دارند که حتی هنوز در سن ۷۲ سالگی (متولد ۱۹۵۲)، به آموزش تریدر مشغول است و افزایش تجربه باعث خلق راهکارهای بهتر و ساده‌تر می‌شود.

سعید خاکستر سه دوره آموزش ویدیویی دارد که عبارتند از:

  1. دوره کوچینگ؛
  2. دوره تریگر پرایس اکشن سال 1396؛
  3. دوره تیرکس 98.

در ادامه هر یک از دوره هارا به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

دوره کوچینگ

سعید خاکستر در دوره کوچینگ، که شامل حدود ۲۱ ساعت آموزش می‌شود، بیشتر به پرایس اکشن کلاسیک پرداخته است. این نشان می‌دهد که او تا این زمان هنوز موفق به ابداع سبک شخصی خود نشده یا شاید هنوز آن را کامل نکرده و در حال آزمون و خطا است. این دوره آموزشی در دسترس همگان قرار دارد، اما زیاد درباره آن بحث نمی‌شود. 

دوره‌ی تریگر پرایس اکشن سال 1396

دوره سال ۹۶ خاکستر را می‌توان به عنوان دوره آزمون و خطای او نام برد زیرا در این دوره، ظاهرا به بدون برنامه ضبط شده است. دوره ی تریگر پرایس اکشن به صورت آماتور برگزار شده، اما از نظر بار علمی، نقاط قوت زیادی دارد و بسیار غنی‌تر و پیشرفته‌تر از دوره کوچینگ است.

دوره تیرکس ۹۸

دوره تیرکس سال ۹۸ همان نقطه عطفی است که خاکستر ظاهرا متوجه شده در یک دوره علمی، آن هم در چنان سطحی که شاید بتوان گفت در زبان فارسی یگانه و بی‌همتاست، باید با زبانی فخیم و لحنی به دور از هرگونه حاشیه، اصل را فقط بر «تدریس» بگذارد که دیگر از شوخ‌طبعی‌هایی که در دوره‌های قبل استفاده می‌کرد، به آن صورت خبری نیست!

خاکستر در این دوره سعی می‌کند تا نسخه بهینه شده‌ی آموزش‌های قبل را با دقت بیشتر، پیوستگی بهتر و زیادتر و همچنین با زبانی ساده‌تر بیان کند که برای قشر بیشتری از تریدرها قابل استفاده باشد. این دوره با ذهنیت قیمت شروع می‌شود و سپس با رفتارشناسی حرکات قیمت در گره‌های معاملاتی با «تی ام، کیو ام»، به اتمام می‌رسد.

حوزه فعالیت استاد خاکستر

توجه خاص او به سم سایدن نشان می‌دهد که ارادت خاصی به این مدرس صاحب سبک دارد. علاوه براین، معرفی نواحی عرضه و تقاضا نیز نشان از توجه خاکستر به آلفونسو مورنو دارد. استفاده از تایم فریم‌های سه‌گانه را نیز ممکن است از لنس بگز و ایده‌ی تایم فریم لگ را از بولکوفسکی یا آدام گریمز وام گرفته باشد که می‌گوید هر لگ در هر تایم فریمی که باشد، حداقل از سه کندل هم‌جهت تشکیل می‌شود. علاوه بر این، ایده گام‌های حرکتی نیز می‌تواند استفاده خاکستر را از آموزش‌های  استیو وارد به ذهن متبادر کند و همچنین، برای ساختار پرایس اکشن RTM و بسیاری نکات ریز و درشت دیگر نیز می‌تواند از مطالب ایف هم استفاده کرده باشد.

سعید خاکستر با آثاری ارزشمند نام خود را در کنار اسامی بزرگانی چون سم سایدن، استیو وارد، لنس بگز، بولکوفسکی، آدام گریمز، آلفونسو مورنو و دیگران قرار داده است،

استراتژی استاد خاکستر

سعید خاکستر از استراتژی‌هایی بر مبنای میزان حرکت ATR که اندیکاتور آن را به طور اختصاصی سفارشی سازی کرده و با توجه به سطوح عرضه و تقاضا به همراه گام‌های حرکتی استفاده می‌کند. این استراتژی با رعایت مواردی که در آموزش‌ها به آن‌ها اشاره می‌کند، می‌توانید عالی باشد که در بیش از ۷۰ درصد موارد با سود همراه است.

راه ارتباطی استاد خاکستر

استاد خاکستر از سال ۹۹ به یکباره از دنیای آموزش معامله‌گری خداحافظی کرد و حتی خبر فوت او نیز منتشر شد که می‌تواند طرحی باشد تا دیگر کسی مزاحم او نشود تا بتواند در کنار خانواده با آرامش زندگی کند.

چرا دوره جامع معامله گری استاد خاکستر؟

دوره تریگر پرایس اکشن خاکستر در واقع یک دوره نسبتا سنگین با مباحثی در سطح بالاتر است که برای تریدرهای مبتدی چندان مفید نیست. کسانی که در ابتدا تحلیل تکنیکال و سپس پرایس اکشن کلاسیک را به خوبی آموخته‌اند، اگر بتوانند دوره‌های سعید خاکستر را تمرین کرده و تا انتها با مدرس همراه باشند، بدون تردید تا آخر عمر، خود را برای کسب درآمد مستمر از بازار فارکس بیمه می‌کنند.

آنچه در مقاله استاد خاکستر خواندیم:

سعید خاکستر در سال ۹۴ آموزش بازار فارکس را در تلگرام شروع کرد. در آغاز نه کسی او را می‌شناخت و نه به آنچه می‌گفت کسی اعتماد داشت، اما بعدها او سبکی تیرکس را به وجود آورد. «سبک تیرکس» را می‌توان چکیده همه سبک‌ها دانست. در این سبک از مهم‌ترین عناصر موجود در هر سبک وام گرفته شده است: از سم سایدن و بولکوفسکی تا لنس بگز و ایف و حتی آلفونسو مورنو و آدام گریمز، استیو وارد و سالیوان (سلمان انفرادی).

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *