ماشین حساب محاسبه مارجین

مارجین مورد نیاز:

تبلیغات

ماشین حساب محاسبه مارجین یکی از ماشین حساب های فارکس ایران ریبیت است که به شما کمک می‌کند قبل از ورود در یک معامله، بدانید که چه میزان مارجین را درگیر خواهید کرد. محاسبه مارجین از این دید حائز اهمیت است که شما به‌عنوان یک تریدر باید بدانید اگر قرار است چند معامله هم‌زمان باز داشته باشید، هر معامله چه میزان مارجین از کل حساب شما را در برمی‌گیرد و تا چه حد محدودیت در باز کردن معاملات بر اساس حد ضرر خود دارید.

مارجین چیست؟

میزان پولی که در حساب خود دارید بر اساس ضریب اهرمی که روی حساب شماست، مارجین را شکل می‌دهد. حالا به هر اندازه که حجم معامله شما باشد، بر اساس اهرم؛ میزانی از این مارجین را درگیر در یک معامله می‌کند. هرچقدر میزان اهرم شما بالاتر باشد میزان مارجین برای ورود به معامله کمتر خواهد بود اما ریسک شما بسیار بالاتر خواهد کرد. پس اگر بخواهید چند معامله هم‌زمان را باز کنید باید در نظر داشته باشید که چه مقدار از مارجین کل را درگیر خواهید کرد، چون اگر چند معامله شما در ضرر بروند از مارجین شما مصرف می‌کنند و ممکن است کال مارجین شوید. ماشین حساب محاسبه مارجین، ابزاری مطمئن برای به دست آوردن میزان مارجین هر معامله است.

روش استفاده از ماشین حساب محاسبه مارجین

یک تریدر نیاز دارد که قبل از ورود به معامله بداند چه میزان مارجین را درگیر خواهد کرد. بنابراین شما می‌توانید از ماشین حساب محاسبه مارجین این صفحه استفاده کنید. برای این کار لازم است تا موارد زیر را به‌صورت کامل پرکنید:

1. Instrument: در این گزینه باید ابتدا جفت ارز خود را مشخص کنید، سپس در جلوی آن همان‌طور که می‌بینید دو تیک وجود دارد که باید تعیین کنید که جفت ارز شما مربوط به فارکس است یا ارز دیجیتال.

2. Deposit Currency: این بخش مربوط به نوع ارز معاملاتی شماست. یعنی حساب معاملاتی که ایجاد کرده‌اید چه نوع ارزی (یورو، دلار، پوند و...)

3. Leverage: در این بخش باید میزان اهرم معاملاتی که حسابتان دارد را مشخص کنید.

4. Trade size: میزان حجمی (لات) در نظر دارید در این معامله وارد شوید پس از وارد کردن موارد بالا، دکمه محاسبه (Calculator) را بزنید تا میزان مارجین مورد نیاز آن معامله به شما نشان داده شود.

تبلیغات