5/5 - (1 امتیاز)

کدام حساب بروکر اپوفایننس opofinance برای ترید بهتر است؟

کارگزاری یا بروکر اپوفایننس(Opofinance) یک مجموعه برای فعالیت در زمینه خریدوفروش سهام‌های بین‌المللی، کالاها، معاملات فارکس و ارزهای دیجیتال است. این مجموعه با ارائه حساب‌های متنوع معامله‌گری در تلاش است تا متناسب یا سطح نیاز و مهارت‌های تریدرها، به کسب سود بیشتر آن‌ها از بازارهای مالی کمک کند. در این راستا حساب‌های معامله‌گری در مجموعه اپوفایننس برای انواع معامله‌گران مناسب است و شرایط ویژه‌ای دارد. در ادامه به معرفی انواع حساب‌ های بروکر اپوفایننس و مقایسه آن‌ها می‌پردازیم.

کدام حساب بروکر اپوفایننس برای ترید بهتر است؟

ویژگی‌های یک حساب معامله‌گری مناسب

فعالیت در بازارهای مالی نیازمند افتتاح حساب معامله‌گری است. در بروکر اپوفایننس نیز برای این‌که بتوانید وارد معاملات فارکس، ارزهای دیجیتال یا سایر حوزه‌های مالی شوید، نیاز به بازکردن یک حساب کاربری و معامله‌گری دارید. اما قبل از افتتاح حساب به چند نکته باید توجه کنید. معمولا بروکرهای مختلف، شرایط متفاوتی برای حساب‌های معامله‌گری در نظر می‌گیرند تا سطح توقع معامله‌گران زیادی را پوشش دهند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ویژگی‌های حساب معامله‌گری شامل این موارد است:

  • حداقل سرمایه: حداقل میزان سرمایه‌ای که برای افتتاح و معامله‌گری در یک حساب کاربری لازم است، اگر کم باشد برای تریدرهایی که سرمایه کمی دارند، یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود.
  • میزان کمیسیون: پرداخت کمیسیون در معاملات یک امر اجتناب‌ناپذیر است. با این‌حال هرچه میزان این کمیسیون در یک حساب کاربری کمتر باشد، برای معامله‌گرانی که تعداد معاملات بالایی دارند، جذاب‌تر است.
  • میزان اهرم یا لوریج: لوریج قدرت خریدوفروش یک معامله‌گر را در معاملات بالا می‌برد. حسابی که بتواند لوریج یا اهرم بیشتری ارائه دهد، یک ویژگی عالی برای کاربران به‌حساب می‌آید.
  • میزان اسپرد: میزان اسپرد نیز یک فاکتور مهم در حساب‌های معاملاتی محسوب می‌شود. هرچه این میزان کمتر باشد، معامله‌گران بیشتری مشتاق افتتاح حساب می‌شوند، زیرا با هزینه کمتر معاملات بیشتری را انجام می‌دهند.

در بالا به ویژگی‌هایی اشاره شد که در انتخاب حساب معامله‌گری مهم است. در کنار این ویژگی‌ها یک سری نکات برای انتخاب حساب معامله‌گری مناسب نیز باید رعایت کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • اهداف و نیازهای معامله‌گر: یک معامله‌گر باید حساب معاملاتی خود را مطابق با اهداف و نیازهایی که دارد افتتاح کند. آیا ریسک‌پذیر هستید یا محافظه‌کار؟ میزان آشنایی شما با انواع بازارهای مالی چقدر است؟ کدام بازارها را برای معامله مناسب می‌دانید؟ جواب این سوالات، هدف و نیاز شما را مشخص می‌کند.
  • ویژگی‌ها و امکانات منحصربه‌فرد حساب‌ها: حساب‌های یک بروکر چه ویژگی‌هایی دارند؟ میزان اسپرد، سرمایه لازم برای شروع معاملات، سقف اهرم‌های هر حساب معامله‌گری و نوع حساب برای بازارهای مختلف، تعیین‌کننده انتخاب شما در افتتاح حساب است.
  • سبک و استراتژی معاملاتی: چه معامله‌گری هستید؟ روزانه و نوسان‌گیر یا هولدر بلندمدت؟ استراتژی معاملاتی نیز در انتخاب حساب معاملاتی شما تاثیرگذار است. برای کسانی که معاملات زیادی دارند، اسپرد کم و اهرم بالا فاکتور تعیین‌کننده‌ای محسوب می‌شود.
  • میزان مدیریت ریسک: این‌که تا چه حد ریسک را می‌توانید تحمل کنید و سبک معاملاتی شما چه مقدار ریسک دارد، در انتخاب حساب معاملاتی شما مهم است.
  • سطح تجربیات معامله‌گر: تجربیات مهم‌ترین عنصر انتخاب یک حساب معامله‌گری خوب است. این تجربیات با توجه به فعالیت‌های مستمر در بازارهای مالی به‌دست می‌آید و کمک می‌کند تا راحت‌تر یک حساب مناسب با شخصیت و استراتژی معاملاتی خود افتتاح کنید.
برای اطلاعات بیشتر راجب بروکر اپوفایننس می‌توانید مقاله بررسی بروکر اپوفایننس را مطالعه کنید.

یکی از سوالاتی که کاربران بروکر اپوفایننس بسیار درگیر آن هستند این است که بهترین حساب اپوفایننس برای ترید کدام است؟ ما در این مقاله به‌صورت کامل این موضوع را برای شما شرح داده‌ایم.

انواع حساب‌های معامله‌گری در بروکر اپوفایننس

بروکر اپوفایننس برای تریدرها انواع مختلفی از حساب‌های معاملاتی را ارائه می‌دهد. این کارگزاری با ارائه چنین خدماتی، بستر مناسبی برای انواع معامله‌گران فراهم می‌کند تا در یک فضای امن و سریع بتوانند معاملات خود را در بازارهای جهانی انجام دهند. انواع حساب معاملاتی بروکر اپوفایننس را در عکس زیر می‌بینید.

حساب های معاملاتی بروکر اپوفایننس
بروکر اپوفایننس به کاربران خود 4 حساب معاملاتی استاندارد ECN، ECN PRO و VIPSOCIAL TRADE را ارائه می‌کند.

حساب‌های معامله‌گری در کارگزاری اپوفایننس شامل این موارد است:

حساب استاندارد در بروکر اپوفایننس

این نوع حساب، ساده‌ترین و راحت‌ترین حسابی است که یک معامله‌گر می‌تواند در بروکر اپوفایننس ایجاد کند. حداقل سرمایه برای معامله‌گری در حساب استاندارد، 100 دلار است. سطح اسپرد در این حساب، معمولی و معاملات بدون کمیسیون است. همچنین با افتتاح این حساب میزان استفاده از لوریج 1:2000 است که حجم سرمایه‌های کم را به‌راحتی افزایش می‌دهد. این حساب برای همه تریدرها مناسب است.

حساب ECN در بروکر اپوفایننس

حساب کاربری ECN از ویژگی اسپرد پایین بهره می‌برد. هرچند در این حساب، معاملات با کمیسیون انجام می‌شود اما میزان آن به مقدار قابل توجهی کم است. اسپرد و کمیسیون کم این حساب، کاربری را در کارگزاری اپوفایننس برای معامله‌گران روزانه و اسکلپر جذاب می‌کند. همچنین برای کسانی که به‌دنبال لوریج مناسب در معاملات اسکلپی با هزینه کم هستند نیز این حساب کاربری گزینه بهتری است.

حساب سوشال ترید در بروکر اپوفایننس

ویژگی حساب سوشال ترید (Social Trade) این است که معاملات تریدرهای حرفه‌ای را می‌توان کپی کرد. این حساب با حداقل سرمایه 200 دلار و لوریج بالا تا 1:2000 قابل استفاده است. البته حساب سوشال ترید دارای اسپرد معمولی است، اما کمیسیونی به معاملات آن تعلق نمی‌گیرد. این حساب برای معامله‌گران تازه‌کار مناسب است، زیرا مانند معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند معامله کنند. البته حساب سوشال ترید ریسک‌های خاص خود را دارد.

حساب ECN Pro در بروکر اپوفایننس

حساب کاربری ECN Pro نیز مانند حساب ECN دارای کمیسیون و اسپرد بسیار پایین است که هزینه معاملات را برای معامله‌گران کاهش می‌دهد. با این‌حال امکان استفاده از لوریج بالا در این حساب وجود دارد. حداقل سرمایه برای کار با این حساب 5000 دلار است. تریدرهای مبتدی با سرمایه‌های کم امکان استفاده از این حساب را ندارند. این حساب ویژه تریدرهای حرفه‌ای و باتجربه بازار است که با سرمایه بزرگ وارد معاملات در سطح جهانی می‌شوند.

انواع حساب کاربری

حساب استاندارد

حساب ECN

حساب سوشال ترید

حساب ECN Pro

حداقل میزان سرمایه

100 دلار

100 دلار

200 دلار

5000 دلار

میزان کمیسیون

بدون کمیسیون

کمیسیون پایین

بدون کمیسیون

کمیسیون پایین

میزان اسپرد

اسپرد معمولی

اسپرد پایین

اسپرد معمولی

پایین‌ترین اسپرد

میزان لوریج

لوریج 1:2000

لوریج 1:2000

لوریج 1:2000

لوریج 1:2000

حساب بدون سواپ (اسلامی) در بروکر اپوفایننس

همه حساب‌های بروکر اپوفایننس، قابلیت تبدیل به حساب اسلامی با درخواست مشتری را دارند. حساب بدون سواپ یا اسلامی در این بروکر برای افراد مذهبی است که براساس دین اسلام، در مورد نرخ بهره دیدگاه متفاوتی دارند. این ویژگی اجازه می‌دهد تا اگر معامله‌ای بیشتر از یک روز باز بماند، بهره یا نرخ جابه‌جایی به آن تعلق نگیرد.

بهترین حساب معامله‌گری در بروکر اپوفایننس کدام است؟

در بالا به تمام حساب‌های معامله‌گری و ویژگی‌های هرکدام از آن‌ها اشاره شد. شما می‌توانید با توجه به نکات یادشده نسبت به افتتاح حساب در یکی از انواع حساب‌های معامله‌گری اقدام کنید. مهم‌ترین نکته، استراتژی شما در معاملات است که نوع حساب شما را تعیین می‌کند. البته شما هر زمان که بخواهید می‌توانید نوع حساب معامله‌گری خود را تغییر دهید. برای این کار می‌توانید به‌راحتی حساب معاملاتی جدید از نوع دلخواه ایجاد کنید و سرمایه معاملاتی خود را به حساب جدیدتان منتقل کنید.

دنیای معامله‌گری و بازارهای مالی نیازمند امکانات و خدمات متنوع است تا همه کسانی که علاقه‌مند به این حوزه هستند، بتوانند در آن فعالیت کنند. انواع مختلف حساب‌های استاندارد، ECN، سوشال ترید، ECN Pro و بدون سواپ در بروکر اپوفایننس برای معامله‌گران در نظر گرفته‌شده است. این امکانات به تریدرها اجازه می‌دهد تا متناسب با استراتژی، سرمایه و تجربیاتی که دارند، بهترین حساب کاربری را انتخاب و در آن شروع به معامله‌گری کنند. یک حساب معامله‌گری مناسب می‌تواند به میزان زیادی درصد موفقیت معامله‌گران را افزایش دهد. در بالا به تمام نکات و ویژگی‌های حساب‌های متنوع بروکر اپوفایننس اشاره شد. امیدواریم با انتخاب یک حساب مناسب بتوانید یک معامله‌گر موفق در بازارهای مالی باشید.

منبع: opofinance.com

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۱ دیدگاه

  • یکی از بهترین بروکر هاست اگه تازه کارید و تجربه ی زیادی توی حساب های واقعی ندارید سوشال ترید بهترین گزینه هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *