ماشین حساب ارزش هر پیپ

تبلیغات

ماشین حساب ارزش هر پیپ به شما کمک می‌کند تا بدانید که ارزش میزان پیپ حرکتی معامله براساس فاکتورهای مختلفی چون نوع ارز، اهرم و حجم معاملاتی شما چقدر است. محاسبه ارزش هر پیپ یکی از ماشین حساب های فارکس ایران ریبیت است که به شما کمک می‌کند تا حجم یا حتی میزان ریسک به ریوارد را براساس هدف معاملاتی که دارید دوباره تنظیم کنید.

ارزش هر پیپ

برای اینکه ارزش هر پیپ را محاسبه کنید باید یک پیپ (0.0001) به ارزش فعلی جفت ارز تقسیم کنید و بعد از آن رقم به دست آمده را در اندازه لات خود ضرب کنید. این کار قطعاً برای تریدرها پیچیده و زمان‌بر است. به همین دلیل است که شما برای به دست آوردن ارزش هر پیپ از معامله‌ای که قرار است باز کنید، بهتر است از ماشین حساب محاسبه ارزش هر پیپ استفاده کنید.

ماشین حساب ارزش هر پیپ بر اساس فاکتورهای معامله و تنظیمات حساب معاملاتی شما؛ ارزش حرکتی میزان پیپی که در نظر دارید را محاسبه می‌کند. برای استفاده از این ماشین حساب باید موارد زیر را در آن پر کنید:

روش استفاده از ماشین حساب ارزش هر پیپ

1. Pips: میزان پیپی که می‌خواهید ارزش آن محاسبه شود

2. Instrument: در این گزینه باید ابتدا جفت ارز خود را مشخص کنید، سپس در جلوی آن همان‌طور که می‌بینید دو تیک وجود دارد که باید تعیین کنید که جفت ارز شما مربوط به فارکس است یا ارز دیجیتال.

3. Deposit Currency: این بخش مربوط به نوع ارز معاملاتی شماست. یعنی حساب معاملاتی که ایجاد کرده‌اید چه نوع ارزی (یورو، دلار، پوند و...)

4. Trade Size: حجمی (لات) که می‌خواهید در این معامله وارد کنید.

5. Pip1: در این بخش اندازه هر پیپ را باید بر اساس کارگزاری خود وارد کنید.

تبلیغات