ماشین حساب محاسبه پیوت پوینت

Pivot Point Calculator
.

تبلیغات

ماشین حساب پیوت پوینت

ماشین حساب پیوت پوینت همان‌طور که از نامش پیداست، یک ماشین حساب برای محاسبه بسیار سریع نقاط پیوت بین دو قیمتی است که مدنظر دارید. ماشین حساب پیوت یکی از ماشین حساب های فارکس است که به کمک آن می‌توانید سطوح پیوت را بدست آورید. برای آموزش استفاده از ماشین حساب پیوت تا پایین این مقاله با ما همراه شوید.

نحوه محاسبه پیوت

پیوت پوینت دارای 7 خط مهم است؛ خط وسط PP نام دارد و سه خط بالای آن که با عنوان R مشخص می‌شوند در واقع مقاومت‌های اصلی ناحیه را نشان می‌دهند و سه خط پایین که با عنوان S مشخص می‌شوند، ساپورت یا حمایت‌های مهم هستند. پیوت پوینت‌ها معمولاً خطوطی محاسبه شده بر اساس عملکرد بازار در روز قبل هستند که برای روز آینده امکان واکنش به آن‌ها وجود دارد، نحوه محاسبه هر خط پیوت به شرح زیر است.

در محاسبه فیبوناچی اعداد 61.8%، 78.6% اهمیت بسیار زیادی دارند.
  1. Pivot point (PP) = (High + Low + Close) / 3
  2. First resistance (R1) = (2 x PP) – Low
  3. First support (S1) = (2 x PP) – High
  4. Second resistance (R2) = PP + (High – Low)
  5. Second support (S2) = PP – (High – Low)
  6. Third resistance (R3) = High + 2(PP – Low)
  7. Third support (S3) = Low – 2(High – PP)

همه تریدرهای بازار فارکس ارزش بالایی برای سطوح پیوت قائل هستند، اما محاسبه آن‌ها تا حد زیادی پیچیده است. معمولاً اندیکاتورهایی وجود دارد که پیوت‌های روز را برای شما نمایش می‌دهد، اما اگر خودتان بخواهید بین دو قیمت دلخواه پیوت‌ها را به دست بیاورید، لازم است تا از ماشین حساب پیوت استفاده کنید که در ادامه روش کار آن را توضیح خواهیم داد.

ماشین حساب پیوت فرآیند محاسبه خطوط اصلی پیوت پوینت را برای شما انجام می‌دهد. این ماشین حساب از طریق فرمول مشخصی تمامی سطوح مهم را به سرعت برایتان محاسبه می‌کند.

آموزش کار با ماشین حساب پیوت

ماشین حساب‌های پیوت پوینت انواع مختلفی دارند اما مدل کاری همه آن‌ها تقریباً یکسان است، در نمونه‌ای که در عکس زیر مشاهده می‌کنید شما می‌توانید قیمت بالا و پایین مد نظرتان را وارد کرده و همچنین قیمت بسته شده جاری و باز جاری را نیز وارد کنید.

آموزش کار با ماشین حساب پیوت پوینت
برای کار با ماشین حساب فیبوناچی شما باید دو سطح high و low را بدهید تا اعداد مهم را به شما بدهد.

هرکدام از این سطوح مدل معامله و ارزش خاص خود را دارند پس اگر می‌خواهید با سطوح فیبوناچی ترید کنید باید حتماً روش‌های معاملاتی آن را نیز بیاموزید.

دانلود ماشین حساب فیبوناچی

ماشین حساب فیبوناچی عموماً به صورت آنلاین و کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و بسیاری از وب سایت‌های فارکس امکان استفاده از آن را فراهم کرده‌اند. اما ممکن است نسخه‌های ویندوز و موبایل آن نیز برای دانلود در دسترس باشد، همچنین اندیکاتورهای زیادی در این زمینه وجود دارد که با آن‌ها نیز می‌توانید انواع مختلف فیبوناچی را روی چارت محاسبه کنید. اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن Fibonacci روی تلفن همراه خود یا اگر از ویندوز استفاده می‌کنید از Calculator برای محاسبه فیبوناچی استفاده کنید.

آنچه در مقاله ماشین حساب فیبوناچی خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، دنباله فیبوناچی به اعدادی گفته می‌شود که درصدهای مهم را بین دو نقطه از بازار مشخص می‌کند. این اعداد به اعتقاد برخی تریدرها سطوح حمایت و مقاومت مهمی هستند که بازار به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد. برای محاسبه و به دست آوردن این سطوح می‌توانید از ماشین حساب فیبوناچی استفاده کنید.

تبلیغات