ماشین حساب محاسبه سود و ضرر

تبلیغات

ماشین حساب سود و ضرر یکی از ماشین حساب های فارکس ایران ریبیت است که به شما کمک می‌کند تا به‌صورت پولی (دلار) بدانید این معامله که قرار است باز کنید چه میزان سود و چه میزان ضرر مالی برای شما به همراه خواهد داشت. معمولاً پلتفرم‌ها میزان سود و ضرر را به پیپ نمایش می‌دهند، چون میزان محاسبه آن براساس پول، به عوامل مختلفی چون نوع ارزی حساب، حجم، اهرم و حتی جفت ارز شما بستگی دارد.

محاسبه سود و ضرر

در مباحث مدیریت مالی بسیار مهم است که بدانید هر معامله‌ای که در آن وارد می‌شوید چه میزان سود و ضرر برای شما خواهد داشت. میزان پیپ را می‌توانید با ابزارهای خود متاتریدر محاسبه کرد اما میزان پولی سود و ضرر را باید با در نظر گرفتن چند فاکتور دیگر محاسبه کرد که زمان‌گیر است. ماشین حساب محاسبه سود و ضرر به شما کمک می‌کند که قبل از شروع معامله اندازه پولی که ممکن است سود کنید یا آن را از دست دهید را به‌راحتی محاسبه کنید تا بتوانید قبل از ورود به یک معامله مدیریت مالی مناسب‌تری داشته باشید.

روش استفاده از ماشین حساب محاسبه سود و ضرر

برای اینکه میزان سود/ضرر هر معامله را بر اساس فاکتورهای خود قبل از شروع آن بدانید. می‌توانید با پر کردن موارد زیر در ماشین حساب سود و ضرر وارد کنید تا برای شما محاسبه شود:

1. Instrument: در این گزینه باید ابتدا جفت ارز خود را مشخص کنید، سپس در جلوی آن همان‌طور که می‌بینید دو تیک وجود دارد که باید تعیین کنید که جفت ارز شما مربوط به فارکس است یا ارز دیجیتال.

2. Deposit Currency: این بخش مربوط به نوع ارز معاملاتی شماست. یعنی حساب معاملاتی که ایجاد کرده‌اید چه نوع ارزی (یورو، دلار، پوند و...)

3. Tread Size: میزان حجمی که قرار است در این معامله وارد شوید

4. Open price: قیمتی که قرار است معامله خود را در آن باز کنید

5. Close Price: قیمتی که قرار است معامله خود را در آن ببندید.

پس از ورود موارد بالا در ماشین حساب محاسبه سود و ضرر، دکمه محاسبه (Calculate) را بزنید تا میزان دقیق سود یا ضرر معامله برایتان مشخص شود.

تبلیغات