اتوچارتیست آلپاری چیست؟

اتوچارتیست یک سیستم اسکن و شناسایی الگوهای بازار است که به صورت مداوم و لحظه‌ای در حال بررسی بازار می‌باشد. این سیستم در صورت شناسایی یک الگوی معاملاتی و شرایط مناسب برای ترید، روی چارت یک سیگنال معاملاتی را شناسایی کرده و به شما پیشنهاد می‌دهد. ما در این مقاله می‌خواهیم از این خدمات که در بروکر آلپاری به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد صحبت کنیم.

اتوچارتیست آلپاری چیست؟

سیگنال معاملاتی رایگان آلپاری

بروکر آلپاری به کاربران خود یک سیستم جذاب و بین‌المللی به نام اتوچارتیست ارائه می‌کند که کاربران از طریق آن می‌توانند سیگنال‌های رایگان معاملاتی دریافت کنند. اتوچارتیست یک پلاگین قابل نصب روی متاتریدر 4 است که آن را روی نماد معاملاتی مد نظر قرار می‌دهید و سیستم شروع به اسکن وضعیت بازار می‌کند. هر موقعیت مناسبی که برای معامله شناسایی کند آن را به کاربر نمایش می‌دهد. 

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اتوچارتیست، پلاگین رایگان برای کاربران آلپاری
اتوچارتیست یک پلاگین رایگان که بروکر آلپاری به کاربران خود ارائه می‌دهد.

بروکر آلپاری اتوچارتی خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است. این پلاگین با بررسی تمام نمادها و وضعیت بازار بهترین پیشنهادات را به کاربران ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر راجب این بروکر می‌توانید مقاله بررسی بروکر آلپاری را مطالعه کنید.

معرفی اتوچارتیست آلپاری

اتوچارتیست که توسط شرکت autochartist ساخته شده، یک ابزار کمک معاملاتی است که در لحظه به صورت آنلاین در حال اسکن کردن بازار است تا موقعیت‌های معاملاتی بالقوه را شناسایی کرده و به شما یک پیشنهاد معاملاتی ارائه کند. این سیستم بیشتر به دنبال پیدا کردن الگوهای معاملاتی و همچنین سطوح کلیدی است که می‌توان یک روند کوتاه یا بلند مدت از آنجا شروع شود. این نرم‌افزار به صورت پلاگین روی متاتریدر 4 نصب می‌شود و به صورت مدام از طریق خود شرکت سازنده در حال به‌روزرسانی است. از جمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. بیش از 1000 فرصت معاملاتی را ماهانه روی اکثر نمادهای معاملاتی می‌تواند پیش‌بینی کند.
  2. الگوهای نمودار، الگوهای فیبوناچی و سطوح کلیدی در زمان باز بودن بازارها در زمان واقعی شناسایی می‌شوند.
  3. معامله گران با داشتن Autochartist به طور مداوم بازار را برای یافتن فرصت‌های معاملاتی جدید و با کیفیت بالا اسکن می‌کنند، از مزایای صرفه‌جویی در زمان برخوردار می‌شوند.
  4. شاخص‌های بصری این سیستم به معامله‌گران تازه‌کار توانایی بهتری برای تفسیر الگوها می‌دهد، در حالی که به معامله گران باتجربه‌تر اجازه می‌دهد جستجوی پیشرفته را از طریق اتوچارتیست نیز انجام دهند.

عملکرد اتوچارتیست

همانطور که گفتیم اتوچارتیست به صورت مداوم در حال پیدا کردن الگوهای معاملاتی و پیشنهاد معامله به کاربران است، استفاده از اتوچارت در آلپاری نشان داده که در بازه زمانی سال 2021 تا 2022 این سیستم توانسته 19480 موقعیت معاملاتی را شناسایی کند که 12834 مورد آن پیش‌بینی درست روی یک جفت ارز بوده است.

تحلیل آماری اتوچارتیست
بررسی الگوهای معاملاتی و ارائه پیشنهادات سود آور به کاربران توسط اتوچارتیست انجام می‌شود.

نکته جالب در سیگنال‌هایی که اتوچارتیست ارائه می‌دهد این است که درصد احتمال موفقیت و میزان ریسک را نیز در کنار آن ذکر می‌کند و این کمک خواهد کرد که شما از سیگنال‌هایی که درصد پایین موفقیتی دارند دوری کنید.

اتوچارتیست آلپاری در نسخه وب

اتوچارتیستی که از آلپاری دریافت می‌کنید یک پلاگین است که روی متاتریدر نصب می‌شود، اما اگر کاربری می‌خواهد نسخه وب آن را استفاده کند. با این نسخه را از خود سایت با درخواست یک پین یک‌باره (OTP) از داخل افزونه Autochartist MetaTrader، دسترسی به برنامه وب Autochartist را فعال کنند. پس از فعال شدن، آن‌ها به سادگی می‌توانند به app.autochartist.com بروند و آن‌ها را به برنامه وب وارد می‌کند تا نسخه وب آن را دریافت کنند، اما استفاده نسخه وب وابسته به فعال کردن حساب کاربری در خود اتوچارتیست است.

بنابراین نمی‌توانید از اتوچارتیست آلپاری در نسخه وب استفاده کرد و حتماً باید روی متاتریدر به صورت یک اکسپرت آن را نصب نمود. در ادامه روش نصب اتوچارتیست را به شما آموزش خواهیم داد.

دانلود و نصب اتوچارتیست آلپاری

نکته جالب این است که در حال حاضر با دانلود متاتریدر از سایت آلپاری به صورت خودکار نرم‌افزار اتوچارتیست روی متاتریدر شما نصب می‌شود و نیازی به انجام کار اضافه ندارید. با این حال برای کاربرانی که ممکن است این نرم‌افزار را از محل دیگری دانلود کرده باشند، یک‌بار طریق نصب آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

نصب و فعال سازی Autochartist در متاتریدر ۴

پس از دانلود نرم افزار آن را از حالت زیپ خارج کرده و روی Install کلیک کنید تا مراحل نصب آن آغاز شود.

  • پنجره اول از شما می‌خواهد که زبانی را که می‌خواهید در بقیه مراحل نصب نمایش دهید انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید و سپس Install را بزنید.
نصب و فعال سازی Autochartist در متاتریدر ۴
برای نصب Autochartist زبانی که می‌خواهید را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.
  • بعد از نصب به صورت خودکار به فهرست بخش Navigator شما اضافه خواهد شد و می‌توانید آنجا با کلیک کردن روی نام Autochartist پلاگین را فعال کنید.
اضافه شدن Navigator و فعال سازی پلاگین Autochartist
فعال کردن پلاگین اتوچارتیست با کلیک روی Autochartist انجام می‌شود.

بعد از اینکه مراحل بالا را به درستی انجام دادید می‌توانید به اتوچارتیست دسترسی داشته باشید.

آموزش نصب و فعال سازی autochartist در متاتریدر ۵

به طور کلی نصب نرم‌افزارها روی متاتریدر 4 و 5 هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و مسیر و نوع نصب کردن آن‌ها کاملاً شبیه به یکدیگر است. همانطور که برای متاتریدر 4 این روش را توضیح دادیم، شما می‌توانید اتوچارتیست را برای متاتریدر 5 هم نصب کنید.

اتوچارتیست یک پلاگین معاملاتی است که بازار را به صورت مداوم اسکن می‌کند و الگوهای معتبر معاملاتی را در جفت ارزهای مختلف به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران بروکر آلپاری می‌توانند از اتوچارتیست به صورت کاملاً رایگان استفاده کنند.

نحوه استفاده از اتوچارتیست آلپاری

فعال‌سازی افزونه Autochartist در یک نمودار بسیار ساده است، پس از نصب شما یک نماد معاملاتی را باز می‌کنید و روی اتوچارتیست کلیک می‌کنید تا روی نمودار به شکل زیر فعال شود.

نحوه استفاده از اتوچارتیست آلپاری
پس از نصب با کلیلک روی آن، افزونه Autochartist یک نماد معاملاتی را بررسی می‌کند.

پنجره اصلی Advisor همان پنجره پایین سمت چپ است. این پنجره دارای چندین ویژگی است، از این پنجره می‌توانید روی گزینه Minimum Probably کلیک کنید و آن را روی یک درصد تنظیم کنید. این درصد مشخص می‌کند که چه معاملاتی را با چند درصد موفقیت به شما نشان دهد، همچنین در بخش فیلتر نیز می‌توانید مشخص کنید که چه نوع معاملاتی فیلتر شود و به شما نمایش داده نشود.

فعال سازی اشتراک سایت Autochartist

کاربران بروکر آلپاری نیازی به فعال‌سازی اشتراک در سایت Autochartist ندارند چون سایت آلپاری خودش این کار را انجام داده است و شما به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. چنانچه اگر از آلپاری استفاده نمی‌کنید باید ابتدا وارد سایت Autochartist شوید و روی Register کلیک کنید تا ثبت نام اولیه بر اساس فرم زیر را انجام دهید.

فعال سازی اشتراک سایت Autochartist
اگر از کاربران آلپاری نیستید، باید وارد سایت Autochartist و فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

پس از پر کردن فرم، یک ایمیل فعال‌سازی برای شما ارسال می‌شود، روی لینک آن کلیک کنید تا وارد پنل کاربری خود در سایت شوید. البته از آنجایی که اتوچارتیست فقط خدمات خود را به کارگزاری‌ها ارائه می‌کند، شما نمی‌توانید از خود سایت آن نسخه‌ای را دانلود کنید و باید حتماً از طریق کارگزاری خود این خدمات را دریافت نمایید. اگر به دنبال کانال سیگنال فارکس هستید به صفحه کانال سیگنال فارکس مراجعه کنید. در این مفاله ما به توضیح کامل این موضوع پرداخته‌ایم و اینکه آیا می‌توان با کانال های سیگنال سود کرد.

آنچه در مقاله اتوچارتیست آلپاری خواندیم:

همانطور که در مقاله معرفی اتوچارتیست آلپاری خواندیم، این پلاگین یک اکسپرت بسیار مشهور در جهان است که کارگزاری‌ها با خرید اشتراک آن، این پلاگین را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. شما با استفاده از اتوچارتیست از طریق بروکر آلپاری می‌توانید سیگنال‌های معاملاتی سطح بالایی را دریافت کنید. کار اتوچارتیست اسکن بازار و پیدا کردن الگوهای معاملاتی بسیار مطمئن است.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

  • سلام حالتون خوبه؟ میخاستم بدونم پلاگین اتوچارتیست رو باید از جایی دانلود کنیم؟ آیا رایگانه و برای تمامی حساب ها قابل استفاده است؟ یکی از دوستانم که تجربه بیشتری در بازارهای فارکس داشت میگفت این طور پلاگینا فقط روی متاتریدر ۴ نصب میشه درسته؟

    • سلام و عرض ادب، اتوچارتیست یک پلاگین قابل نصب روی متاتریدر ۴ است که در بروکر آلپاری به صورت رایگان در دسترس معامله گران قرار گرفته است. توجه داشته باشید اتوچارتیستی که آلپاری ارائه می دهد یک پلاگین می باشد که فقط روی متاتریدر۴ نصب می‌شود، اما اگر تریدری می‌خواهد نسخه وب آن را دریافت کند، باید نسخه را از خود سایت با درخواست یک پین یک‌باره (OTP) از داخل افزونه Autochartist MetaTrader، دسترسی به برنامه وب Autochartist را فعال کنند. پس از اکتیو شدن، آن‌ها به راحتی به app.autochartist.com دسترسی دارند و می توانند کاربران را به برنامه وب وارد کند تا نسخه وب آن را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *