5/5 - (3 امتیاز)

اسپرد و کمیسون بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس دارای 4 نوع حساب مختلف است که هرکدام اسپرد خاص خود را دارند. اسپردهای بروکر آمارکتس به دو صورت اسپرد ثابت و اسپرد شناور است که در بهترین حالت می‌توانید اسپرد 0.0 را در حساب ECN بروکر آمارکتس تجربه کنید.

اسپرد بروکر آمارکتس

اسپرد چیست؟

اسپرد در واقع اختلاف قیمت بین ASK و BID است که در بازار به صورت آنلاین مشاهده می‌کنید. یعنی قیمت واقعی که نماد معاملاتی در آن قرار دارد و قیمتی که شما می‌توانید به عنوان معامله‌گر خرید یا فروش خود را انجام دهید. حالا که متوجه شدید اسپرد چیست؟ در ادامه مقاله وضعیت اسپرد ها در بروکر آمارکتس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اسپرد بروکر آمارکتس

کارگزاری Amarkets دارای دو مدل اسپرد ثابت و شناور است، اسپرد ثابت این بروکر 3 پیپ است و در طول سشن های معاملاتی مختلف تغییری نمی‌کند، اما اسپرد شناور بسته به نوع حسابی که ایجاد کرده‌اید از یک عدد حداقلی به صورت شناور رو به بالا ممکن است تغییر کند.

بررسی اسپرد حساب‌های آمارکتس

حالا زمان آن است که نگاهی به اسپرد های بروکر آمارکتس بی اندازیم، برای این کار لازم است تا یکی یکی اسپرد هر حساب را به صورت جداگانه ببینیم:

  • حساب معاملاتی FIXED: این حساب همان‌طور که از نامش پیداست دارای اسپردی به میزان 3 پیپ ثابت است و ویژه کسانی است که می‌خواند از قبل اسپرد ثابت هر معامله خود را بدانند و رویان برنامه‌ریزی انجام دهند.
  • حساب استاندارد: این حساب دارای اسپردی شناور از 1.3 است که ممکن است در طول روز میزان اسپرد شما بالاتر نیز برود
  • حساب ECN: جذاب‌ترین اسپرد در بین حساب‌های بروکر آمارکتس را ECN دارد. این حساب دارای اسپردی شناور از 0.0 است، به این معنا که ممکن است در طول روز گاهی قیمت ASK و BID یکی شود و شما نیاز به پرداخت هیچ اسپردی نداشته باشید.
  • حساب کریپتو: حساب ویژه Crypto به حساب معاملاتی ویژه ارز دیجیتال این کارگزاری گفته می‌شود که اسپردی شناور از 1.3 به بالا دارد.

انواع اسپرد آمارکتس

در بروکر آمارکتس دو نوع اسپرد وجود دارد. اسپرد شناور و اسپرد ثابت، اسپرد ثابت که در حساب fixed ارائه می‌شود، در واقع اسپردی مشخص و بدون تغییر است و بدون هیچ تغییری در شرایط مختلف بازار، روی عدد 3 پیپ خواهد ماند. اما اسپرد شناوری که در این بروکر وجود دارد در شرایط مختلف بازار تغییر می‌کند. اگر دقت کرده باشید هر حساب یک عدد پایه برای اسپرد دارد که از آن عدد رو به بالا ممکن است اسپرد در حال تغییر باشد. مثلاً در زمان خبر ممکن است اسپرد بسیار زیاد شود. 

اسپرد بروکر آمارکتس در سشن های معاملاتی

سشن های معاملات تاثیر بسیار زیادی بر میزان اسپرد ها دارند. اسپرد حساب fixed که در هر صورت 3 پیپ است اما مثلاً حساب ECN که اسپردش از 0 شروع می‌شود، ممکن است در سشن معاملاتی نیویورک در کمترین حد خود و نزدیک به همین عدد 0 باشد اما در سشن آسیا احتمالاً بالای 1 پیپ خواهد بود، دلیل آن‌هم میزان حجم معاملات و پول موجود در بازار است که به صورت مستقیم روی اسپرد تاثیر می‌گذارد. برای آشنایی بیشتر با سشن معاملاتی توصیه می‌کنیم مقاله سشن معاملاتی چیست؟ را مطالعه کنید.

کدام حساب اسپرد کمتری دارد؟

همان‌طور که در طول مقاله نیز گفته شد، حساب معاملاتی ECN بروکر آمارکتس کمترین اسپرد ممکن را دارد که از عدد 0.0 شروع می‌شود. این حساب بهترین حساب ممکن برای اسکلپرهاست که علاقه‌مند هستند کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنند. شما همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله اسپرد در حساب ECN را مطالعه کنید. در مقاله مقایسه اسپرد بروکرها می‌توانید به بررسی اسپرد بروکرها بپردازید.

انواع حساب بروکر آمارکتس

میزان اسپرد یا کمیسیون به نوع حساب معاملاتی که ایجاد می‌کنید بستگی دارد، در ادامه این پاراگراف جدول کاملی از مشخصات انواع حساب بروکر آمارکتس به شما ارائه خواهیم دادی تا بیشتر با وضعیت حساب‌های این کارگزاری آشنا شوید.

مشخصات

حساب FIXED

حساب استاندارد

حساب ECN

حساب CRYPTO

حداقل واریز

$۱۰۰ / €۱۰۰

$۱۰۰ / €۱۰۰

$۲۰۰ / €۲۰۰

MBT 10

لوریج

تا ۱:۳۰۰۰

تا ۱:۳۰۰۰

تا ۱:۳۰۰۰

۱:۵۰۰

حداقل حجم سفارش

از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱

از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱

از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱

از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱

اسپرد

ثابت از ۳ پیپ

شناور از ۱.۳ پیپ

شناور از ۰ پیپ

شناور از ۱.۳ پیپ

کمیسیون

ندارد

ندارد

۲.۵$/۲.۵€ در هر ۱ لات در هر طرف

ندارد

میزان استاپ اوت

۲۰%

۲۰%

۴۰%

۲۰%

ارز حساب

USD, EUR

USD, EUR

USD, EUR

MBT

بروکر آمارکتس دارای دو نوع اسپرد ثابت و شناور است. اسپرد ثابت این بروکر که در حساب FIXED ارائه می‌شود 3 پیپ است و اسپرد شناور آن نیز بسته به نوع حساب از اعداد مختلفی شروع می‌شود. بهترین حساب بروکر آمارکتس از نظر اندازه اسپرد، حساب ECN است که از 0.0 شروع می‌شود.

کمیسیون بروکر آمارکتس

کمیسیون یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که کارگزاری بابت ارائه خدمات به کاربران دریافت می‌کند، کمیسیون به همه حساب‌های بروکر آمارکتس تعلق نمی‌گیرد و فقط روی حساب معاملاتی ECN که اسپرد آن 0 است اعمال می‌شود، میزان کمیسیون معاملاتی این حساب در بروکر آمارکتس  2.5 دلار یا 2.5یورو در هر 1 لات در هر طرف معامله است. اگر معامله‌گر طلا هستید می‌توانید مقاله اسپرد طلا را مطالعه کنید یا اگر معامله داوجونز هستید اسپرد داوجونز را مطالعه کنید.

جهت دریافت ریبیت از بروکر آمارکتس روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید .

آنچه در مقاله اسپرد آمارکتس خواندیم

همان‌طور که در طول این مقاله خواندیم، بروکر آمارکتس دارای اسپرد شناور و ثابت است. اسپرد ثابت این بروکر در حساب FIXED از 3 پیپ ارائه می‌شود و بدون توجه به شرایط بازار، تغییری نمی‌کند. اما اسپردهای شناور در حساب‌های مختلف فرق می‌کنند. حساب استاندارد دارای اسپرد 1.3، حساب کریپتو 1.3 و حساب ECN  0.0 است که چون این اسپردها شناور هستند ممکن است در طول روز بنا بر شرایط بازار از اعداد ذکر شده به صورت شناور به بالا تغییر کنند.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

    • سلام و عرض ادب،حساب معاملاتی ECN بروکر آمارکتس پایین ترین اسپرد ممکن را دارد که از عدد ۰.۰ شروع می‌شود. این حساب بهترین حساب ممکن برای اسکلپرهاست که علاقه‌مند هستند کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنند. بروکر Amarkets دارای دو نوع اسپرد ثابت و شناور است، اسپرد ثابت این بروکر ۳ پیپ است و در طول سشن های معاملاتی مختلف تغییری نمی‌کند، اما اسپرد شناور بسته به نوع حسابی که ایجاد کرده‌اید از یک عدد حداقلی به صورت شناور رو به بالا ممکن است تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *