5/5 - (2 امتیاز)

اسپرد و کمیسیون بروکر آرون گروپس

اسپرد در بروکر آرون گروپس در واقع می‌توان گفت غیر شفاف‌ترین بخش این کارگزاری است. ظاهراً برخی از حساب‌های بروکر آرون گروپس دارای اسپرد ثابت و برخی دیگر دارای اسپرد شناور هستند که عدد حداقل یا پایه‌ای برای آنها در نظر گرفته نشده است.

اسپرد و کمیسیون بروکر آرون گروپس

اسپرد چیست؟

در هر نماد معاملاتی دو قیمت به عنوان پیشنهاد فروش BID و قیمت خرید ASK وجود دارد. به اختلاف قیمت این دو عدد اسپرد گفته می‌شود که با پیپ سنجیده می‌شود. اگر متوجه شده باشید که اسپرد چیست؟ حتماً میدانید که این میزان اسپرد هرچقدر که کمتر باشد، معامله شما زودتر وارد سود خواهد شد و میزان کمتری هزینه معاملاتی پرداخت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اسپرد بروکر آرون گروپس

متاسفانه بروکر Aron Groups یکی از غیر شفاف‌ترین بروکرها در زمینه ارائه اطلاعات است. پس از پیگیری‌های بسیار زیاد فقط به این جواب رسیدیم که میزان اسپرد حساب‌های استاندارد و VIP و نقدی اسلامی به صورت شناور می‌باشد یعنی این میزان بسته به شرایط بازار و حجم معاملات در لحظه و اخبار و دیگر موارد مالی طبق شرایط در لحظه افزایش یا کاهش می‌یابد.
همچنین در نظر داشته باشید در این افزایش و کاهش اسپرد ها بروکر هیچ دخالتی نداشته و این میزان از طرف تامین کنندگان نقدینگی بروکر افزایش و کاهش دارد و پس از گذر زمانی به حالت معمول خود باز می‌گردند. پس نگران نباشید، این میزان اسپردهای افزایش یافته یا کاهش یافته ثابت نیستند و متغیر می‌باشند.

بررسی اسپرد حساب‌های آرون گروپس

در توضیحات اسپرد حساب‌های آرون گروپس از هیچ عدد پایه‌ای برای میزان حداقلی یا نقطه شروع اسپرد نام برده نشده است و ما نیز همان توضیح را دقیقاً برای شما طبق نوشته‌های کارگزاری و پاسخ پشتیبانی آورده‌ایم:

  • حساب نقدی: دارای اسپرد شناور بدون میزان اعلامی حداقل عدد (پیپ)
  • حساب VIP: دارای اسپرد شناور بدون میزان اعلامی حداقل عدد (پیپ)
  • حساب استاندارد: دارای اسپرد شناور بدون میزان اعلامی حداقل عدد (پیپ)
  • حساب نانو: دارای اسپرد ثابت بدون میزان اعلامی حداقل عدد (پیپ)

انواع اسپرد آرون گروپس

به صورت کلی، دو نوع اسپرد در بروکر آرون گروپس وجود دارد، اسپرد ثابت و اسپرد شناور. اسپرد ثابت به اسپردی گفته می‌شود که در هرلحظه از بازار ممکن است روی یک عدد باشد و دائم میزان آن تغییر کند. اسپرد ثابت اما به اسپردی گفته می‌شود که عددی ثابت دارد و در شروع روز روی هر عددی باشد تا پایان آن روز تغییری نخواهد کرد.   

اسپرد بروکر آرون گروپس در سشن های معاملاتی

از آنجا که در هیچ کدام از حساب‌های معاملاتی بروکر آرون گروپس، عدد حداقلی برای اسپرد وجود ندارد و به صورت آزادانه شناور است، پس بهتر است برای تجربه کمترین میزان از اسپرد، در سشن های معاملاتی لندن و نیویورک تریدهای خود را انجام دهید تا کمترین میزان اسپرد ممکن را پرداخت کنید. برای آشنایی بیشتر با سشن معاملاتی توصیه می‌کنیم مقاله سشن معاملاتی چیست؟ را مطالعه کنید.

کدام حساب اسپرد کمتری دارد؟

همان‌طور که در پاراگراف‌های بالا خواندید، بروکر آرون گروپس به صورت شناور کامل است، یعنی هیچ حداقلی در میزان اسپرد آن‌ها وجود ندارد، برای همین در مشخصات حساب‌ها نوشته شده است که اسپرد حداقلی، به این معنا که ممکن است اسپرد هر میزانی باشد و میزان آن را بازار تعیین می‌کند. در مقاله مقایسه اسپرد بروکرها می‌توانید به بررسی اسپرد بروکرها بپردازید.

انواع حساب بروکر آرون گروپس  

برای اینکه بتوانید مشخصات حساب‌های مختلف بروکر آرون گروپس را ببینید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. ما در جدول زیر انواع حساب بروکر آرون گروپس را با کلیه جزییات آن آورده‌ایم:

مشخصات

نقدی

وی آی پی

استاندارد

نانو

کارمزد

بدون کمیسیون

کمتر

متوسط

بدون کمیسیون

اسپرد

کمترین

کمترین

کمترین

ثابت

سواپ

ندارد

دارد

دارد

ندارد

حداکثر اهرم

۱

۲۰۰

۵۰۰

۱۰۰۰

نمادهای ویژه

کلیه نمادها بدون سواپ و کمیسیون ( به جز کریپتوکارنسی‌ها )

انس طلا , یورو به دلار ( بدون کمیسیون و سواپ ) فلزات گران بهاء ( بدون سواپ )

انس طلا , یورو به دلار ( بدون کمیسیون و سواپ )

کلیه نمادها بدون سواپ و کمیسیون

سود روزشمار سالانه

تومان ۲۰% , دلار ۲%

تومان ۱۰% , دلار ۱%

تومان ۵% , دلار ۰.۵%

ندارد

نمادهای معاملاتی

بیش از ۴۰۰

بیش از ۱۰۰۰

بیش از ۱۰۰۰

کمتر از ۱۰۰

سطح کال مارجین – سطح حراج

۱۰۰% – ۵%

۱۰۰% – ۴۰%

۱۰۰% – ۵۰%

۱۰۰% – ۵۰%

حجم سفارش گذاری

۳۰ لات در هر پوزیشن (حداکثر ۳۰۰ لات) سهام بدون محدودیت

۳۰ لات در هر پوزیشن (حداکثر ۳۰۰ لات) سهام بدون محدودیت

۵ لات در هر پوزیشن (حداکثر ۵۰ لات) سهام بدون محدودیت

۳ لات در هر پوزیشن (حداکثر ۲۰ لات)

حداقل سپرده

۵۰۰ $

۲۵۰۰ $

۵۰ $

۱ $

بروکر آرون گروپس دارای 4 حساب معاملاتی است که ساده‌ترین آن را به نام حساب نانو می‌توانید با پرداخت 1 دلار ایجاد کنید، بهترین حساب بروکر آرون گروپس، حساب VIP است که ایجاد آن نیاز به 2500 دلار پرداختی دارد. نکته جالب در بروکر آرون گروپس این است که هیچ عدد حداقل یا حداکثری برای میزان کمیسیون و اسپرد آن وجود ندارد و میزان آن در بازار به صورت شناور مشخص می‌شود.

کمیسیون بروکر آرون گروپس

حساب نقدی و حساب نانو در بروکر آرون گروپس شامل کمیسیون نمی‌شود، اما حساب‌های وی آی پی و حساب استاندارد دارای حداقل میزان کمیسیون هستند. همان‌طور که گفته شد، این بروکر هیچ عددی برای پرداخت کمیسیون مشخص نکرده است و طی تحقیق ما از این بروکر متوجه شدیم که حتی کمیسیون در این بروکر به صورت شناور و روزانه مشخص می‌شود. اگر معامله‌گر طلا هستید می‌توانید مقاله اسپرد طلا را مطالعه کنید یا اگر معامله داوجونز هستید اسپرد داوجونز را مطالعه کنید.

جهت دریافت ریبیت از بروکر آرون گروپس روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد آرون گروپس  خواندیم

در مقاله اسپرد آرون گروپس خواندیم که این کارگزاری دارای 4 حساب معاملاتی است، این حساب‌ها اسپرد شناور دارند اما هیچ عدد حداقلی برای آن تعیین نشده است و صرفاً در بازار به صورت شناور تعیین می‌شود. مسلماً اگر می‌خواهید بهترین اسپرد را در بروکر آرون گروپس تجربه کنید، بهتر است سشن های معاملاتی لندن و نیویورک را برای معاملات خود انتخاب کنید.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۱ دیدگاه

  • برای باز کردن یک حساب در بروکر آرون گروپس کدم حساب رو پیشنهاد می کنید؟ کمترین مبلغ برای افتتاح حساب مربوط به کدام حساب است؟ اگر یکی از فاکتورهای مهم ما برای انتخاب حساب میزان اسپرد باشد شما کدام حساب را پیشنهاد می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *