3.8/5 - (6 امتیاز)

اسپرد و کمیسیون بروکر فیبوگروپ

اسپرد در بروکر فیبوگروپ به صورت شناور و ثابت وجود دارد، کمترین میزان اسپرد فیبوگروپ از 0 و بیشترین میزان آن از 2 پیپ شروع می‌شود. میزان اسپرد در بروکر فیبوگروپ به نوع حساب، شرایط بازار و سشن معاملاتی بستگی دارد.

اسپرد و کمیسیون بروکر فیبوگروپ

اسپرد چیست؟

به اختلاف میان قیمت اصلی یک نماد معاملاتی و قیمتی که شما می‌توانید آن را معامله کنید اسپرد گفته می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید اسپرد چیست؟ و چطور محاسبه می‌شود باید به چارت نگاه کنید، دو قیمت با عنوان ask و bid در آن مشاهده خواهید کرد، تفریق این دو قیمت میزان اسپرد به پیپ را مشخص می‌کند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اسپرد بروکر فیبوگروپ

در بروکر فیبوگروپ 6 حساب معاملاتی در پلتفرم متاتریدر 4، متاتریدر 5 و سی تریدر وجود دارد که اسپرد هرکدام با دیگری متفاوت است. اگر به دنبال اسپرد ثابت هستید باید حساب معاملاتی mt4 fixed را ایجاد کنید که اسپرد آن 2 پیپ است، اما اگر به دنبال اسپرد شناوری هستید که کمترین حد ممکن را دارد می‌توانید از حساب معاملاتی mt4 ndd یا دیگر حساب‌های حرفه‌ای بروکر FIBO Group که در ادامه معرفی می‌شود استفاده کنید.

بررسی اسپرد حساب‌های فیبوگروپ

برای آشنایی بیشتر با میزان اسپرد حساب‌های فیبوگروپ، به تفکیک هرکدام را در ادامه متن آورده‌ایم:

  • حساب معاملاتی MT4 CENT: دارای اسپرد از 0.6 به صورت شناور است.
  • حساب معاملاتی MT4 FIXED: دارای اسپرد 2 پیپ به صورت ثابت در تمام ساعت‌های بازار است.
  • حساب معاملاتی MT4 NDD: دارای اسپرد شناور از 0 پیپ است.
  • حساب MT4 NDD No Commission: داری اسپرد شناور از 0.8 است.
  • حساب معاملاتی cTrader: دارای اسپرد شناور از 0 پیپ است.
  • حساب معاملاتی MT5 NDD: دارای اسپرد شناور از 0 پیپ است.

انواع اسپرد فیبوگروپ

بروکر فیبوگروپ 2 نوع اسپرد مختلف دارد، یکی اسپرد ثابت و دیگری اسپرد شناور. اسپرد ثابت بروکر فیبوگروپ که فقط در حساب MT4 FIXED فعال می‌شود، به صورت ثابت روی 2 پیپ است و هیچ اتفاقی در بازار، تاثیری روی میزان اسپرد ندارد. اما سایر حساب‌های بروکر فیبوگروپ دارای اسپرد شناور هستند؛ به این معنا که از عدد حداقلی خود که در بالا ذکر شده، بنا به شرایط بازار می‌توانند بیشتر نیز بشوند.   

اسپرد بروکر فیبوگروپ در سشن های معاملاتی

هر سشن معاملاتی می‌تواند تاثیر زیادی روی میزان اسپرد بگذارد، به‌جز حساب اسپرد ثابت، اگر هرکدام از حساب‌های دیگر را ایجاد کرده باشید، قطعاً در سشن های معاملاتی به‌جز لندن و نیویورک، شاهد آن خواهید بود که اسپرد به شدت بالا می‌رود. اما حساب‌های معاملاتی که در بالا اسپرد 0 یا پایینی داشتند در سشن های معاملاتی که لندن و نیویورک باهم باز هستند، به کمترین حد ممکن خود و حتی 0 نیز می‌توانند برسند. برای آشنایی بیشتر با سشن معاملاتی توصیه می‌کنیم مقاله سشن معاملاتی چیست؟ را مطالعه کنید.

کدام حساب اسپرد کمتری دارد؟

کمترین اسپرد ممکن در بروکر فیبو، اسپرد 0 است که آن را می‌توانید در حساب‌های معاملاتی MT4NDD، cTrader NDD و MT5 NDD تجربه کنید. در مقاله مقایسه اسپرد بروکرها می‌توانید به بررسی اسپرد بروکرها بپردازید.

انواع حساب بروکر فیبوگروپ

هر حساب معاملاتی در بروکر فیبوگروپ مشخصات خاص خودش را دارد که اسپرد یکی از آنهاست، برای اینکه بتوانید در یک نگاه انواع حساب بروکر فیبوگروپ مشاهده کنید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید، می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید.

مشخصات

MT4 Cent

MT4 Fixed

MT4 NDD

MT4 NDD
No Commission

cTrader NDD

MT5 NDD

ابزار معاملاتی

MetaTrader 4

MetaTrader 4

MetaTrader 4

MetaTrader 4

cTrader

MetaTrader 5

نوع اجرا

No Dealing
Desk

Market Maker

No Dealing
Desk

No Dealing
Desk

No Dealing
Desk

No Dealing
Desk

حداقل واریز

0 ¢

$۵۰

$۵۰

$۵۰

$۵۰

$۵۰

رقم اعشاری پنجم

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

حداقل لات / گام

۰.۰۱/۰.۰۱

۰.۰۱/۰.۰۱

۰.۰۱/۰.۰۱

۰.۰۱/۰.۰۱

۰.۰۱/۰.۰۱

۰,۰۱/۰,۰۱

حداقل اسپرد

از ۰.۶

از ۲

از ۰

از ۰.۸

از ۰

از ۰

کمیسیون

ندارد

ندارد

۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله

ندارد

۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله

۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله

لوریج

۱۰۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵) 

۲۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵) 

۴۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵)

۴۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵) 

۴۰۰

۴۰۰
(برای فلزات ۱۰۰)

میزان استاپ اوت

۲۰%

۲۰%

۵۰%

۵۰%

۲۰%

۵۰%

ارز حساب

USD cent,GLD Cent

EUR, USD, RUR, CHF, GBP

,GLDEUR, USD

BTC, ETH,GLDEUR, USD
 

USD, EUR

USD

امکان خرید و فروش CFD

ندارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

تعداد جفت ارز

۳۲

۴۳

۳۲

۳۲

۳۳

۳۲

محدودیت مربوط به تعداد پوزیشنهای باز

۵۰

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

محدودیت مربوط به حجم پوزیشنهای باز

حداکثر حجم معامله – ۱۰۰ لات (۱ لات استاندارد)

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

حساب مدیریتی پم (PAMM)

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد

بروکر فیبوگروپ بهترین شرایط اسپرد را به کاربران خود ارائه می‌کند در این کارگزاری بیشتر حساب‌های معاملاتی اسپرد 0 یا نزدیک به 0 دارند. البته بروکر فیبو دارای یک حساب اسپرد ثابت است که میزان آن 2 پیپ است و در طول زمان باز بودن بازار تغییری نمی‌کند. باقی حساب‌ها دارای اسپرد شناور هستند که عوامل مختلفی چون سشن معاملاتی، شرایط بازار، حجم معاملات و ... می‌تواند بر میزان آن‌ها تأثیر مستقیم داشته باشد.

کمیسیون بروکر فیبوگروپ

کمیسیون هم مانند اسپرد یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که شما به کارگزاری پرداخت می‌کند، فقط کمیسیون در همه حساب‌ها وجود ندارد و عدد آن ثابت و بر اساس میزان حجم معاملات شماست. در بروکر فیبوگروپ حساب معاملاتی MT4 NDD و cTrader NDD دارای کمیسیونی به میزان 0.003 درصد مبلغ معامله هستند. همچنین حساب MT5 NDD نیز شامل کمیسیونی به میزان 0.005 درصد مبلغ معامله می‌شود. اگر معامله‌گر طلا هستید می‌توانید مقاله اسپرد طلا را مطالعه کنید یا اگر معامله داوجونز هستید اسپرد داوجونز را مطالعه کنید.

جهت دریافت ریبیت از بروکر فیبوگروپ روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد فیبوگروپ خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد فیبوگروپ متوجه شدید، این کارگزاری دارای 6 حساب معاملاتی است که یکی از آن‌ها MT4 FIXED به صورت اسپرد ثابت و 5 حساب دیگر دارای اسپرد شناور هستند. بهترین حساب‌های معاملاتی از نظر اسپرد در این بروکر، حساب MT4/5 NDD و cTrader است که اسپرد آن‌ها از 0 شروع می‌شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که این 3 حساب دارای کمیسیون می‌باشند.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

  • سلام ببخشید کدام حساب بروکر معتبر فیبوگروپ اسپرد ثابت داره ؟ این اسپرد ثابت همیشه بدون تغییر می ماند؟ کدام حساب کارگذاری فیبوگروپ اسپرد کمتری دارد؟

    • سلام و عرض ادب، بروکر فیبوگروپ دو مدل اسپرد مختلف دارد، یکی اسپرد شناور و دیگری اسپرد ثابت. اسپرد ثابت کارگذاری فیبوگروپ فقط در حساب MT4 FIXED فعال می‌شود، به طور ثابت روی ۲ پیپ است و هیچ تغییر قیمتی در بازار، تاثیری روی میزان اسپرد ندارد. حساب‌های معاملاتی MT4NDD، cTrader NDD و MT5 NDD در بروکر فیبوگروپ دارای اسپرد صفر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *