4.7/5 - (3 امتیاز)

حساب های بروکر اوربکس​

بروکر اوربکس دارای 3 حساب معاملاتی جذاب با ویژگی‌های خاص به نام‌های حساب استارتر، حساب حرفه‌ای و حساب فوق پیشرفته است. شما به عنوان تریدر محدودیتی برای ایجاد حساب معاملاتی ندارید و اگر مبلغ حداقل سرمایه‌گذاری آن را واریز کنید، می‌توانید به راحتی به همه حساب‌ها دسترسی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با تمام جزییات حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس، با ما همراه شوید.

انواع حساب معاملاتی در بروکر اوربکس

انواع حساب های بروکر اوربکس

بروکر Orbex حساب‌های معاملاتی مختلفی دارد که سبب شده کاربران بر اساس نوع استراتژی خود بتوانند بهترین حساب را برای خودشان ایجاد کند. نرخ اسپرد و کمیسیون در این حساب‌ها به نوع آن بستگی دارد و کاربران همیشه می‌سنجند که کدام حساب برای آن‌ها بهتر است. ما در ادامه این مقاله مقصد داریم تمامی حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس را به صورت کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. انواع حساب در بروکر اوربکس عباتند از:

  1. حساب استارتر
  2. حساب حرفه ای
  3. حساب فوق پیشرفته 

در ادامه به بررسی بیشتر این حساب ها میپردازیم:

حساب استارتر (مبتدی)

حساب استارتر یا مبتدی بروکر اوربکس، حسابی است که مناسب معامله‌گران سطح مبتدی و متوسط است. حداقل سرمایه برای ایجاد این حساب 100 دلار است، اسپرد آن متغیر است و در طول روز به صورت شناور محاسبه می‌شود. این حساب کمیسیون ندارد و کال مارجین آن 100% است. برای اطلاع از جزییات کامل این حساب به جدول زیر مراجعه کنید.

ویژگی

مشخصات

حداقل سرمایه‌گذاری

۱۰۰ دلار

اسپرد

متغیر

کمیسیون

ندارد

اهرم

حداکثر ۱:۵۰۰

حداقل حجم

۰.۰۱ لات

استاپ اوت

۲۰%

کال مارجین

۱۰۰%

نوع اجرا

NDD

اسکلپ

دارد

اکسپرت

دارد

مرکز آموزش(تریدینگ سنترال)

دارد

وی پی اس

دارد

وبینار ها

ماهانه

جلسات آموزشی

ندارد

تحصیلات

مبتدی

حساب حرفه‌ای (پریمیوم)

کاربران سطح حرفه‌ای که نیاز به حساب معاملاتی بهتری دارند، باید 500 دلار برای ایجاد حساب حرفه‌ای یا همان پریمیوم بروکر اوربکس واریز کنند. اسپرد این حساب از 0 پیپ شروع می‌شود. اما در نظر داشته باشید که حساب پریمیوم شامل 8 دلار کمیسیون به ازای هر لات معامله می‌شود. برای اطلاع از مشخصات کامل این حساب باید به جدول زیر مراجعه کنید.

ویژگی

مشخصات

حداقل سرمایه‌گذاری

۵۰۰ دلار

اسپرد

از ۰ پیپ

کمیسیون

۸ دلار

اهرم

حداکثر ۱:۵۰۰

حداقل حجم

۰.۰۱ لات

استاپ اوت

۲۰%

کال مارجین

۱۰۰%

نوع اجرا

NDD

اسکلپ

دارد

اکسپرت

دارد

مرکز آموزش(تریدینگ سنترال)

دارد

وی پی اس

دارد

وبینار ها

اختصاصی

جلسات آموزشی

یک جلسه یک به یک

تحصیلات

حرفه‌ای

 حساب فوق پیشرفته (ultimate)

بهترین حساب معاملاتی بروکر اوربکس را می‌توان حساب فوق پیشرفته یا ultimate دانست. این حساب برای ایجاد به 25000 دلار واریزی نیاز دارد، نوع اجرای معاملات این حساب NDD است و کمیسیون آن حدود 5 دلار است. اگر می‌خواهید با جزییات کامل حساب فوق پیشرفته آشنا شوید، باید جدول زیر را به صورت کامل مشاهده کنید.

ویژگی

مشخصات

حداقل سرمایه‌گذاری

۲۵ هزار دلار

اسپرد

از ۰ پیپ

کمیسیون

۵ دلار

اهرم

حداکثر ۱:۵۰۰

حداقل حجم

۰.۰۱ لات

استاپ اوت

۲۰%

کال مارجین

۱۰۰%

نوع اجرا

NDD

اسکلپ

دارد

اکسپرت

دارد

مرکز آموزش(تریدینگ سنترال)

دارد

وی پی اس

دارد

وبینار ها

اختصاصی

جلسات آموزشی

سه جلسه یک به یک

تحصیلات

حرفه‌ای

بروکر اوربکس جزء کارگزاری‌های حرفه‌ای بازار فارکس است که 3 حساب معاملاتی به نام‌های حساب استارتر، حساب حرفه‌ای و حساب فوق پیشرفته را با مشخصات مختلف به کاربران خود ارائه می‌کند. همچنین شما امکان ایجاد حساب مجازی و دمو را خواهید داشت. کاربران مسلمان نیز می‌توانند حساب‌های خود را از طریق پشتیبانی به حساب اسلامی بدون سواپ تبدیل کنند.

مقایسه حساب‌های بروکر اوربکس

حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس می‌تواند نیازهای جامعه تریدری را برطرف کند، به‌جز حساب استارتر، حساب‌های معاملاتی دیگر دارای جلسات آموزشی و وبینار هستند که توسط کارشناسان حرفه‌ای انجام می‌شود تا مشکلات و سوالات معامله‌گران را برطرف کنند. سطح اسپرد در حساب فوق پیشرفته و حرفه‌ای بسیار کم است اما باید در قبالش کمیسیون پرداخت کنید. هرچند که حساب پریمیوم مبلغ بسیار بالایی برای ایجادش نیاز دارد و احتمالاً بیشتر معامله گران ایرانی به سمت آن نخواهند رفت. اما ما پیشنهاد می‌کنیم از حساب حرفه‌ای استفاده کنید.

حساب مجازی یا دمو بروکر اوربکس

هر 3 نوع حساب معاملاتی بروکر اوربکس که در بالا گفته شد را می‌توانید به صورت مجازی و دمو ایجاد کنید. یعنی شما می‌توانید بدون پرداخت پول و برای مرحله تست کردن. هر کدام از این حساب‌ها را ایجاد کرده و در بازار واقعی مدل کارکرد آن حساب را تست کنید بدون اینکه بخواهید ریسک استفاده از پول واقعی را داشته باشید. درون پنل کاربری خود می‌توانید حساب‌های مجازی را ایجاد کنید.

حساب بدون سواپ اوربکس

شما می‌توانید حساب معاملاتی بدون سواپ یا همان حساب اسلامی را روی هرکدام از حساب‌های معاملاتی این بروکر ایجاد کنید. حساب بدون سواپ به معنای آن است که شما بابت معاملاتی که شب‌ها بازمی‌ماند، شامل بهره‌شبانه نمی‌شوید. برای این کار باید به پشتیبانی پیام بدهید تا کارشناسان حساب معمولی شما را به حساب معاملاتی بدون سواپ تبدیل کنند.

نکته مهم این است که در بروکر Orbex از مشتریانی که از حساب‌های سواپ فری سوءاستفاده می‌کنند خواسته می‌شود فوراً موقعیت خود را ببندند. در صورتی که مشتری از انجام این کار امتناع کند، اوربکس مجبور خواهد شد بدون اطلاع قبلی بلافاصله حساب را ببندد.

حساب pamm بروکر اوربکس

حساب PAMM نوعی صندوق سرمایه‌گذاری است که مناسب افرادی است که خودشان نمی‌خواهند معامله کنند. آن‌ها می‌توانند تمامی حساب‌های پم فعال در بروکر اوربکس را دیده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند، سپس با ایجاد یک حساب معاملاتی، حسابشان را به حساب پم (صندوق سرمایه‌گذاری) متصل کنند تا در سود آن شریک باشند. همچنین اگر یک معامله‌گر حرفه‌ای هستید و می‌خواهید به عنوان مدیر حساب پم فعالیت کنید، می‌توانید با پرداخت مبلغی، یک حساب پم ایجاد کرده و معاملات خود را در معرض دید همه کاربران قرار دهید، در آن صورت سرمایه‌گذاران با دیدن وضعیت کاری شما ممکن است روی حسابتان سرمایه‌گذاری کنند.

جهت دریافت ریبیت از بروکر اوربکس روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

آنچه در بررسی حساب‌های بروکر اوربکس خواندیم

همان‌طور که در طول این مطلب خواندید، بروکر اوربکس دارای 3 حساب معاملاتی مختلف است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. حساب استارتر (مبتدی) ویژه افرادی است که تازه می‌خواهند وارد بازار فارکس شوند، این حساب با 100 دلار واریزی ایجاد می‌شود، اسپرد آن شناور است و کمیسیون ندارد. حساب حرفه‌ای مناسب اسکلپرها و معامله‌گران روزانه است، این حساب با 500 دلار واریزی ایجاد می‌شود و شامل کمیسیون 8 دلاری است. اما بهترین حساب بروکر اوربکس حساب فوق پیشرفته است که برای ساخت آن نیاز به 25000 دلار واریزی دارید، این حساب مخصوص افراد بسیار حرفه‌ای بازار فارکس است. همچنین شما می‌توانید در بروکر اوربکس حساب اسلامی و حساب پم ایجاد کنید و از مزایای آن استفاده نمایید.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

  • سلام میخاستم بدونم بروکر اوربکس حساب مجازی یا حساب دمو هم داره یا نه ؟ برای تریدرهای مبتدی پیشنهاد می کنید کدام یک از حساب های بروکر اوربکس رو پیشنهاد میدید؟ آیا استفاده از بروکر اوربکس به پیشرفت معامله گران مبتدی کمک میکنه؟ ممنون میشم کمکم کنید

    • سلام و عرض ادب به شما حساب استارتر، حساب حرفه ای و حساب فوق پیشرفته حساب های بروکر اوربکس هستند. هر سه مدل حساب معاملاتی بروکر اوربکس را می‌توانید به صورت مجازی و دمو ایجاد کنید. یعنی شما می‌توانید بدون پرداخت پول و برای مرحله تست کردن. هر کدام از این حساب‌ها را ایجاد کرده و در بازار واقعی مدل کارکرد آن حساب را تست کنید بدون اینکه بخواهید ریسک استفاده از پول واقعی را داشته باشید. این مدل حساب مجازی برای کسب تجربه معامله گران مبتدی بسیار مناسبه و کارشناسان ایران ریبیت استفاده از این حساب را به کاربران مبتدی پیشنهاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *