ماشین حساب محاسبه دراودان

تبلیغات

ماشین حساب محاسبه دراودان

به بیشترین کاهش میزان سرمایه نسبت به بالاترین دارایی یک معامله‌گر دراودان گفته می‌شود، که از طریق ماشین حساب ویژه دراودان می‌توان آن را محاسبه کرد. دراودان در موارد زیادی اهمیت دارد، در ربات‌های معامله‌گر، در حساب‌های پراپ و حساب‌های شخصی که می‌خواهید مدیریت مالی آن را انجام دهید مهم است که دراودان رخ داده یا میزان دراودانی که ممکن است در یک روز طی یک سری معاملات ضرر ده رخ دهد را محاسبه کنید. این کار را به سرعت می‌توانید از طریق ماشین حساب انجام دهید.

دراودان چیست؟

احتمالاً در مباحث مدیریت مالی خود نام دراودان را شنیده باشید و دیده‌اید که تا چه میزان روی آن تاکید می‌شود. دراودان به میزان افت سرمایه نسب به بالاترین میزان دارایی گفته می‌شود. فرض کنید امروز 1000 دلار سرمایه داشته‌اید که طی یک معامله‌ای به 1200 دلار رسیده، اما بعد از چند یا یک معامله به صورت شناور به 700 دلار رسیده و ممکن است دوباره به سود برگردد. این فاصله 1200 دلار که بیشترین میزان و 700 دلار که کمترین میزان بوده است را به درصد اگر حساب کنیم میزان افت حساب یا دراودان به دست می‌آید. برای درک مفهومی دراودان می‌توانید به تصویر زیر نگاه کنید.

دراودان چیست؟
احتمالاً در مباحث مدیریت مالی خود نام دراودان را شنیده باشید و دیده‌اید که تا چه میزان روی آن تاکید می‌شود.

ماشین حساب دراودان کمک می‌کند تا شما بتوانید فرایند میزان دراودان در گذشته یا در آینده را بر اساس معاملات خود به دست بیاورید. مثلاً اگر می‌خواهید 10 معامله انجام دهید و هر معامله قرار است 1% حد ضرر داشته باشد، می‌توانید پیش‌بینی کنید که ضررهای متوالی شما نسب به بالانس اولیه، چه میزان دراودان ایجاد خواهد کرد.

ماشین حساب دراودان؟

از آنجا که به دست آوردن میزان دراودان برای مدیریت مالی یک مسئله مهم است، شما برای این کار کافی است از یک ماشین حساب دراودان استفاده کنید. برای این کار مقدار بالانس اولیه، ضررهای متوالی و میزان ضرر در هر معامله را به درصد وارد کنید تا میزان مانده پایان دوره و ضرر کل را به درصد به دست بیاورید.

ماشین حساب دراودان؟
از آنجا که به دست آوردن میزان دراودان برای مدیریت مالی یک مسئله مهم است، شما برای این کار کافی است از یک ماشین حساب دراودان استفاده کنید.

برای استفاده از دیگر ماشین حساب های فارکس روی لینک کلیک کنید.

آنچه در مقاله ماشین حساب دراودان خواندیم:

دراودان به میزان افت سرمایه یک حساب در طول یک دوره چه روزانه باشد چه ماهانه گفته می‌شود. به طور کلی میزان افت از بالاترین صعودی که به صورت قطعی یا شناور در حساب دیده شده، نسب به افت حساب یعنی کمترین میزانی که به صورت شناور یا قطعی به خود دیده است را دراودان می‌گویند. دراودان در مدیریت مالی بخصوص برای ربات‌ها و همچنین حساب‌های پراپ و معاملاتی که در طول یک روز انجام می‌دهید نقش اساسی دارد.

تبلیغات