5/5 - (2 امتیاز)

نحوه ترید اسکالپ

اسکالپینگ یک روش معاملاتی مورد استفاده در بازارهای مالی است که برای انجام معاملات سریع برای کسب سود عمل می‌کند. این روش به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که مدت زمان کوتاهی در بازار حضور داشته و نتایج معاملات خود را به سرعت مشاهده کند. اسکالپینگ عمدتا در بازارهایی که نقدینگی بالایی دارند، مانند بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، موثر است. در ادامه، به نحوه ترید اسکالپ پرداخته خواهد شد.

اسکلپ

اسکالپ تریدینگ چیست؟

یکی از روش‌های معروف تریدینگ در بازارهای مالی، که علاقه‌مندان برای نوسا‌ن‌گیری از آن استفاده می‌کنند، روش اسکالپینگ است. در این روش، تریدر از نوسانات کوچک بازار استفاده و زمان کمتری را در بازار صرف می‌کند. این روش به ویژه برای افرادی که صبر کمی دارند، مناسب است. به تریدری که از استراتژی اسکالپ تریدینگ استفاده می‌کنند، اسکالپر می‌گویند. معمولا، اسکالپرها چند ویژگی مشترک دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • از تجربه هیجان‌انگیز لذت می‌برند؛
  • توانایی تصمیم‌گیری سریع را در لحظات حیاتی دارند؛
  • قادرند زمان زیادی را پشت مانیتور صرف بررسی نمودارها کنند.
اسکالپ تریدینگ چیست؟
یکی از روش‌های معروف تریدینگ در بازارهای مالی، که علاقه‌مندان برای نوسا‌ن‌گیری از آن استفاده می‌کنند، روش اسکالپینگ است.

برای مطالعه بیشتر راجب اسکالپ چیست؟ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

استراتژی های اسکالپ تریدینگ در فارکس

مانند دیگر استراتژی‌ها در سبک‌های مختلف، در اسکالپ تریدینگ نیز انواع متفاوتی وجود دارد که درک ساده‌ترین استراتژی‌ها، به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌ خود را راحت‌تر بگیرید. در ادامه، به ساده‌ترین روش‌های اسکالپینگ می‌پردازیم:

  1. الگوریتم تریدینگ؛
  2. اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic Oscillator)؛
  3. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)؛
  4. حمایت و مقاومت (Support and Resistance).

الگوریتم تریدینگ

یکی از روش‌های اسکالپ، استفاده از الگوریتم تریدینگ است. این الگوریتم با استفاده از هوش مصنوعی بدون دخالت انسانی، معاملات متعددی را در بازار انجام می‌دهد. اگر علاقه‌مند به ترید با هوش مصنوعی هستید مقاله هوش مصنوعی برای ترید ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

الگوریتم تریدینگ
یکی از روش‌های اسکالپ، استفاده از الگوریتم تریدینگ است.

این روش توسط معامله‌گرانی که استراتژی‌ سودده خود را به صورت کد تبدیل کرده‌اند درست شده است و ربات معامله‌گر مطابق با این استراتژی‌ها عمل می‌کند.

اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic Oscillator)

استفاده از اسیلاتور استوکاستیک یکی از روش‌های اسکالپینگ است. این اسیلاتور با استفاده از قیمت و حجم معاملات یک دارایی عمل می‌کند. در استوکاستیک، معمولا می‌توانیم حرکات بزرگ بازار را شناسایی کنیم. به عنوان مثال، وقتی خط %K از خط %D بالاتر قرار دارد و از سطح 20 بالاتر باشد، نشان‌دهنده فرصت خرید است.

اسیلاتور استوکاستیک
استفاده از اسیلاتور استوکاستیک یکی از روش‌های اسکالپینگ است.

برای مطالعه بیشتر راجب بهترین اندیکاتور برای اسکالپ کلیک کنید.

اسکالپینگ یک روش معاملاتی مورد استفاده در بازارهای مالی است که برای انجام معاملات سریع برای کسب سود عمل می‌کند.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص قدرت نسبی (RSI) یکی از محبوب‌ترین اندیکاتورها برای اسکالپینگ در بازار است. کار با این اندیکاتور بسیار راحت و ساده است و بسیاری از افراد تازه‌کار از آن استفاده می‌کنند.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی
شاخص قدرت نسبی (RSI) یکی از محبوب‌ترین اندیکاتورها برای اسکالپینگ در بازار است.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

به عنوان مثال، وقتی RSI بالاتر از ۷۰ قرار دارد، نشان‌دهنده این است که قیمت دارایی به میزان زیادی افزایش یافته و احتمال شروع نزول قیمت وجود دارد. از طرف دیگر، وقتی RSI پایین‌تر از ۳۰ قرار داشته باشد، نشان‌دهنده این است که دارایی به میزان زیادی کاهش یافته و احتمال شروع صعود قیمت وجود دارد.

حمایت و مقاومت (Support and Resistance)

سطوح حمایت و مقاومت یکی از مهم‌ترین دلایل برگشت قیمت در بازار هستند. Support and Resistance به سطوحی گفته می‌شود که قیمت یکبار به آن برخورد کرده و در دفعات بعدی نیز به آن واکنش نشان داده است. 

حمایت و مقاومت (Support and Resistance)
سطوح حمایت و مقاومت یکی از مهم‌ترین دلایل برگشت قیمت در بازار هستند.

این سطوح برای ما ارزش زیادی دارند، زیرا بیشترین برگشت قیمتی در بازار از این سطوح اتفاق می‌افتد.

نکاتی که اسکالپر ها باید به آن توجه کنند

اسکالپ تریدینگ همانند دیگر سبک‌های موجود در بازارهای مالی، دارای نکات مهمی است که با رعایت صحیح آن‌ها می‌توان به سود در بازار مالی برسیم. در ادامه، به چند نکته اساسی این روش می‌پردازیم.

توجه به اسپرد و کمسیون دریافتی

اسکالپرها ممکن است روزانه بین ۵ تا ۱۰۰ پوزیشن باز کنند. به همین دلیل، برای هر پوزیشن که باز می‌کنند، مقداری کمیسیون و اسپرد پرداخت می‌کنند. بنابراین، تریدر باید توجه کند که اگر هزینه اسپرد و کمیسیون از میزان سود او کسر شود، هنوز هم سودی برای خودش باقی بماند.

انتخاب صحیح لوریج

در روش اسکالپ تریدینگ، به دلیل سرعت بالا، تصمیم‌گیری درباره ورود به یک پوزیشن یا عدم ورود به ممکن است که به چالش کشیده شوید. بنابراین، انتخاب صحیح لوریج برای هر پوزیشن اهمیت بسیار زیادی دارد.

پیگیری اخبار اقتصادی

ممکن است تصمیم داشته باشید وارد یک پوزیشن شوید، اما در همان لحظه‌ای که وارد می‌شوید، خبری منتشر می‌شود که احتمالا باعث می‌شود قیمت به خلاف جهت انتظاری شما حرکت کند. این خبر می‌تواند محرکی برای تغییر قیمت باشد، بنابراین قبل از ورود به هر پوزیشن، باید اخبار مرتبط با نمادی که قصد معامله روی آن را دارید، را بررسی کرده تا از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

آنچه در مقاله نحوه ترید اسکلپ خواندیم:

در این مقاله به روش صحیح اجرای اسکالپ پرداختیم و تاکید کردیم که هرچه استراتژی ما ساده‌تر باشد، کار با این روش برایمان آسان‌تر است. همچنین به برسی نکات مهم در استفاده از اسکالپ پرداختیم و گفتیم که این نکات می‌تواند سوددهی ما در بازار را بهبود بخشد.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

سوالات متداول
چه نکاتی باید در اسکالپ تریدینگ مدنظر قرار گیرد؟

برای موفقیت در اسکالپ تریدینگ، توجه به نکاتی مانند اسپرد و کمیسیون دریافتی، انتخاب صحیح اهرم و پیگیری اخبار اقتصادی ضروری است.

چرا اسکالپینگ در بازارهایی مانند فارکس و کریپتو موثر است؟

اسکالپینگ به دلیل نقدینگی بالا و نوسانات فراوان در بازارهایی مانند فارکس و کریپتو، بسیار مفید است.

چرا حمایت و مقاومت در اسکالپ تریدینگ اهمیت دارد؟

سطوح حمایت و مقاومت به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل برگشت قیمت در بازارها شناخته می‌شوند، و برای موفقیت در اسکالپ تریدینگ، شناخت این سطوح از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *