5/5 - (1 امتیاز)

چه بروکرهایی اسپرد صفر دارند؟

یکی از مهم‌ترین وظایف هر شخص در هر تخصصی، بهینه‌تر و به صرفه‌تر کردن مسیر حرفه‌ای خود است. انتخاب بروکر با اسپرد صفر جزو انتخاب‌هایی است که یک تریدر می‌‌تواند برای به‌صرفه‌تر کردن مسیر معاملاتی خود انجام دهد. در این مقاله تلاش شده است تا با بروکرهای دنیای فارکس با اسپرد صفر یا بروکرهای بدون اسپرد آشنا شوید تا بتوانید کمترین هزینه‌های معاملاتی را بپردازید.

بروکرهای با اسپرد صفر

امروزه تریدرهای حرفه‌ای برای به‌صرفه‌تر کردن مسیر معاملاتی خود قبل از هرکاری، تمامی بروکرها را بررسی می‌کنند تا برای شروع سرمایه گذاری کمترین هزینه‌های معاملاتی را بپردازند.

بروکرهای با اسپرد صفر
یکی از مهم‌ترین وظایف هر شخص در هر تخصصی، بهینه‌تر و به صرفه‌تر کردن مسیر حرفه‌ای خود است.

بروکرهایی که اسپرد صفر دارند را در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد.

اسپرد معاملات چیست؟

اسپرد یا Spread در بازار فارکس به فاصله‌ی میان قیمت خرید (Bid) و قیمت فروش (Ask) یک جفت ارز گفته می‌شود. این فاصله توسط بروکر تعیین شده و به عنوان مبلغی که تریدر برای ورود به یک معامله باید پرداخت کند، محاسبه می‌شود. اسپرد به عنوان هزینه‌ای برای تریدرها در نظر گرفته می‌شود و تریدرها معمولاً تلاش می‌کنند بروکری را پیدا کنند که اسپرد کمتری داشته باشد. برای بررسی کمترین اسپرد در بروکر ها مقاله چه بروکرهایی کمترین میزان اسپرد را دارند؟ را مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بروکر با اسپرد صفر

بروکر با اسپرد صفر یا Zero Spread Broker بروکری است که اسپرد را صفر یا به مقدار بسیار کمی برای معامله‌گران تعیین می‌کند. این نوع بروکرها اغلب به این صورت عمل می‌کنند که به جای دریافت اسپرد به عنوان هزینه هر معامله، هزینه‌های خود را از طریق کمیسیون یا هزینه‌های دیگری که از تریدرها دریافت می‌کنند، تأمین می‌کنند. با این روش، تریدرها می‌توانند بدون اسپرد، معاملات خود را انجام دهند. بروکرهای با اسپرد صفر معمولاً به عنوان استراتژی بازاریابی خود از این ویژگی استفاده می‌کنند تا بیشترین تعداد تریدرها را برای انجام معاملات در بروکر خود جذب کنند.

به طور معمول بروکرهایی که از روش اجرایی ECN/STP پشتیبانی می‌کنند، کمترین اسپرد را دارند. هر بروکری که حساب‌هایی داشته باشد که سفارشات شما را به تامین‌کننده نقدینگی ارجاع دهد، می‌تواند اسپرد بسیار کمی را به شما ارائه دهد. اگر راجب این نوع بروکر اطلاعاتی ندارید توصیه میکنیم مقاله انواع بروکرها را مطالعه کنید.

بروکر با اسپرد صفر
بروکر با اسپرد صفر یا Zero Spread Broker بروکری است که اسپرد را صفر یا به مقدار بسیار کمی برای معامله‌گران تعیین می‌کند.

این نوع حساب‌ها را می‌توانید با نام‌های زیر در بروکرها پیدا کنید:

 • حساب ECN؛
 • حساب ECN Pro؛
 • حساب Zero؛
 • حساب Raw.

لازم به ذکر است که در این حالت، بروکرها ممکن است هزینه‌های دیگری مانند کمیسیون بالاتری از تریدرها دریافت کنند. همچنین، احتمال وجود اسپرد متغیر در برخی شرایط بازار وجود دارد که ممکن است به صورت گذرا از صفر به مقدار مشخصی در معاملات افزایش یابد. برای مشاهده بروکرهایی که کمیسیون ندارند میتوانید به مقاله بروکرهای بدون کمیسیون مراجعه کنید.

معرفی بروکرهای با اسپرد صفر

در ادامه بروکرهای با اسپرد صفر معرفی می‌شوند. این بروکرها در برخی از حساب‌های خود کمترین میزان اسپرد را در نظر گرفته‌اند که به صورت مجزا این بروکرها را به شما معرفی خواهیم کرد:

 1. بروکر ارانته؛
 2. بروکر HYCM؛
 3. بروکر Forex Chif؛
 4. بروکر آلپاری؛
 5. بروکر فیبوگروپ؛
 6. بروکر آمارکتس؛
 7. بروکر لایت فایننس؛
 8. بروکر اوربکس؛
 9. بروکر تریدرز وی؛
 10. بروکر NordFx.

در ادامه به‌صورت کامل به بررسی بروکرهایی که اسپرد صفر دارند، می‌پردازیم:

بروکر ارانته

حرفه‌ای‌ترین حساب بروکر ارانته Tailor Made است که آن را می‌توانید با 15000 دلار ایجاد کنید. اسپرد بروکر ارانته این حساب از 0.0 شروع می‌شود و کمیسیون آن 3 دلار به ازای هر لات است. حداکثر سفارش در این حساب بی‌نهایت است و استاپ اوت آن 20% است و کال مارجین آن 100% است.

بروکر HYCM

حساب Raw بروکر اچ وای سی ام دارای اسپرد‌های خام است که از 0.1 شروع می‌شود و برای ایجاد آن باید 200 دلار واریزی داشته باشید. این حساب که بهترین حساب این بروکر است دارای 4 دلار کمیسیون برای 1 لات معامله است. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر اچ وای سی ام را مطالعه کنید.

بروکر فارکس چیف

حساب دایرکت اف ایکس بروکر فارکس چیف را می‌توانید با 10 دلار واریزی ایجاد کنید، لوریج این حساب تا 1:1000 قابل افزایش است و مدل اجرای دستورات به صورت Market Execution است. اسپرد این حساب به صورت کاملاً شناور از 0 پیپ شروع می‌شود و ریکوت ندارد. این حساب شامل کمیسیون نمی‌شود و استاپ اوت این حساب 30% است. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر فارکس چیف را مطالعه کنید.

بروکر آلپاری

کارگزاری آلپاری دو نوع حساب ECN را ارائه می‌دهد که دارای اسپرد صفر است. این حساب‌ها بهترین انتخاب برای معامله‌گران حرفه‌ای و افرادی هستند که معاملاتی با حجم بالا انجام می‌دهند. البته حساب ECN پلتفرم متاتریدر 5 در بروکر آلپاری دارای حداقل سپرده بیشتری است. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر آلپاری را مطالعه کنید.

بروکر فیبوگروپ

در بروکر 3 حساب معاملاتی دارای اسپرد صفر می‌باشند که این سه حساب فیبوگروپ شامل:

حساب MT4 NDD

برای ایجاد این حساب روی متاتریدر ۴ به پرداخت ۵۰ دلار نیاز دارید. اسپرد این حساب از ۰ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود و کمیسیون آن ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله است. نهایت لوریج برای این حساب ۱:۴۰۰ است و در این حساب محدودیتی برای باز بودن تعداد پوزیشن ندارید.

حساب cTrader NDD

حساب cTrader هم فقط روی پلتفرم سی تریدر ایجاد می‌شود و فناوری اجرای اوردر آن NDD است. برای ایجاد این حساب باید ۵۰ دلار واریز کنید، اسپرد این حساب از ۰ پیپ شروع می‌شود، اما کمیسیونش ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله است. لوریج این حساب ۱:۴۰۰ است و استاپ اوت آن ۲۰% است. اگر حساب سی تریدر ایجاد کنید نمی‌توانید آن را به صورت مدیر پم به سرمایه‌گذاران نشان دهید.

حساب Mt5 NDD

تنها حسابی که روی متاتریدر ۵ می‌توانید در بروکر فیبوگروپ داشته باشید همین حساب MT5 NDD است که با ۵۰ دلار واریزی می‌توانید آن را ایجاد کنید. روش اجرای معاملات این حساب NDD است و اسپرد آن از ۰ پیپ شروع می‌شود، اما کمیسیون این حساب ۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله است. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر فیبوگروپ را مطالعه کنید.

بروکر آمارکتس

حساب ECN حسابی مناسب برای تریدرهای حرفه‌ای بازار فارکس است که معاملاتی در حجم بالا انجام می‌دهند. شما می‌توانید این حساب را با حداقل سرمایه 200 دلار در آمارکتس ایجاد کنید. اسپرد بروکر آمارکتس در این حساب کاملاً شناور است از صفر پیپ محاسبه می‌شود. این حساب همچنین دارای کمیسیون 2.5 دلار برای هر لات معامله است.

به طور معمول بروکرهایی که از روش اجرایی ECN/STP پشتیبانی می‌کنند، کمترین اسپرد را دارند.

بروکر لایت فایننس

حداقل سپرده برای افتتاح حساب ECN در لایت فایننس، 50 دلار است. طبق اطلاعات این بروکر این حساب با اسپرد صفر است. حساب ECN مناسب تریدرهای حرفه‌ای و افرادی است. البته در مقابل باید به ازای هر لات معامله تا 5 دلار (بسته به نوع نماد معاملاتی) به‌عنوان کمیسیون معامله پرداخت کنید. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر لایت فایننس را مطالعه کنید.

بروکر اوربکس

این بروکر نیز 2 حساب معاملاتی اسپرد صفر دارد، در ادامه اسپرد بروکر اوربکس را در این حساب‌ها بررسی خواهیم کرد:

حساب حرفه‌ای Premium

حساب حرفه‌ای بروکر اوربکس را می‌توانید با 300 دلار واریزی ایجاد کنید. اسپرد این حساب هم شناور است و از 0 پیپ شروع می‌شود. همچنین این حساب شامل کمیسیون نمی‌شود. حداکثر اهرم آن 1:500 است و نوع اجرای معاملات NDD است.

حساب فوق پیشرفته Ultimate

بهترین حساب بروکر اوربکس حساب فوق پیشرفته است که برای ایجاد آن باید 25000 دلار پول در حساب خود داشته باشید. این حساب اسپرد شناوری از 0 پیپ دارد و میزان کمیسیون آن 5 دلار است. نوع اجرای معاملات NDD است و شما به وبینارهای اختصاصی و آموزشی این بروکر نیز به صورت رایگان دعوت خواهید شد.

بروکر تریدرز وی

بروکر تریدرز وی سه حساب معاملاتی با اسپرد صفر دارد که شامل مورد زیر است:

حساب متاتریدر 4 ECN

این حساب ECN ویژه متاتریدر 4 است و برای ایجاد آن باید حتماً 10 دلار پول اولیه را واریز نمایید. به نوشته خود بروکر تریدرز وی، اسپرد بروکر تریدرز وی در این حساب کاملاً شناور است و حتی ممکن است از 0 پیپ نیز شروع شود. کسانی که اسکلپر هستند می‌توانند از این حساب برای معاملات کوتاه و سریع خود استفاده کنند. در این حساب امکان تریدر کردن ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

حساب متاتریدر 5 ECN

حساب متاتریدر 5 نیز به صورت ECN وجود دارد که اسپرد آن شناور است و می‌توانید اهرم آن را تا 1:1000 نیز تعیین کنید در این حساب همه نمادهای معاملاتی قابل ارائه در بروکر تریدرز وی را می‌توانید معامله کنید.

حساب Ct ECN

برای اینکه با پلتفرم سی تریدر بتوانید معامله کنید باید از حساب CT ECN بروکر TradersWay استفاده کنید. اسپرد این حساب از 0 پیپ شروع می‌شود و برای ایجاد آن باید 10 دلار واریزی داشته باشید. اهرم معاملاتی این حساب را می‌توانید تا 1:500 تعیین کنید.

بروکر NordFx

این بروکر در زمینه بازار فارکس از سال 2008 به بعد فعالیت خود را آغاز کرده است و در طی حدود 15 سال توانسته جوایز بین‌المللی مهمی در این حوزه را به دست آورد.

حساب Zero یکی از حساب‌های جذاب ارائه شده توسط بروکر نورد اف ایکس، به‌خصوص برای اسکالپرها، است. برای ایجاد این حساب، نیاز به واریز 500 دلار دارید و اسپرد آن از 0 پیپ آغاز می‌شود. در این حساب، حداکثر اهرم معاملاتی تا 1:1000 است و دقت قیمت تا 5 رقم اعشار نشان داده می‌شود. همچنین، معاملات در حساب Zero با کمیسیونی همراه است که این کمیسیون به ازای هر معامله 0.0035 است. برای بررسی اسپرد بقیه حساب‌های این بروکر مقاله اسپرد بروکر نورد اف ایکس  را مطالعه کنید.

آنچه در مقاله بروکر های بدون اسپرد خواندیم:

در ابتدای این مقاله، درباره مفاهیم پایه‌ای خواندیم، اینکه اسپرد چیست و در بروکر ها به چه دلیلی استفاده می‌شود و از چه جهت برای معامله‌گران از اهمیت برخوردار است. در ادامه نیز به بررسی آن دسته از حساب‌های بروکرها پرداختیم که اسپرد صفر داشتند.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

سوالات متداول
اسپرد چیست؟

اسپرد یا Spread در بازار فارکس به فاصله‌ی میان قیمت خرید (Bid) و قیمت فروش (Ask) یک جفت ارز گفته می‌شود.

بروکر زیرو اسپرد یعنی چه؟

بروکر با اسپرد صفر یا Zero Spread Broker بروکری است که اسپرد را صفر یا به مقدار بسیار کمی برای معامله‌گران تعیین می‌کند.

کدام دسته از حساب های در فارکس اسپرد کمتری دارند؟

حساب ECN؛ حساب ECN Pro؛ حساب Zero؛ حساب Raw؛ حساب Prime.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *