ماشین حساب محاسبه لات طلا

تبلیغات

ماشین حساب محاسبه لات طلا

محاسبه لات طلا (LOT) یا همان حجمی که می‌خواهید وارد یک معامله در نماد طلا کنید، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تعیین جزئیات و مدیریت مالی در هر معامله است. کاربران حرفه‌ای معمولاً برای محاسبه میزان حجم معاملاتی که باید وارد یک ترید در نماد XAU/USD کنند از یک ماشین حساب آنلاین به نام “ماشین حساب محاسبه لات طلا” استفاده می‌کنند. ما در این مقاله روش کار کردن با این ماشین حساب را توضیح خواهیم داد. شما با استفاده از ماشین حساب پوزیشن سایز که یکی از ماشین حساب های فارکس سایت ایران ریبیت است، به‌ راحتی می‌توانید حجم معاملات ورودی خود را بر اساس یک مدیریت مالی و مدیریت ریسک صحیح محاسبه کنید.

روش استفاده از ماشین حساب محاسبه لات طلا

برای افرادی که به صورت دقیق مدیریت مالی معاملاتشان را انجام می‌دهند، مهم است که روی حجم وارد شده در معاملات بر اساس حد ضرر و حد سودی که می‌خواهند قرار دهند، بازنگری داشته باشند و بتوانند بهترین تصمیم را درباره انتخاب اندازه حجم انجام دهند. بهترین و سریع‌ترین روش ممکن برای این کار استفاده از ماشین حساب محاسبه لات است که معمولاً به صورت آنلاین در بیشتر وب‌سایت‌ها و کارگزاری‌ها وجود دارد و نمونه آن را در زیر مشاهده می‌کنید.

برای استفاده از ماشین حساب لات طلا می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای محاسبه لات با این ماشین حساب باید فیلدهای مشخص‌شده را یکی‌یکی پر کنید که ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهیم کرد:

  • Instrument: در اینجا نماد را روی XAU/USD بگذارید.
  • Deposit Currency: برای تعیین ارز پایه حساب معاملاتی شماست.
  • Risk: درصد ریسکی که می‌خواهید در این معامله تحمل کنید را وارد نمایید.
  • Balance Account: میزان بالانس یا دارایی حال حاضر اکانت خود را بنویسید.
  • Stop Loss: حد ضرر خود را به پیپ یا براساس قیمت وارد کنید.
  • Unit Of Lot: هر واحد لات که به صورت استاندارد در بروکرها 100.000 است را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این آیتم‌ها، دکمه محاسبه را بزنید.در نهایت ماشین حساب بر اساس دارایی، میزان ریسکی که قرار است تحمل کنید (بر اساس مدیریت مالی که انجام داده‌اید) و همچنین حد ضرری که تعیین کرده‌اید، مشخص می‌کند که چند لات باید در این معامله طلا وارد کنید. کل فرایند در حد چند ثانیه زمان خواهد برد و به بهترین شکل ممکن می‌توانید کاملاً دقیق میزان حجم ورودی هر معامله را تعیین کنید.

ماشین حساب لات یک سیستم خودکار است که با وارد کردن آیتم‌هایی چون میزان بالانس، میزان ریسک، حد ضرر، ارزش پیپ، ارز معاملاتی و … مشخص می‌کند که میزان حجم با توجه به مدیریت ریسکی که دارید باید وارد یک معامله کنید.

لات چیست؟

لات درواقع میزان حجمی است که برای هر معامله تعیین می‌کنید تا تریدر شما با آن حجم انجام شود. یک لات 1.00 برابر است با 100.000 هزار واحد از ارز پولی مدنظر شما. کمترین میزان لاتی که می‌توانید وارد کنید 0.01 لات است. در متاتریدر همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، اینجا می‌توانید میزان حجم (لات) را مشخص کنید. اگر دوست دارید بدانید هر لات طلا چقدر می‌شود مقاله یک لات طلا چقدر است؟ را مطالعه کنید.

آنچه در مقاله ماشین حساب لات طلا خواندیم:

همانطور که در طول این مقاله متوجه شدید، اگر بخواهید میزان لات و حجم ورودی به یک معامله طلا در نماد XAU/USD را محاسبه کنید، بهتر است از ماشین حساب لات طلا کمک بگیرید. این ماشین حساب کمک می کند تا براساس نیازها، میزان ریسک، مدیریت مالی و خواسته‌هایتان، میزان حجم منطقی برای ترید روی نماد طلا بر اساس حد سود و ضرری که تعیین کرده‌اید را به دست بیاورید.

تبلیغات