چگونه یک ترید موفق داشته باشیم؟

باید بدانید که داشتن ترید موفق یک شبه اتفاق نمی‌افتد و شما باید با نظم و انضباط، صبر، تمرین و تجربیات ثابت در طول زمان تریدهای موفق انجام دهید. برای یادگیری ترید موفق در فارکس (یا هر بازار مالی دیگری) باید زمان و انرژی را صرف کنید تا به یک معامله‌گر موفق تبدیل شوید. با این حال ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم چگونه یک ترید موفق داشته باشیم؟

چگونه یک ترید موفق داشته باشیم؟

مراحل ترید موفق

ترید موفق از 3 بخش تشکیل شده است: استراتژی، مدیریت پول و ریسک و ذهنیت معاملاتی. معامله‌گری که بر هر سه مورد فوق تسلط داشته باشید، می‌تواند ترید موفق و سودآوری داشته باشد. قبل از اینکه مراحل ترید موفق را بررسی کنیم مقاله فارکس مناسب چه کسانی است را مطالعه کنید.

مراحل ترید موفق
مراحل ایجاد یک چارچوب حیاتی برای موفقیت در بازار فارکس را بررسی می کنیم.

اگر می‌خواهید معاملات خود را سریع‌تر کنید و تریدهای شما موفق باشد مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. استراتژی معاملاتی داشته باشید؛
  2. بدانید که از معامله چه می خواهید؛
  3. مدیریت ریسک داشته باشید؛
  4. تایم فریم را بالا نگاه کنید؛
  5. نمودارها و قیمت ها را زیر نظر داشته باشید؛
  6. خودتان را باور کنید؛
  7. ژورنا معاملاتی ایجاد کنید؛
  8. خود را مدیریت کنید؛
  9. مثبت بیاندیشید؛
  10. منضبط باشید.

در ادامه هر یک از مراحل را به طور کامل بررسی می کنیم:

استراتژی معاملاتی داشته باشید

ترید موفق، نتیجه یک استراتژی قدرتمند است که قوانین ورود و خروج محکمی دارد. بقا و موفقیت در معامله‌گری در بازارهای مالی تنها در صورتی امکان‌پذیر است که دقیقاً بدانید در نمودارها به دنبال چه چیزی هستید و چگونه پوزیشن‌ها را هنگامی که به نفع یا مخالف شما هستند، مدیریت کنید.

بدانید که از معامله چه می‌خواهید

معامله‌گر موفق برنامه خود را دارد و آن را دنبال می‌کند. او قبل از اینکه حتی به ثبت سفارش در بازار فکر کند، باید بداند که کدام جفت ارز یا سهام را معامله خواهد کرد، در هر معامله‌ای که انجام می‌دهد چقدر ریسک می‌کند و روال معاملات روزانه او چیست!

مدیریت ریسک داشته باشید

برای یک معامله موفق باید ریسک را در هر معامله‌ای مدیریت کنید. بدون هیچ بهانه‌ای همیشه ریسک را محاسبه کنید و دستور توقف ضرر (Stop-Loss) را برای هر معامله تنظیم نمایید. یک معامله‌گر موفق می‌داند که استاپ لاس اصلا بد نیست و از او در برابر ریسک و قرار گرفتن در معرض خطر بیشتر محافظت می‌کند. این فاکتور، تفاوت بین قیمت ورودی و خروجی است، زمانی که پوزیشن‌ها ضررده هستند. برای کسب تجربه در بازار فارکس مقاله سایت برای تمرین ترید را مطالعه کنید و از سایت های معرفی شده در آن استفاده کنید.

تایم فریم بالا را نگاه کنید

برای موفقیت هرچه بیشتر در ترید هرگز از استفاده از تایم‌فریم‌های بالاتر غافل نشوید. تریدر موفق بر اساس تایم فریم‌های بالا وارد معامله می‌شود. در واقع مهم نیست که چه نوع سبک معاملاتی دارید، قبل از اینکه هر پوزیشنی را باز کنید، مهم است که از بازه‌های زمانی بالا در تجزیه و تحلیل خود استفاده کنید تا مسیر اصلی بازار و سطوح کلیدی را به عنوان مناطق حمایت و مقاومت درک کنید.

تایم فریم بالا را نگاه کنید
انتخاب تایم فریم بالا برای معاملات فارکس به موفقیت شما در بازار فارکس کمک می کند.

در صورتی که تایم‌فریم بالا حرکت بزرگ را تایید می‌کند، می‌توانید معامله خود را برای مدت طولانی‌تر باز بگذارید.

برای اینکه یک ترید موفق داشته باشید می بایست با یک برنامه دقیق و منظم معاملات خود را پیش ببرید و سه نکته اساسی موفیقت در فارکس یعنی: استراتژی، مدیریت پول و ریسک و ذهنیت معاملاتی را داشته باشید

نمودارها و قیمت‌ها را زیر نظر داشته باشید

برای اینکه ترید شما سودده باشد، همیشه روی نمودار و قیمت تمرکز کنید، زیرا اخبار تاثیرگذار، درست روی نمودار است. با این حال نباید تحلیل فاندامنتال را هم نادیده بگیرید.

خودتان را باور کنید

تریدر موفق به خود و سبک معاملات خود ایمان دارد. هنگامی که بر فرآیند معاملاتی خود مسلط شدید، همیشه فقط بر اساس تصمیمات خود معامله کنید. برای این کار، باید مدتی روی برنامه معاملاتی خود، تمرین کنید و ترید را با مهارت‌ها و عادت های خود تطبیق دهید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ژورنال معاملاتی ایجاد کنید

برای ترید موفق حتما برای خود ژورنال معاملاتی درست کنید. خواندن و بررسی این ژورنال کمک می‌کند تا هر معامله و تصمیمی را که می‌گیرید، بر اساس سوابق قبلی خود، انجام دهید، از تریدهای قبلی خود بیاموزید و معامله خود را بهبود بخشید.

خود را مدیریت کنید

صبر و حوصله را تمرین کنید و بکوشید که همواره منطقی باشید نه احساساتی. بدانید که شما هیچ تاثیری بر بازار ندارید. برای ترید موفق فقط روی چیزهایی تمرکز نمایید که می‌توانید کنترل کنید، مانند فرآیند معامله، تجزیه و تحلیل نمودارها و غیره.

مثبت بیاندیشید

دیدگاه مثبت به زندگی و ترید، بدون توجه به آنچه دیگران در مورد آن می‌گویند یا فکر می‌کنند، باعث می‌شود فقط اهداف خود را دنبال نمایید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

منضبط باشید

یک معامله گر موفق، همیشه نظم و انضباط و صبر را تمرین می‌کند، زیرا او می‌داند که این دو فاکتور تعیین می‌کنند که آیا او در ترید موفق خواهد بود یا خیر.

آنچه در مقاله چگونه یک ترید موفق داشته باشیم خواندیم:

در این مقاله با تمامی موارد اساسی که برای داشتن یک ترید موفق لازم است، آشنا شدیم. البته ترید موفق نتیجه صدها فارکتور مختلف است که در این مقاله گنجانده نشده است. اما به طور کلی باید بدانید که برای اینکه در تمامی بازارهای مالی موفق باشید باید در ابتدا حتما استراتژی درست، مدیریت ریسک و ذهنیت معاملاتی عالی داشته باشید.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *