5/5 - (4 امتیاز)

استاد محمد علی پورصمدی

آموزش‌های استاد محمد علی پورصمدی، باعث شد تا فصل نوینی در سیستم آموزشی معامله‌گری در بازار فارکس برای تریدرهای ایرانی گشوده شود. تا پیش از انتشار دوره آموزشی او، آنچه اساتید این فن آموزش می‌دادند، بر پایه استفاده از تحلیل تکنیکال بنا شده بود و کسانی که ادعای سطح بالاتری از آموزش را داشتند، نهایتا به آموزش امواج الیوت، فیبوناچی، الگوهای هارمونیک یا نهایتا سیستم ایچیموکو محدود می‌شدند.

دوره آموزشی استاد محمد علی پورصمدی

او در دوره آموزشی خود به سبک پرایس اکشن کلاسیک، برای درک عمیق‌تر هنرجو مثال‌های بسیار زیادی را به زبان بسیار ساده ارائه می‌کند به طوری که برای تمام آحاد شرکت‌کنندگان با هر سطح سواد و دانش از بازار فارکس قابل فهم است.

استاد محمد علی پورصمدی
استاد محمد علی پورصمدی با سبک خاص خود در نحوه معامله و استراتژی های منحصر به فرد در بازارهای معاملاتی ثابت کرده است که یک تریدر حرفه ای است و مثل بقیه اساتید فقط به فکر فروش دوره نیست.

محمد علی پورصمدی در دوره آموزشی خود به قواعد پرایس اکشن کاملا پایبند است و شما را با حقیقت و فواید استفاده از آن آشنا می‌کند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مزایا و معایب معاملات فارکس را مطالعه کنید.

استاد پورصمدی کیست؟

محمد علی پورصمدی یکی از اساتید بنام پرایس اکشن کلاسیک در ایران است که از سال ۹۹ شروع به آموزش سبک پرایس اکشن کرد و هم‌اکنون دوره آموزشی او مهم‌ترین دوره برای این سبک به شمار می‌رود.

حوزه فعالیت پورصمدی

استاد محمد علی پورصمدی از همان ابتدا که سبک پرایس اکشن کلاسیک را معرفی کرد و دانشجویان بسیاری را نیز آموزش داد، همچنان به این سبک وفادار ماند. او هم‌اکنون نیز به همان سبک در بازار فارکس به معامله‌گری می‌پردازد، اما ظاهرا دیگر دوره آموزشی برگزار نمی‌کند.

سبک کاری پورصمدی

استاد پورصمدی تنها فرد در زبان فارسی نیست که پرایس اکشن کلاسیک را آموزش می‌دهد، اما یکی از بهترین‌ اساتید در این زمینه است. سبک پرایس اکشن در میان تریدرهای جهانی فارکس از مقبولیت زیادی برخوردار است. پورصمدی نیز موفق شد تا این سبک را به خوبی فراگرفته و در ایران آموزش دهد. او حتی معتقد است: «با یادگیری همین سبک مطمئنا به سود مستمر می‌رسید و نیاز به هیچ مطلب اضافه‌ای نیست».

بیوگرافی استاد پورصمدی

از تاریخ تولد محمد علی پورصمدی و زندگی شخصی او اطلاعات دقیقی در دست نیست، با توجه به صحبت ها و دیدگاه های افراد در مورد او، می توان پیش بینی کرد که او متولد نیمه دوم دهه ۶۰ شمسی است. او در سال ۸۸-۸۹ که دانشجوی رشته برق الکترونیک بود، بورس ایران را به صورت سطحی و آماتور دنبال می‌کرد و اگرچه ایمان نداشت که در معامله‌گری موفق خواهد شد، اما برای کسب دانش و راز و رمز ترید، شروع به جستجو در اینترنت و یوتیوب کرد. برای این که بتواند از منابع خارجی استفاده کند، زبان انگلیسی را آموخت و سپس هر استراتژی را که از منابع انگلیسی می‌دید، سعی می‌کرد آن را روی نمودارهای بورس ایران پیاده‌سازی کند. با این حال، مشکلاتی از قبیل میزان نقدشوندگی، حجم سرمایه و یکطرفه بودن بازار باعث می‌شدند تا استراتژی‌های او کارایی لازم را نداشته باشند. مشکل پورصمدی این بود که هیچ منبع طبقه‌بندی شده‌ای وجود نداشت تا بتواند از ابتدا شروع کند.

دوره جامع پرایس اکشن پورصمدی
بر اساس گفته افراد شرکت کننده، در دوره جامع پرایس اکشن پورصمدی پرایس اکشن را بدون کم و کسر و جامع آموزش می بینید و پرایس اکشن را بصورت حرفه ای می آموزید.

برای این که بتواند بیشتر با مبانی بازار بورس آشنا شود از رشته برق به ICT تغییر رشته داد. در همین زمان با یک همکلاسی آشنا شد که مشغول یادگیری دانش معامله‌گری در بازارهای جهانی بود. در این هنگام بود که با بازار فارکس آشنا شد و روی این بازار تمرکز کرد. او پس از یک سال کنکاش در منابع خارجی، به مرور طرز استفاده از اندیکاتورها و اسیلاتورها، الیوت، هارمونیک، گن، ایچیموکو، پرایس اکشن کلاسیک و اکسپرت نویسی را یاد گرفت، اما به آنچه هنوز تسلط نداشت «مدیریت سرمایه» و « روانشناسی معامله‌گری» بود که باعث کال شدن حساب‌هایش می‌شد.

در سال ۹۵ که حدود ۷ سال از آغاز فعالیت او در بازار معاملاتی می‌گذشت، تصمیم گرفت فقط روی «پرایس اکشن حرفه‌ای»، «مدیریت سرمایه» و «روانشناسی معاملاتی» تمرکز کند و سایر چیزهایی را که در زمینه فارکس یاد گرفته بود، دور بریزد. سال ۹۶ تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کند، اما سربزنگاه، ترامپ قانون «منع ورود ایرانیان» را امضا کرد و پورصمدی که برای عزیمت به آمریکا به ارمنستان رفته بود، به ایران برگشت. خودش در این مورد می‌گوید: «بی‌شک مبارک‌ترین اتفاق زندگیم، ریجکت شدن از امریکا بود، چون آن اتفاق باعث شد تا ۸ ماه به طرز دیوانه‌واری روی استراتژی شخصی‌ام کار کرده و هر روز آن را بهینه‌تر کنم.»

پورصمدی معامله‌گری را از دیدگاه شخصی خود این‌طور تعریف می‌کند: «معامله‌گری یعنی تمرین و تمرین و تمرینِ خود را کنترل کردن از نظر روانی، در راستای تنها یک شاخه از اطلاعات فنی، یعنی پرایس اکشن بعلاوه مدیریت سرمایه». این استاد بزرگ بازار معامله‌گری فارکس، رمز اصلی موفقیت هر تریدر را یادگیری اصولی پرایس اکشن و مدیریت سرمایه می‌داند و بس!

استراتژی استاد پورصمدی

استراتژی‌ پورصمدی بر این مبنا است که قیمت در بازار همیشه در یک «چرخه» تکرار می‌شود که عبارت است از: «اسپایک، سپس تشکیل کانال و در آخر هم وضعیت رنج». از نظر پورصمدی اسپایک یعنی یک روند قوی یا بریک اوت. بنابراین، هرگاه شما یک اسپایک یا یک روند پرشتاب و قدرتمند را در بازار مشاهده کردید، پس از آن می‌توانید منتظر تشکیل کانال باشید و سپس قیمت به حالت رنج در می‌آید. اکنون، شما با شناخت دقیق این چرخه، در هر زمانی که چارت را باز کنید، می‌توانید ببینید که قیمت در کدام بخش آن چرخه قرار دارد و سپس قادر خواهید بود تا با احتمال بالا، رفتار بعدی قیمت را حدس بزنید که چه اتفاق خواهد افتاد. حال با توجه به وضعیت کلی حاکم بر قیمت، باید نقاط دقیق ورود و خروج خود را مشخص کنید.

راه ارتباطی استاد پورصمدی

محمد علی پورصمدی استاد بلندآوازه سبک پرایس اکشن کلاسیک، خیلی در شبکه‌های اجتماعی فعال نیست. به خصوص پس از این که وب‌سایت‌های بسیاری دوره آموزشی او را بدون اجازه منتشر کردند باعث سرخوردگی او از آموزش شد.

با این حال، به تازگی و هرچند وقت یک‌بار در تلگرام، یوتیوب و همچنین اینستاگرام پست‌های آموزشی قرار می‌دهد. آن طور که از ویدیوهای او می‌توان پی‌برد، او در ترکیه اقامت دارد.

رزومه استاد پورصمدی

استاد محمد علی پورصمدی علاوه بر دوره آموزش جامع پرایس اکشن که بالغ بر ۵۴ جلسه ویدیویی است، ده‌ها ویدیوی آموزشی دیگر نیز به رایگان منتشر کرده است که هر کدام حاوی نکات آموزشی بسیار مهمی هستند که می‌توانند چراغ راه شما برای رسیدن به سود مستمر در بازار فارکس باشند.

آیا پورصمدی کلاهبردار است؟

پورصمدی یکی از بهترین اساتید سبک پرایس اکشن کلاسیک و همچنین از موفق‌ترین تریدرهای بازار فارکس است و تاکنون هیچ شکایتی از ایشون نشده است.

چرا دوره جامع معامله گری پورصمدی؟

پرایس اکشن کلاسیک پایه و اساس پرایس اکشن مدرن را تشکیل می‌دهد و کسانی که با این پرایس اکشن آشنایی داشته باشند خیلی سریع‌تر و زودتر در سایر سبک‌ها مانند ICT، RTM، عرضه و تقاضا یا اسمارت مانی موفق می‌شوند. محمد علی پورصمدی به روشی بسیار شیوا و روان مهم‌ترین نکات اساسی این سبک را آموزش می‌دهد. بدون تردید، هرچند که آموزش‌های پورصمدی برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق کفایت می‌کند، اما اگر اصرار به یادگیری سبک دیگری دارید، با یادگیری این دوره، بسیار سریعتر سبک‌های مدرن پرایس اکشن را یاد می‌گیرید.

آنچه در مقاله استاد محمد علی پورصمدی خواندیم:

محمد علی پورصمدی یکی از اساتید سبک پرایس اکشن کلاسیک به زبان فارسی است که نگاه بسیاری از تریدرهای ایرانی را نسبت به بازار فارکس تغییر داد. تا پیش از آموزش‌های پورصمدی، معامله‌گران ایرانی در چنبره‌ی تحلیل‌های تکنیکال گرفتار بودند و اکثرا هم در بازار فارکس بازنده می‌شدند، اما پورصمدی نگاه معامله‌گران به چارت قیمتی را تغییر داد و با آموزش پرایس اکشن کلاسیک راه را برای سود کردن مستمر تریدرهای ایرانی از بازار فارکس هموار کرد.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *