پروموشن و جوایز بروکرها

بروکرهای فارکس برای جذب کاربران اقدام به پرداخت جوایز نقدی و غیرنقدی مختلفی می‌کنند؛ مهم‌ترین این جوایز بونوس است که به دلایل مختلف از طرف کارگزاری به حساب معاملاتی کاربران واریز می‌شود. معمولاً بونوس‌ها قابل برداشت نیستند اما می‌توان در معاملات خود از آنها استفاده کرد و سود آنها را برداشت کرد. برای این موضوع می‌توانید از فهرست زیر، بروکر مورد نظر خود را انتخاب کنید و به صفحه اختصاصی آن بروید تا آخرین تغییرات در بونوس بروکر را مشاهده کنید.

پروموشن بروکر آلپاری

بروکر آلپاری در طول سال جوایز فراوانی را تحت عنوان پروموشن‌ها و مسابقات مختلف به کاربرانش اهدا می‌کند.

پروموشن بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس بیشترین بونوس را برای ثبت نام به مخاطبان خود اهدا می‌کند. بونوس‌های این بروکر نقدی و غیر نقدی است.

پروموشن بروکر لایت فایننس

بروکر لایت فایننس علاوه بر بونوس خوش‌آمد گویی، تا 30% از مبلغ واریزی را به عنوان بونوس به شما پرداخت خواهد کرد..

پروموشن بروکر STP

بروکر اس تی پی تریدینگ در پروموشن جدید خود، روی حساب‌های ECN این بروکر، 60 درصد تخفیف قرار داده است.

پروموشن بروکر اوتت

با چالش طلای 24 عیار بروکر اوتت مارکتس، می‌توانید علاوه بر دریافت بونوس، برنده شمش طلای 24 عیار شوید

پروموشن بروکر فیبوگروپ

فیبوگروپ معمولاً بیشتر بونوس های خود را بر اساس میزان حجم معاملاتی کاربران به صورت بونوس قابل معامله به آن‌ها پرداخت می‌کند.

پروموشن بروکر کپیتال اکستند

پروموشن بروکر کپیتال اکستند بیشتر به صورت پول قابل معامله و قابل ضرر روی حساب معاملاتی کاربران اضافه می‌شود.

پروموشن بروکر ارانته

بروکر ارانته بونوس‌های قابل برداشت زیادی به کاربران ارائه می‌کند که اکثر آن‌ها بر اساس میزان حجم معاملاتی و میزان واریزی به حساب است

پروموشن بروکر آی اف سی مارکتس

به محض ثبت نام در ای اف سی مارکتس، بونوس خوش‌آمد گویی به حساب شما واریز خواهد شد. همچنین مسابقات مختلفی در این بروکر برگزار می‌شود

پروموشن بروکر اینگات

بروکر اینگات برای هر 100 دلار واریز درصدی بونوس قابل معامله به حساب شما اضافه خواهد کرد.

پروموشن بروکر اف ایکس چویس

تمرکز بروکر FxChoise روی پرداخت بونوس بابت روش‌های واریز وجه بخصوص با ارز دیجیتال است.

پروموشن بروکر فارکس چیف

بروکر فارکس چیف به کاربران خود در تاریخ‌های مختلف بونوس‌های تشویقی متفاوتی ارائه می‌کند که قابل معامله هستند.

پروموشن بروکر تریدرز وی

تمرکز بروکر تریدرز وی برای پرداخت بونوس های نقدی و غیر نقدی در قالب مسابقات مختلف است

پروموشن بروکر دلتا اف ایکس

بروکر دلتا اف ایکس بونوس‌هایی از 30 تا 100 دلار برای خوش‌آمد گویی و شارژ حساب به کاربران اهدا می‌کند.

پروموشن بروکر نورد اف ایکس

بروکر نورد اف ایکس علاوه بر بونوس های معمول، هرماه حداقل یک مسابقه برای واریز بونوس های بیشتر بین معامله گران برگزار می‌کند.

پروموشن بروکر اپوفایننس

اوپوفایننس در تاریخ‌های مختلف بونوس‌های متفاوتی ارائه می‌دهد اما بیشتر تمرکز آن در پرداخت 30% بونوس برای واریز پول به حساب است که آن را به صورت پول قابل معامله به حساب معاملاتی اضافه می‌کند.

پروموشن بروکر اچ وای سی ام

در بروکر اچ وای سی ام می‌توانید انواع مختلفی از بونوس ها را بر اساس میزان معاملات خود دریافت کنید.

پروموشن بروکر اوربکس

بروکر اوربکس امکان دریافت بونوس خوش‌آمد گویی، واریز و میزان معامله را به کاربران خود می‌دهد

بونوس در فارکس چیست؟

اگر وارد صفحات اول وب‌سایت کارگزاری‌ها شده باشید، حتماً با تبلیغات بونوس بروکرها روبه‌رو شده‌اید. احتمالاً سوالتان این است که بونوس در فارکس چیست؟ معمولاً کارگزاری‌ها برای جذب معامله‌گران جدید و همچنین پاداش وفاداری به معامله‌گران خود از این روش استفاده می‌کنند.
اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم که بونوس چیست؛ در واقع بونوس نوعی پاداش مالی است که کارگزاری‌های فارکس به دلایل مختلف به شما پرداخت می‌کنند. اما این بونوس فقط روی حساب معاملاتی شما اضافه می‌شود و می‌توانید با آن معامله کنید اما نمی‌توانید آن را برداشت کنید.
در واقع بونوس مبلغی به بالانس شما اضافه می‌کند؛ شما می‌توانید با این پول معامله کنید و اجازه ضرر کردن را روی بیشتر بونوس‌ها دارید. هنگامی که سود کنید، می‌توانید سود آن را برداشت کنید.

انواع بونوس بروکر ها

کارگزاری‌ها معمولاً بونوس‌های مختلفی را با مبالغ متفاوت به کاربران خود ارائه می‌دهند. این بونوس‌ها ویژگی‌های متفاوتی می‌توانند نسبت به هر کاربر و یکدیگر داشته باشند. برای اینکه بهتر با انواع مختلف بونوس آشنا شوید مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

  • بونوس ورود 
  • بونوس قابل معامله
  • بونوس قابل برداشت
  • بونوس غیر نقدی
  •  کش بک یا ریبیت

به طور کلی بونوس‌ در این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرند اما میزان بونوس و نوع استفاده از آنها ممکن است در کارگزاری‌های مختلف متفاوت باشد.

بونوس ورود یا بونوس رایگان

بونوس رایگان یا ورود به بونوس‌هایی گفته می‌شود که کارگزاری به افرادی که تازه در بروکر افتتاح حساب کنند می‌دهد. دقت کنید که این بونوس قبل از اینکه شما حتی پولی در حساب معاملاتی خود واریز کنید به شما تعلق می‌گیرد. معمولاً بیشتر افراد از بونوس رایگان برای تست کردن حساب واقعی بروکرها استفاده می‌کنند. معمولاً بونوس رایگان قابل برداشت نیست و فقط می‌توانید با آن معامله کنید. برای مشاهده بروکرهایی که بونوس خوش آمد گویی دارند به مقاله آن مراجعه کنید.

بونوس قابل معامله

بونوس قابل معامله در واقع یکی از بهترین نوع‌های بونوس است که مبلغ آن روی حساب معاملاتی شما اضافه می‌شود و می‌توانید با آن ترید کنید. این بونوس‌ها قابل ضرر هستند، یعنی می‌توانند بخشی از ضررهای شما را پوشش بدهند. معمولاً بروکرها این بونوس را به کاربرانی می‌دهند که حساب خود را شارژ می‌کنند. یعنی برای مثال؛ طبق قوانین یک بروکر اگر شما بالای ۲۰۰ دلار حساب خود را شارژ درصدی از پیش تعیین شده (مثلاً ۱۰%) به‌حساب معاملاتی شما اضافه می‌شود که می‌توانید با آن معامله کنید.

بونوس قابل برداشت

بسیاری از بروکرها پس از واریز پول به‌حساب ریل خود، مقدار کمی مبلغ تشویقی به‌عنوان بونوس قابل برداشت به شما می‌دهند. این مبلغ در کیف پول شماست و روی بالانس محاسبه نمی‌شود. شما می‌توانید این مبلغ را طبق قوانین بروکر خود برداشت کنید. معمولاً بونوس‌های قابل برداشت بسیار کم هستند و بیشتر مناسب افرادی است که میزان شارژ حساب آنها بسیار بالاست.

بونوس غیر نقدی

برخی از بروکرها در طول سال، اقدام به برگزاری مسابقات خاص معامله‌گری می‌کنند که جوایز آن معمولاً به‌صورت بونوس غیر نقدی است. مثلاً یک مسابقه معامله‌گری با شرایط ویژه در یک بروکر برگزار می‌شود که جوایز آن ممکن است برای چند نفر اول شامل اتومبیل، لب تاب، دوربین عکاسی و … باشد.

کش بک یا ریبیت

کارگزاری‌ها برای تشویق معامله‌گران حرفه‌ای خود به انجام معاملات بیشتر، بونوس‌های حجمی یا سوپر بونوس‌ها را طراحی کرده‌اند. البته در نظر داشته باشید که در برخی از بروکرها به این نوع بونوس، کش‌بک ریبیت هم گفته می‌شود. شیوه کاری این بونوس‌ها این‌گونه است که مثلاً اگر شما حجم معاملاتتان به ۲۰ لات برسد، ۵ دلار جایزه به‌صورت قابل معامله و یا قابل برداشت به ‌حساب شما واریز می‌شود. ویژگی‌ها، اندازه و مقدار سوپر بونوس در کارگزاری‌های مختلف متفاوت است.

بهترین بونوس فارکس

معمولاً کارگزاری‌ها برای جلب حمایت کاربران و تشویق آنها، بونوس را در مدل‌های مختلف به آنها ارائه می‌کنند. معمولاً بونوس‌های قابل ضرر که روی حساب کاربران افزوده می‌شود، بیشترین میزان بونوسی است که کارگزاری‌ها پرداخت می‌کنند. به دلیل اینکه این بونوس، بالانس شما را افزایش می‌دهد و به بیشتر کاربران یک بروکر تعلق می‌گیرد، محبوب‌ترین بونوس رایج بین تریدرها است.

بونوس ورود نیز یکی از بهترین بونوس‌های فارکس است که نظر تریدرها را به خود جلب کرده است. مهم‌ترین ویژگی این بونوس این است که شما فقط با افتتاح حساب و حتی بدون پرداخت هیچ پولی آن را دریافت می‌کنید. کارگزاری‌ها در رقابت با یکدیگر سعی می‌کنند با پیشنهاد بونوس بالاتر به کاربران، آن‌ها را مجاب کنند که در کارگزاری آنها ثبت‌نام کنند.

دریافت ریبیت بیشتر با ثبت نام در ایران ریبیت

اگر بخواهید میزان ریبیت دریافتی شما از مبالغ معمول بروکرها بیشتر باشد، می‌توانید در سایت ایران ریبیت ثبت نام کنید و آنجا با انتخاب بروکر خود، ریبیت بیشتری را از کارگزاری دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با این روش روی دریافت ریبیت کلیک کنید.