5/5 - (6 امتیاز)

بونوس در فارکس چیست؟

به طور کلی، به پاداش‌های نقدی و غیر نقدی که کارگزاری‌ها به دلایل مختلف به کاربران خود ارائه می‌کنند بونوس گفته می‌شود. بونوس‌ها می‌تواند قابل معامله، قابل برداشت یا حتی به صورت جوایز فیزیکی باشند. معمول بونوس به دلایل مختلف مثل ثبت نام، معرفی، حجم معاملات، واریزی، انتقال کارگزاری و ... به تریدرها تعلق می‌گیرد.

بونوس در فارکس چیست؟

بونوس در فارکس

بونوس یا به صورت عمومی پاداش، مجموعه‌ای از جوایز نقدی و غیر نقدی است که کارگزاری‌ها به کاربران خود ارائه می‌کنند. در واقع بونوس یک حالت تشویقی یا تحریک کننده دارد تا کاربران فعالیت بیشتری را در کارگزاری انجام دهند. برای مثال برخی از بونوس‌ها به میزان واریزی شما تعلق می‌گیرد و تریدرها ترغیب می‌شوند که پول بیشتری به حساب خود واریز کنند. یا بونوس انتقال کارگزاری که به شما کمک می‌کند اگر می‌خواهید کارگزاری خود را تغییر دهید، در مقابل این کار بونوس دریافت کنید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

انواع بونوس در فارکس

بونوس‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که در ادامه به صورت مختصر آنها را توضیح خواهیم داد:

  1. بونوس قابل برداشت
  2. بونوس قابل معامله
  3. بونوس غیرنقدی

در ادامه به بررسی بیشتر این بونوس ها میپردازیم:

بونوس قابل برداشت

بونوس قابل برداشت به بونوسی گفته می‌شود که مانند پول نقد، به کیف پول شما در کارگزاری اضافه می‌شود و شما می‌توانید آن را برداشت نمایید.

بونوس قابل معامله

بونوس قابل معامله به بونوسی گفته می‌شود که قابل برداشت نیست، روی حساب کاربری اضافه می‌شود و فقط می‌توانید با آن معامله کنید. این بونوس قابل ضرر است ولی سود حاصل از معامله با آن را می‌توانید برداشت کنید.

بونوس غیر نقدی

بونوس غیر نقدی جوایز فیزیکی مانند ماشین، موبایل، لپ تاپ و … غیره است. معمولاً بونوس‌های غیر نقدی در کارگزاری‌ها به دلیل شرکت در مسابقات و به تریدرهای برتر اهدا می‌شود.

برای مشاهده بروکرهایی که بونوس خوش آمد گویی دارند توصیه می‌کنیم به لینک آن مراجعه کنید.

بونوس به چه دلایلی پرداخت می‌شود؟

انواع بونوس‌ها را در بالاتر خواندید، اما نکته این است که به چه دلایلی پرداخت می‌شود؟ معمولاً بونوس‌ها در دوره‌های مختلفی در هر کارگزاری ارائه می‌شود. بیشتر بونوس ها به دلیل واریز به حساب، معرفی تریدر، گردش مالی و مسابقات به کاربران تعلق می‌گیرد.

مزایا و معایب بونوس در بروکرهای فارکس

بونوس ها همان‌طور که گفته شد معمولاً به صورت نقدی اما غیرقابل برداشت هستند و شما می‌توانید با آنها معامله کنید، این یک مزیت است که درصدی پول برای ترید به حساب شما واریز می‌شود. اما مشکل اینجاست که برخی از بونوس ها طبق قانون به صورتی هستند که مثلاً شما نمی‌توانید تا مدتی، پول خودتان را نیز از حسابتان خارج کنید. این نکته تنها مشکل بونوس‌ها است. به همین دلیل شما باید قبل از موافقت برای دریافت هر نوع بونوس، ابتدا قوانین استفاده از آن را به صورت کامل بخوانید.

بونوس به پاداش و جوایز نقدی و غیر نقدی گفته می‌شود که توسط کارگزاری‌ها به دلایل مختلفی از جمله باز کردن حساب، واریز وجه، معرفی کاربر جدید و ... پرداخت می‌شود. عموماً این بونوس ها نقدی و قابل معامله هستند ولی قابل برداشت نیستند.

نحوه برداشت بونوس در فارکس

نحوه برداشت بونوس در فارکس بسته به نوع هر کارگزاری متفاوت است، اگر بونوسی که دریافت کرده‌اید نقدی قابل برداشت باشد، به کیف پول شما اضافه شده و به راحتی از طریق روش برداشت از بروکرتان می‌توانید آن را برداشت کنید. اما اگر نقدی قابل معامله و غیر قابل برداشت باشند، فقط می‌توانید از طریق آنها ترید کنید و سود آن را برداشت نمایید.

چه بروکر‌هایی بونوس دارند؟

در کارگزاری‌های مختلف بونوس ها به صورت دوره‌ای ارائه می‌شوند، همچنین ممکن است به دلیل مناسبت‌های خاصی مثل کریسمس، تولد و … بونوس‌های جذابی در هر کارگزاری فعال شود. اگر می‌خواهید در هر لحظه بدانید که کدام کارگزاری، چه بونوس‌هایی را ارائه می‌کند، می‌توانید از طریق وبسایت ایران ریبیت و صفحه بونوس های بروکرها از آخرین بونوس‌های ارائه شده در کارگزاری‌ها مطلع شوید.

آنچه در مقاله بونوس در فارکس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله خواندیم، بونوس پاداشی نقدی یا غیر نقدی است که هر کارگزاری برای تشویق کاربران به انجام عملیات بیشتر یا ثبت نام، ارائه می‌کند. به طور کلی بیشتر بونوس ها نقدی قابل معامله هستند که می‌توانید با آنها ترید کنید و سود حاصل از آنها را برداشت کنید. هر بونوس قوانین خاص خودش را دارد و قبل از فعال کردن آن رو حساب خود، پیشنهاد می‌شود حتماً قوانین آن را مطالعه کنید. در سایت ایران ریبیت می‌توانید جدیدترین بونوس‌های فعال هر بروکر را مشاهده نمایید.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

  • میشه بگید چه جوری میشه بونوسی که شامل حال ما میشه رو برداشت کنیم و چند مدل بونوس داریم؟ کدام بروکر بونوس های بهتری برای تریدرهاش در نظر گرفته است؟

    • سلام و عرض ادب، روش برداشت بونوس در فارکس بسته به سیاست های هر بروکر بستگی دارد که اگر بونوسی که دریافت کرده‌اید نقدی قابل برداشت باشد، به کیف پول شما اضافه می شود و به سادگی از راه روش برداشت از بروکرتان می‌توانید آن را برداشت کنید. ولی اگر نقدی قابل معامله و غیر قابل برداشت باشند، فقط می‌توانید از طریق آنها معامله کنید و سود آن را برداشت نمایید. بونوس‌ها انواع مختلفی دارند. بونوس غیرنقدی، قابل معامله و بونوس قابل برداشت بونوس های معروف بازار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بروکرهایی که بونوس خوبی دارند اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *