5/5 - (1 امتیاز)

محاسبه پیپ XAU/USD

میزان جابجایی نمادهای معاملاتی در فارکس با پیپ سنجیده می‌شود. هر یک پیپ دارای میزان ارزش دلاری است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله روش محاسبه پیپ طلا (xauusd) را بررسی می کنیم.

محاسبه پیپ XAU/USD

روش محاسبه پیپ xauusd

هر پیپ دارای میزان ارزش دلاری است که به عوامل مختلفی مثل خود نماد، اندازه استاندارد قرارداد و لوریجی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اگر می‌خواهید محاسبه کنید که ارزش هر پیپ XAU/USD چقدر است (بدون در نظر گرفتن لوریج) باید ابتدا دو فاکتور زیر را داشته باشید:

  • اندازه قرارداد نماد XAU/USD: اندازه یک لات (1 Lot) استاندارد قرارداد این نماد برابر است با 100 اونس طلا؛
  • اندازه پیپ نماد XAU/USD: اندازه هر پیپ در این نماد برابر است با 0.01 است.

برای محاسبه اندازه پیپ XAU/USD می توانید از ماشین حساب پیپ طلا یا از فرمول محاسبه آن استفاده کنید. فرمول محاسبه اندازه پیپ XAU/USD به شرح زیر است:

ارزش پیپ = (اندازه پیپ / نرخ تبدیل) * اندازه قرارداد

خب حالا که این دو اندازه استاندارد و فرمول را داریم، باید برای محاسبه هر پیپ در نماد XAU/USD به سراغ یک مثال برویم. فرض کنید در حال حاضر قیمت نرخ تبدیل نماد روی 1800 دلار است، برای محاسبه اینکه یک لات استاندارد طلا در هر پیپ چقدر ارزش دارد، اعداد را مانند روش زیر در فرمول جای‌گذاری می‌کنیم.

ارزش پیپ = (0.01 / 1800) * 100

حالا طبق فرمول و اعداد بالا، ارزش هر پیپ حرکت XAU/USD با یک لات استاندارد در نرخ تبدیل 1800، برابر است با 0.5556 دلار. یعنی اگر شما معامله‌ای با 1 لات بدون لوریج در نماد طلا باز کنید، با این نرخ، هر پیپ حرکت، 0.5556 دلار سود یا ضرر برایتان به همراه خواهد داشت.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *