5/5 - (1 امتیاز)

آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟

جهان مدت‌هاست که در گوشی موبایل خلاصه می‌شود و ما تمام امور مالی خود را از خرید تا بانکداری با گوشی‌های هوشمند خود انجام می‌دهیم، بنابراین جای تعجب هم ندارد که ترید فارکس را هم بتوان با تلفن همراه انجام داد. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟ در این مقاله به صفر تا صد این موضوع خواهیم پرداخت. پس تا پایان همراه ما باشید.

آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟

آموزش ترید با موبایل

با پیشرفت‌های اخیر فن‌آوری که در گوشی‌های هوشمند و تبلت می‌بینیم، توانایی انجام معاملات فارکس که بخش زیادی از وقت شما را می‌گیرد، بسیار آسان‌تر شده است. علاوه بر استفاده از دستگاه تلفن همراه برای خرید، ارتباطات اجتماعی، تماشای فیلم و غیره، امروزه می‌توانید از آن برای ترید در بازارهای مالی هم استفاده کنید.

آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟
با انتخاب بروکر مد نظر خودتان و پلتفرم مربوطه به آن می توانید ترید با گوشی را شروع کنید.

برای این کار فقط کافی است در یکی از بروکرهای معتبر ثبت نام کرده و پلتفرم معاملاتی آن را روی تلفن همراه خود نصب نمایید. البته به شرطی که اتصال اینترنتی امن و پایداری داشته باشید. بنابراین برای معامله دیگر به رایانه شخصی یا لپ تاپ خود وابسته نیستید. بلکه تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید، می‌توانید با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود معامله کنید.

کاربردهای ترید با گوشی

اکثر معامله‌گران حرفه‌ای هیچ معامله‌ای را در برنامه‌های تلفن همراه خود انجام نمی‌دهند. معامله‌گران حرفه‌ای می‌دانند که اگر آن‌قدر مشغول هستند که نمی‌توانند پای سیستم خود بنشینند یا با لپ تاپ معامله کنند، احتمالاً ذهنیت معاملاتی لازم را برای تمرکز کامل روی معامله ندارند. بنابراین، در ابتدا اگر بیش از حد مشغول هستید و نمی‌توانید روی بازار تمرکز کنید، بهتر است کلا معامله نکنید. با این حال لازم به ذکر است که معامله‌گران حرفه‌ای از برنامه‌های معاملاتی نصب شده روی تلفن همراه بیش از هر چیز دیگری به عنوان یک ابزار نظارتی استفاده می‌کنند، زیرا آن‌ها می‌دانند که احتمال زیادی برای ضرر کردن وجود دارد، وقتی نتوانند در ابعاد درست و با تمرکز زیادی به چارت نگاه کنند. پس گوشی همراه را فقط برای چک کردن و نظارت انتخاب می‌کنند. مزیت ترید با تلفن همراه، توانایی مدیریت معاملات در زمانی است که از رایانه خود دور هستید.

مزایای ترید با موبایل

چه یک تریدر مبتدی باشید و چه یک معامله‌گر باتجربه، اپلیکیشن‌های موبایل طیف وسیعی از مزایا را به شما ارائه می‌دهند که می‌توانند به شما کمک کنند تا از اخبار بازار مطلع شوید و از فرصت‌ها استفاده کنید، مانند:

  • دسترسی آسان؛
  • راحتی؛
  • سرعت.

در ادامه هر یک مزایا را بررسی می کنیم:

با پیشرفت‌های اخیر فن‌آوری که در گوشی‌های هوشمند و تبلت می‌بینیم، توانایی انجام معاملات فارکس که بخش زیادی از وقت شما را می‌گیرد، بسیار آسان‌تر شده است. علاوه بر استفاده از دستگاه تلفن همراه برای خرید، ارتباطات اجتماعی، تماشای فیلم و غیره، امروزه می‌توانید از آن برای ترید در بازارهای مالی هم استفاده کنید.

دسترسی آسان

یکی از مهم‌ترین مزایای ترید با گوشی، دسترسی راحت است. با یک دستگاه تلفن همراه و اتصال به اینترنت، معامله‌گران می‌توانند از هر کجای دنیا به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند. این بدان معنی است که شما محدود به تجارت در ساعات خاص یا از یک مکان خاص نیستید.

موبایل همچنین به شما این امکان را می‌دد که همیشه از معاملات خود مطلع باشید. شما می‌توانید تغییرات قیمت و اخبار بازار را به صورت لحظه‌ای رصد کنید و فوراً به تغییرات بازار واکنش نشان دهید.

راحتی

یکی دیگر از مزایای قابل توجه برنامه‌های تلفن همراه راحتی است زیرا در این حالت برای ترید نیازی به اتصال به رایانه رومیزی ندارید. درعوض، می توانید این کار را از طریق موبایل یا تبلت خود انجام دهید. در این صورت شما می‌توانید در حال حرکت، رفت و آمد، در صف انتظار یا در یک کافی شاپ، ترید کنید.

برنامه‌های موبایل همچنین به شما امکان می دهند چند کار را انجام دهید. می‌توانید معاملات خود را در حین انجام کارهای دیگر، مانند تماشای تلویزیون یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده، مدیریت کنید. این امر باعث می‌شود تجارت کمتر سرزده و انعطاف‌پذیرتر باشد و به شما امکان می‌دهد آن را با سبک زندگی خود تطبیق دهید.

سرعت

برنامه‌های معاملاتی موبایل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معاملات را سریعا انجام دهند. 

آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟
برنامه‌های معاملاتی موبایل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معاملات را سریعا انجام دهند.

این سرعت در بازارهای بی‌ثبات بسیار مهم است، جایی که قیمت‌ها می‌توانند به سرعت تغییر کنند و تصمیم‌گیری‌های چند ثانیه‌ای می‌توانند باعث سود و زیان شوند.

محدودیت های تجارت در موبایل

ترید با گوشی، معایبی هم دارد که برخی عبارت اند از:

  • اندازه صفحه نمایش کوچک؛
  • کارکرد محدود؛
  • خطرات امنیتی.

در ادامه این معایب را بررسی می کنیم:

اندازه صفحه نمایش کوچک

مهم ترین محدودیت ترید با موبایل، اندازه کوچک صفحه نمایش دستگاه‌های تلفن همراه است. مشاهده نمودارها و داده‌های پیچیده روی یک صفحه نمایش کوچک می‌تواند سخت باشد و اجرای دقیق معاملات را دشوار کند.

کارکرد محدود

برنامه‌های معاملاتی موبایل در مقایسه با پلتفرم‌های دسکتاپی، عملکرد محدودتری دارند و اغلب فاقد اندیکاتورهای نموداری پیشرفته و شاخص‌های فنی هستند که معامله‌گران حرفه‌ای به آنها تکیه می‌کنند. این مورد می‌تواند توانایی شما را برای انجام تجزیه و تحلیل عمیق محدود کند.

خطرات امنیتی

موبایل‌ها امنیت کمتری نسبت به رایانه‌ها دارند که می‌تواند حساب شما را در معرض خطر قرار دهد و در برابر بدافزارها و سایر تهدیدات امنیتی آسیب‌پذیر می‌باشند. همچنین همیشه خطر گم شدن یا دزدیده شدن تلفن همراه شما وجود دارد. در صورت علاقه میتوانید برای ترید لپ تاپ بهتره یا تبلت را نیز مطالعه کنید.

آنچه در مقاله آیا میتوان با گوشی ترید کرد خواندیم:

در این مقاله درباره ترید کردن با گوشی همراه صحبت کردیم. به طور کلی چه یک گوشی موبایل داشته باشید یا تبلت، می‌توانید به سادگی آن را برداشته و ترید را شروع کنید. پس اگر در مسافرت باشید یا در حال کار، یا در یک پرواز طولانی، فقط با استفاده از Wi-Fi یا اینترنت همراه، همیشه می‌توانید ترید کنید. البته دقت کنید که ترید با گوشی وسعت دید  کمتری روی چارت معاملاتی به همراه دارد و اگر می‌خواهید چارت را به بهترین نحو ممکن تماشا کنید باید از مانیتورهایی با ابعاد بزرگ استفاده نمایید.

سوالات متداول
آیا معامله گران حرفه ای با گوشی ترید می کنند؟

بیشتر معامله گران حرفه ای به این نکته توجه دارند که اگر آنقدر مشغول هستند که فرصت معامله پای سیتسم خود را ندارند پس حتما ذهنیت و تمرکز کافی را نیز روی معامله ندارند. این مدل تریدرها از گوشی فقط برای چک کردن و نظارت بر سهم های خود استفاده می کنند و معاملات خود را با لب تاب یا کامپیوتر انجام می دهند.

تحلیل بازار فارکس و انواع نمودارهای آن در گوشی امکان پذیر است؟

خیر، زیرا اندازه صفحه نمایش دستگاه‌های تلفن همراه کوچک است. بررسی نمودارها و تحلیل داده‌های پیچیده روی یک صفحه نمایش کوچک می‌تواند سخت باشد و اجرای دقیق معاملات را دشوار کند.

ترید کردن با گوشی آسان تر است یا سیستم؟

با پیشرفت علم و فناوری بیشتر کارها در گوشی انجام می شود، پس دور از انتظار نیست که ترید فارکس را هم بتوان با تلفن همراه انجام داد. امروزه انجام معاملات  فارکس که وقت زیادی می گیرد بسیار آسان تر شده است. فقط کافی است در بروکر ثبت نام کنید و پلتفرم معاملاتی آن کارگذاری را در گوشی خود نصب کرده و با اتصال به یک اینترنت امن معاملات خود را شروع کنید.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *