5/5 - (1 امتیاز)

حساب پم چیست؟

حساب پم به حساب و مدل کار در بازار گفته می‌شود که در آن یک تریدر حرفه‌ای به عنوان مدیر حساب بخشی از پول را واریز کرده و یک حساب را ایجاد می‌کند، سپس دیگر سرمایه‌گذاران بر اساس شرایط حساب رویان سرمایه‌گذاری می‌کنند. بعد از آن مدیر حساب با مجموع پول‌های جمع شده به معامله در حساب می‌پردازد. ما در این مقاله به صورت کامل تمامی شرایط استفاده از حساب پم را به شما توضیح خواهیم داد.

حساب پم در فارکس چیست?

حساب پم فارکس چیست؟

در فارکس چند نوع سوشیال تریدینگ وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها حساب PAMM یا Percentage allocation management module است. در این حساب یک تریدر حساب معاملاتی با ویژگی‌های دلخواه و شرایط سرمایه‌گذاری خاص خود ایجاد می‌کند و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند بخشی از سرمایه خود را به میزان دلخواه روی حساب سرمایه‌گذاری می‌کنند. همه سرمایه‌گذاران در ضرر و سود شریک هستند و علاوه بر این پس هر بار سود کردن باید پورسانت مدیر حساب را نیز پرداخت کنند. در نظر داشته باشید که مدیر حساب با کل پول‌های جمع شده در اکانتش به معامله می‌پردازد.

حساب پم در فارکس چیست؟
پم یکی از سرویس‌های مالی است که به وسیله آن بدون انجام معامله مستقیم این امکان را خواهید داشت که سود دریافت کنید.

حساب پم یکی از انواع حساب معاملاتی در فارکس است.

حساب پم چطور کار می‌کند؟

سیستم حساب پم به سه عامل بروکر، سرمایه‌گذار و مدیر حساب نیاز دارد. شما به عنوان یک فرد علاقه‌مند به کسب درآمد ارزی، دانش و زمان معاملات فارکس ندارید، بنابراین در قدم اول در یک بروکر که دارای حساب پم است ثبت نام می‌کنید، سپس باید یک از حساب‌های پم موجود را انتخاب کرده و روی آن سرمایه‌گذاری کنید. دقت داشته باشید که هر حساب پم شرایط خاص خود را دارد و اگر قوانین را قبل از پیوستن به آن مطالعه نکنید ممکن است دچار چالش شوید. مثلاً در برخی از حساب‌های پم شما طی یک دوره زمانی اجازه برداشت پول خودتان را از حساب ندارید. یا حتماً به میزان پورسانتی که باید به مدیر حساب بدهید دقت کنید.

به عنوان یک سرمایه‌گذار تازه‌کار در بازار فارکس باید بدانید که مدیر حساب فقط اجازه دارد با پول‌ها ترید کند و امکان برداشتش را ندارد، اما هیچ مسئولیتی هم بابت ضرر نکردن یا حفاظت از دارایی شما در مقابل ضرر ندارد. درصد سودتان هم با توجه به میزان سهم شما مشخص می‌شود. مثلاً اگر سرمایه‌گذاری شما به میزان 30% کل سرمایه آن سبد معاملاتی است، هرچقدر که سود کسب شود 30% آن پس از کسر کارمزد معامله‌گر به شما تعلق می‌گیرد. در ضرر نیز شما به همین نسبت شریک هستید.

مزایا و معایب استفاده از حساب پم

اگر به سرمایه‌گذاری یا استفاده از حساب پم علاقه‌مند شده باشید، باید برخی از مزایا و معایب آن را نیز به صورت کامل بشناسید تا در بهتر استفاده کردن از این سیستم به شما کمک کند:

مزایای حساب پم

مزایا حساب پم در فارکس عبارتند از:

 • امنیت پیشرفته: راه‌حل‌های PAMM به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا با محدود کردن و نظارت بر دسترسی به حساب‌های دارای امتیاز، موقعیت امنیتی خود را تقویت کنند و خطر دسترسی غیرمجاز توسط معامله‌گر را به حداقل کاهش دهند؛
 • کسب سود برای سرمایه‌گذار: کاربران می‌توانند بدون هیچ دانشی از طریق یک سرمایه‌گذاری صحیح، از سیستم پم سود کسب کنند؛
 • کسب سود مدیران: مدیران و معامله‌گران حرفه‌ای حساب می‌توانند با ایجاد حساب پم سرمایه مورد نیاز برای ترید را در یک فضای قانونی و امن دریافت کنند؛
 • شفافیت: همه چیز توسط کارگزاری به صورت سیستم‌های خودکار نظارت می‌شود و کاملاً شفاف خواهد بود. همه می‌توانند تمامی جزییات معاملات و شرایط رخ داده در حساب پم را به صورت کامل و آنلاین رصد کنند.

معایب حساب پم

با وجود مزایایی که فعالیت در حساب pamm دارد، نمی‌توان معایب آن را نادیده گرفت. از مهم‌ترین معایب آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یافتن مدیر حساب: یکی از چالش‌های بزرگ در حساب پم این است که پیدا کردن مدیر حساب خوب ممکن است سخت و پر ریسک باشد؛
 • هزینه بالای پورسانت: حساب‌های خوب و سودده معمولاً پورسانت بالایی برای سرمایه‌گذاری درون آنها دریافت می‌کنند؛
 • زمان نگهداری پول: برخی از حساب‌های پم به شما اجازه نمی‌دهند که هر زمان که خواستید پول را از حساب پم خارج کنید.

حساب PAMM نوعی حساب از دسته بندی سوشیال تریدینگ یا همان ترید اجتماعی است که باعث می‌شود معامله‌گران حرفه‌ای را به سرمایه‌گذاران متصل کند.

چطور یک مدیر حساب پم خوب انتخاب کنیم؟

به عنوان سرمایه‌گذار نیاز است که بدانید چطور یک مدیر حساب خوب انتخاب کنید، برای انتخاب یک حساب مهم است که تاریخچه معاملات، سطح ریسک، ساختار کارمزد، مهارت‌های ارتباطی و میزان کنترلی که بر سرمایه‌گذاری خود می‌خواهید در نظر بگیرید. نگاه کنید که در طول مدتی که این مدیر مشغول فعالیت بوده چه میزان سرمایه جذب کرده و چه میزان سرمایه‌گذاری به این حساب اعتماد دارند. هرچقدر مدت زمان بیشتری یک حساب فعال بوده باشد، مطمئناً می‌تواند اعتبار بیشتری داشته باشد. به شدت به گراف حساب نیز نگاه کنید، هر میزان حساب معاملاتی مد نظر شما با گراف منطقی‌تری سیر صعودی داشته باشد، قطعاً نشان دهنده یک حساب منطقی‌تر است. البته در نظر داشته باشید، اگر سرمایه‌گذار مبتدی هستید می‌توانید مشاوره‌ای رایگان از سایت کدام بروکر درباره انتخاب حساب پم دریافت کنید.

انتخاب مدیر برای حساب پم
برای انتخاب مدیر حساب پم خود به این نکته توجه کنید که چند سرمایه گذار تمامی امکانات حساب خود را در اختیار فرد موردنظر قرار داده اند.

هرچقدر حساب پم باسابقه‌تر باشد، برای سرمایه‌گذاری مناسب تر است. چون در این حالتی، مدیر این حساب تجربه طولانی‌مدت در مدیریت دارد. 

بهترین حساب‌های پم در بروکرها

اما اگر معامله‌گر هستید و می‌خواهید یک حساب پم برای جذب سرمایه تریدرها ایجاد کنید، می‌توانید این کار را از بروکرهای مختلفی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حساب های پم در بروکرها مقاله چه بروکرهایی حساب پم (PAMM) دارند؟ را مطالعه کنید. همچنین ما بهترین حساب‌های پم بروکرهای مختلف را با جزییات به شما معرفی خواهیم کرد:

بروکر

حداقل واریزی سرمایه‌گذار $

حداقل واریزی پروایدر $

تعداد حساب‌های PAMM

آلپاری

۵۰$

۱۰۰$

۵۷۰

فیبوگروپ

۱$

۳۰۰$

۱۵۰

آی اف سی مارکتس

۱$

۱۰۰$

۷۰

اوربکس

۱۰$

۱۰۰۰$

۴۰

اینگات

۲۰$

۱۰۰$

۵۰

کپیتال اکستند

۵۰۰$

۵۰۰$

۷۰

نورد اف ایکس

۱۰۰$

۱۰۰$

۸۰

فارکس چیف

۱۰۰$

۱۰۰$

۵۰

آرون گروپس

۱۰۰$

۱۰۰$

۲۰

نیکس

۱۰۰۰$

۱۰.۰۰۰$

۲۰

آنچه در مقاله حساب Pamm چیست خواندیم:

همانطور که متوجه شدید، حساب پم یک حساب سرمایه‌گذاری جمعی است که تریدرهای حرفه‌ای آن را ایجاد می‌کنند و سرمایه‌گذاران درون آن پول واریز می‌کنند، سپس تریدر با کل سرمایه معاملات را انجام می‌دهد. سود و ضرر بین تریدر و کل سرمایه‌گذاران بر اساس درصد سهامی که دارند تقسیم می‌شوند. البته شما به عنوان یک سرمایه‌گذار باید کمیسیون معامله‌گر را پرداخت کنید.

_c5819616-f511-46f1-98ac-322fe5a16cef

همین حالا ریبیت خود را فعال کنید!

جهت مشاوره و دریافت ریبیت فرم زیر را پرکنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت ریبیت مقالات

سوالات متداول
آیا PAMM قانونی است؟

بله استفاده از ساختار پم تریدینگ کاملاً قانونی است و بدون مشکلی می‌توانید از آن استفاده نمایید.

بهترین بروکرها برای استفاده از سیستم پم کدامند؟

بروکرهایی چون آلپاری، کپیتال اکستند، آرون گروپس، نورد اف ایکس، آی اف سی مارگت، اینگات و … جز بهترین کارگزاری‌هایی هستند که سیستم پم را ارائه می‌کنند.

آیا سرمایه‌گذاری در حساب پم امن است؟

تریدری که با کل سرمایه‌های جمع شده در حساب پم معامله می‌کند به پول‌ها دسترسی برای برداشت ندارد و فقط می‌تواند معاملات را انجام دهد.

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

۲ دیدگاه

 • سلام بنظر شما فاکتورهای انتخاب مدیر حساب پم چیست؟ برای من که مبتدی هستم و میخام یک سرمایه گذاری با رقم بالا رو داشته باشم حساب پم رو پیشنهاد می کنید یا به طور مثال کپی ترید رو؟ بنظر شما حساب‌های PAMM قانونی هستند؟ حساب پم با کپی ترید چه فرق هایی داره؟

  • سلام و عرض ادب خدمت شما، میزان سرمایه جذب شده توسط مدیر حساب، مدت زمان مدیریت حساب و توجه به گراف حساب می تواند از فاکتورهای انتخاب مدیر حساب پم باشد.
   اگر برای اولین بار قصد انتخاب مدیر حساب پم را دارید حتما با یک مشاور خبره صحبت کنید.حساب پم یک حساب قانونی است که شما با ایجاد حساب پم سرمایه مورد نیاز برای ترید را در یک فضای قانونی و امن دریافت می کنید. در نظر داشته باشید در کپی ترید شما یک تریدر را انتخاب می کنید و تمام معامله های او برای شما هم اجرا می شود ولی حساب پم مثلاً اگر سرمایه‌گذاری شما به میزان ۳۰% کل سرمایه آن سبد معاملاتی است، هرچقدر که سود کسب شود ۳۰% آن پس از کسر کارمزد معامله‌گر به شما تعلق می‌گیرد. در ضرر نیز شما به همین نسبت شریک هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *