ترید برای چه کسانی مناسب است؟

ممکن است شما هم معامله‌گر فارکس بودن را دوست داشته باشید، اما باید بدانید که این شغل برای همه مناسب نیست. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که ترید برای چه کسانی مناسب است؟ قبل از اینکه پول خود را در این بازار به خطر بیندازید، مقاله زیر را مطالعه کنید:

ترید برای چه کسانی مناسب است؟

چه کسانی باید در فارکس معامله کنند؟

اگر یکی از موارد زیر را در خود داشته باشید، شانس بسیار بیشتری برای موفقیت در فارکس خواهید داشت.

چه کسانی باید در فارکس معامله کنند؟
فارکس یک بازار تخصصی است که برای سرمایه گذاری در آن باید فاکتورهای لازم را داشته باشید تا دچار شکست نشوید.

افراد با ویژگی های زیر می توانند در بازار فارکس معامله کنند. فاکتورهای لازم برای شروع ترید در فارکس عبارت اند از:

  1. با پول ضروری خود معامله نمی‌کنند؛
  2. آموزش دیده‌اند؛
  3. می‌توانند شکست را تحمل کنند؛
  4. ریسک‌پذیر هستند؛
  5. وقت کافی دارند؛
  6. توانایی کنترل ریسک دارند؛
  7. تعهد و صبر دارند.

در ادامه هریک از موارد زیر را به طور مفصل بررسی می کنیم:

با پول ضروری خود معامله نمی‌کنند

از آنجایی که بازارهای مالی ممکن است نوسان داشته باشد، همیشه خطر از دست دادن پول هنگام معامله وجود دارد. علاوه بر این ریسک ذاتی، باید ریسک معاملات با مارجین و اهرم را هم اضافه کنید. این سطح بالای ریسک به این معنی است که شما باید مطمئن باشید که پولی ضروری برای زندگی کردن خود را استفاده نمی‌کنید. این حرف عجیب به نظر می‌رسد، اما مطمئن شوید که همیشه با پولی معامله می‌کنید که می‌توانید آن را از دست بدهید!

آموزش دیده‌اند

قبل از اینکه به معامله‌گری فکر کنید، باید اصول اولیه بازارها و چگونگی معاملات را یاد بگیرید. همچنین شما باید یک استراتژی معاملاتی متناسب با سبک معاملاتی خود داشته باشید. نکته مهم دیگر این است که باید استراتژی شما با قوانین سختگیرانه مدیریت پول و مدیریت ریسک هماهنگ باشد. پس اگر تجربه معاملاتی ندارید و نمی‌دانید بازارهای مالی چگونه کار می‌کنند و چگونه با یکدیگر ارتباط دارند، ترید برای شما مناسب نیست. در ادامه مقاله برای یادگیری ترید از کجا شروع کنیم؟ را مطالعه کنید.

می‌توانند شکست را تحمل کنند

هنگام معامله، ممکن است سود کنید یا ضرر! تا زمانی که سود شما بیشتر از ضرر شما باشد، همه‌چیز خوب است، اما در معاملات فارکس، باید به سرعت تشخیص دهید که چه زمانی در اشتباه هستید تا معاملات زیانده را در اسرع وقت ببندید. پس مهم است که توانایی خود را برای پذیرش ضرر و درس گرفتن از تجربه ترید توسعه دهید. همچنین به یاد داشته باشید، اشتباه کردن اشکالی ندارد و نمی‌توانید در هر معامله‌ای که انجام می‌دهید 100% موفق باشید. بنابراین اگر نتوانید باخت را تحمل کنید، نمی‌توانید در بلندمدت سودآور باشید.

افرادی که می خواهند در فارکس فعالیت داشته باشند می بایست برای موفقیت در این بازار ویژگی های خاصی داشته باشند. توانایی کنترل ریسک، صبر و تعهد بالا و تحمل شکست بعضی از ویژگی های ترید های برتر می باشد.

ریسک‌پذیر هستند

تغییر سریع بازارهای مالی، نوسانات بالا و لوریج مالی می‌توانند ترید فارکس را به یک کار پرخطر تبدیل کنند. باید بدانید که می‌توانید بازدهی بزرگی در بازارهای مالی مانند فارکس داشته باشید، اما این نوع بازده‌ها بدون خطر هم نیستند، بنابراین، اگر به طور کلی فردی ریسک‌گریز هستید، معاملات فارکس با شخصیت شما سازگاری ندارد و برای اینکار باید حتما ریسک‌پذیر باشید.

وقت کافی دارند

چندین سبک معاملاتی وجود دارد که می‌توانید هنگام معامله از آن‌ها استفاده کنید که هر کدام به مدت زمان مشخصی نیاز دارند. برای مثال، می‌توانید از روش اسکالپینگ که زمان کمی می‌خواهد استفاده کنید و یا دی تریدینگ انجام دهید که به زمان بیشتری نیاز دارد.

وقت کافی برای فارکس

پس در کل به خاطر داشته باشید که یادگیری ترید و معامله زمان می‌برد و بهتر است قبل از شروع به ترید، مطمئن شوید که برای این کار زمان کافی اختصاص می‌دهید.

توانایی کنترل ریسک دارند

از آنجایی که بازار مالی، بی‌ثبات است باید برای محافظت بهتر از سرمایه خود، یک سیستم مدیریت ریسک داشته باشید. برای مثال قبل از ورود به بازار، سطوح توقف ضرر و سود خود را تعیین کنید. به این ترتیب، از قبل می‌دانید که ممکن است چقدر سرمایه از دست بدهید و چقدر سود کنید. مثال دیگر این است که اندازه پوزیشن‌های خود را با توجه به شرایط معاملات تطبیق دهید. اگر علاقه‌مند به مقاله ترید در کدام بازار بهتر است؟ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از معامله‌گران بازار فارکس به دلیل بی‌توجهی به هزینه‌های معاملات خود، متحمل ضرر می‌شوند. اگرچه به راحتی قابل پیشگیری و حتی روشی برای درآمدزایی است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تعهد و صبر دارند

اگر می‌خواهید موفق باشید، داشتن یک برنامه معاملاتی برای معاملات ضروری است، اما مهم‌تر از همه متعهد بودن به آن است. در واقع باید حتما برای معامله صبر و حوصله داشته باشید. به همین دلیل قبل از معامله با پول واقعی در بازار، ابتدا استراتژی یا سیستم معاملاتی خود را توسعه دهید و حوصله و آرامش را بیاموزید!

با توجه به بررسی ویژگی های معامله گران اگر علاقه مند هستید می‌توانید مقاله آموزش معامله در فارکس را نیز مطالعه کنید.

آنچه در مقاله ترید برای چه کسانی مناسب است؟ آموختیم:

تصمیم‌گیری در مورد معامله یا عدم معامله در بازارهای مالی به شما بستگی دارد، اما به یاد داشته باشید که باید حتما برای این کار مناسب باشید تا احتمال موفقیت شما در آن بیشتر باشد. در این مقاله هفت مورد از ویژگی‌های افراد مناسب برای ترید را بررسی کردیم و دانستیم که تنها در صورتی در فارکس به سود می‌رسیم که یکی از این افراد باشیم.

تریدرهای حرفه‌ای، هرگز بیخیال هزینه‌های کوچک نمی‌شوند.

هزینه‌های کوچک در طول زمان، تبدیل به مشکلات بزرگ معامله‌گران می‌شوند.

سوالات متداول
آیا فارکس زمان بر است؟

هر کدام از سبک های معاملاتی در فارکس به مدت زمان مشخصی نیاز دارند. بعضی از روش های مانند اسکالپینگ زمان زیادی از شما نمی گیرد ولی سبک هایی مثل دی تریدینگ به زمان بیشتری نیاز دارد. پس در کل به خاطر داشته باشید که یادگیری ترید و معامله زمان می‌برد و بهتر است قبل از شروع به ترید، مطمئن شوید که برای این کار زمان کافی اختصاص می‌دهید.

آیا در فارکس می توانید اشتباه کنید؟

دقت کنید که اشتباه کردن در فارکس اشکالی ندارد و نمی‌توانید در هر معامله‌ای که انجام می‌دهید 100% موفق باشید. بنابراین اگر نتوانید باخت را تحمل کنید، نمی‌توانید در بلندمدت سودآور باشید.

آیا باید تمامی پول خود را در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟

توجه کنید که در فارکس همیشه خطر از دست دادن پول هنگام معامله وجود دارد. برای سرمایه گذاری در فارکس شما باید مطمئن باشید که پول ضروری برای زندگی کردن خود را استفاده نمی‌کنید.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *