آیا با ترید میشه پولدار شد؟

اغلب ما داستان‌هایی را می‌شنویم که در آن یک معامله‌گران فارکس یا سایر بازارهای مالی ادعا می‌کند که در مدت زمان کوتاهی ثروت به دست آورده است و زندگی بسیار عالی دارد. بیشتر این داستان‌های با لینکی برای باز کردن حساب در کارگزارای‌های فارکس یا خرید یک سیستم معاملاتی خاتمه می‌یابند.
عقل سلیم به ما حکم می‌کند که داستان‌ها را کنار بگذاریم و برای داشتن یک زندگی مرفه منطقی باشیم. با این حال، سوال که در ذهن اغلب افراد ایجاد می‌شود این است که آیا با ترید میشه پولدار شد؟ ما در این مقاله سعی می‌کنیم با توجیهات لازم به پاسخ روشنی برسیم.

آیا با ترید میشه پولدار شد

ثروتمند شدن یعنی چه؟

قبل از اینکه بفهمیم آیا یک معامله‌گر فارکس واقعاً می‌تواند با معامله در بازار ارز ثروتمند شود، باید تعریف کنیم که “ثروتمند” به چه معناست. فردی که معادل 50000 دلار در هر یک از کشورهای جهان سوم درآمد داشته باشد، می‌تواند سطح زندگی خوبی داشته باشد. با این حال، این مقدار در ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی کافی نیست و به عنوان درآمد طبقه متوسط می‌باشد.

ثروتمند شدن یعنی چه؟
فردی که معادل 50000 دلار در هر یک از کشورهای جهان سوم درآمد داشته باشد، می‌تواند سطح زندگی خوبی داشته باشد.

شایان ذکر است، یک نظرسنجی نشان می‌دهد که یک فرد باید بیش از 2.40 میلیون دلار داشته باشد تا در ایالات متحده ثروتمند شناخته شود. پس بسته به کشوری که معامله‌گر فارکس در آن زندگی می‌کند این مساله کمی متفاوت است. آیا فارکس مالیات دارد؟ برای درک این موضوع کلیک کنید.

تولید ثروت با ترید

هر زمان که صحبت از معامله در فارکس می‌شود، موضوع ثروتمند شدن نیز مطرح می‌گردد. به طور کلی، ترید توسط کسانی انجام می‌شود که می‌خواهند با کمترین زمان و سرمایه، خود را ثروتمند کنند. بازار فارکس فرصت‌های ب‌نظیری را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد و عملاً هیچ محدودیتی در مورد نیاز سرمایه، زمان معامله و میزان کسب درآمد ندارد. علاوه بر این، اهرم (لوریج) ارائه شده توسط بروکرهای فارکس، با وجود اینکه یک شمشیر دو لبه است، همچنان فرصت خوبی می‌باشد که سرمایه را با آن افزایش داد. همه این حقایق، معامله‌گران مبتدی را تشویق می‌کند تا به سرعت ثروتمند شوند. برخلاف سرمایه‌گذاری سنتی، کسب درآمد از ترید زمان زیادی نمی‌برد. این یکی از دلایلی است که موضوع تولید ثروت اغلب هنگام بحث در مورد فارکس مطرح می‌شود. برای کار کردن در بازارهای مالی، نیاز به یک سرمایه اولیه داریم برای مطالعه مقاله وام برای ترید کلیک کنید.

تولید ثروت با ترید
هر زمان که صحبت از معامله در فارکس می‌شود، موضوع ثروتمند شدن نیز مطرح می‌گردد.

قطعاً می‌توان از طریق این معاملات ارزی ثروتمند شد. با این حال، این موضوع نمی‌تواند یک شبه اتفاق بیفتد و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا یک تریدر کوچک را به یک تریدر حرفه‌ای و پولدار تبدیل کند. همچنین همیشه خطر از دست دادن همه چیز وجود دارد. برای مطالعه مقاله چگونه آموزش ترید را شروع کنیم کلیک کنید.

قطعاً می‌توان از طریق این معاملات ارزی ثروتمند شد. با این حال، این موضوع نمی‌تواند یک شبه اتفاق بیفتد و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا یک تریدر کوچک را به یک تریدر حرفه‌ای و پولدار تبدیل کند. همچنین همیشه خطر از دست دادن همه چیز وجود دارد.

البته این مسئله سرمایه اولیه زیادی هم می‌خواهد، با اینکه بروکرهایی که حتی با 1 دلار هم، معامله را مجاز می‌کنند، اما عملاً نمی توان با این مقدار اندک درآمد خوبی به دست آورد. همچنین لازم به ذکر است که حتی یک معامله‌گر با تجربه ممکن است با 5-6 ضرر متوالی روبرو شود. چرا در ترید ضرر می‌کنیم را نیز می‌توانید مطالعه کنید.

در ضمن به عنوان یک قاعده کلی، یک معامله‌گر نباید بیش از 2٪ از سرمایه خود را از دست بدهد.

تولید ثروت با ترید
بروکرهایی که حتی با 1 دلار هم، معامله را مجاز می‌کنند، اما عملاً نمی توان با این مقدار اندک درآمد خوبی به دست آورد.

بدیهی است که یک معامله‌گر که با سرمایه تجاری ۲ میلیون دلاری شروع می‌کند، تنها چند قدم تا ثروتمند شدن فاصله دارد. در همان زمان، شخصی که با 10000 دلار شروع می کند، باید سال‌ها ترید سودآور داشته باشد تا به جمع ثروتمندان نزدیک شود. حتی 100000 دلار هم (که قبل از سال 2000 در فارکس حداقل مبلغ اولیه در نظر گرفته می‌شد) به زمان و تعهد زیادی از سمت یک تریدر نیاز دارد تا ثروت به بار بیاورد. بنابراین، سرمایه اولیه ارائه شده توسط یک معامله‌گر ارز تاثیر قابل توجهی بر شانس کلی پولدار شدن دارد. آیا با گوشی میتوان ترید کرد؟ برای درک این موضوع کلیک کنید.

آنچه در مقاله آیا با ترید میشه پولدار شد؟ خواندیم:

در این مقاله با مفهوم ثروت آشنا شدیم. همچنین در ادامه به مبنای ثروت در فارکس پرداختیم و با عواملی که می‌تواند یک تریدر را به پولدار شدن نزدیک کند آشنا شدیم. به صورت کلی باید بدانیم که پولدار شدن در فارکس امری یک شبه نیست و سال‌ها به طول می‌انجامد، البته به شرطی که دانش لازم را داشته باشید و از سرمایه کافی و زیاد برخوردار باشید.

منبع

site one

site two

site Three

فهرست مطالب

مرتضی گودرزیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی گودرزی

من از سال 1398 به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم. در ابتدای راه مشغول نوشتن محتوای مالی برای شرکت دانیو و شرکت کرادفاندینگ ایران بودم تا اینکه توانستم با تکیه‌بر دانش معامله‌گری و دنیای فارکس وارد گروه تولید محتوای بروکر دلتا اف ایکس شوم. در طول چند سال فعالیت برای بخش آموزشی این بروکر بیش از 500 محتوای آموزشی در زمینه فارکس و ارزهای دیجیتال تولید کردم که در وب‌سایت دلتا اف ایکس و دلتا کالج قرار گرفته است. کتاب های نوشته شده مرتضی گودرزی: کتاب آموزش کامل ورود به فارکس کتاب فارکس برای مبتدیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *